"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ розширює горизонти у сфері розвитку ІТ-права

Зважаючи на швидкість технологічного розвитку й зміни у законодавстві ІТ сфери та з метою сприяння розвитку ІТ-права, поширенню спеціалізованих практик, захисту прав людини та приведенню законодавства України у відповідність до міжнародних стандартів у сфері IT-технологій Розпорядженням Голови НААУ, РАУ Головою Комітету з ІТ-права призначено адвоката Артема Афяна.
Артем Афян, адвокат, один із засновників та керуючий партнер адвокатського об'єднання "Juscutum". Займається впровадженням інновацій в сферу надання юридичних послуг. Є автором ідеї першого мобільного додатка адвокатського захисту. Виступає за легалізацію Bitcoin в Україні. Неодноразово здійснював юридичний супровід державних інвестиційних проектів в сфері інформатизації. Постійний учасник робочих і ініціативних груп по розробці законопроектів, спрямованих на лібералізацію в економіці і захист інвестицій в Україні. Є членом експертної ради при Комітеті ВРУ з питань інформатизації та інформаційних технологій, Комітету Інтернет асоціації України з інтелектуальної власності, Головою юридичного комітету Асоціації підприємств інформаційних технологій України та консультантом Прем'єр-міністра України з питань цифрової економіки. Автор аналітичних публікацій в ділових, професійних ЗМІ.
“ІТ на сьогодні розвивається надзвичайно динамічно і надає багато викликів для сучасних адвокатів. У межах Комітету ми спробуємо налагодити зв'язки з усіма напрямами розвитку ІТ та долучити адвокатів до вирішення сучасних проблем у цій сфері. Будемо працювати по всьому спектру, починаючи від кіберспорту й закінчуючи криптовалютою. У наших планах є не просто внутрішня робота серед адвокатів, а й налагодження зв'язків з основними гравцями для того, щоб адвокати отримували практичні знання та навички”, – зазначає про активізацію роботи Комітету Артем Афян.
Комітет з ІТ-права розпочав свою діяльність 30 березня 2018 року. Під головуванням Тараса Бачинського Комітет займався розробкою проектів нормативно-правових актів, співпрацював з спеціалізованими юридичними клініками щодо сприяння наданню безоплатної правової допомоги у сфері IT і поширенню практичних знань серед студентів ВНЗ України, сприяв поширенню спеціалізованих практик у сфері інформаційних технологій та проводили цікаві й корисні заходи з метою підвищення кваліфікації адвокатів: Форум "ІТ-індустрія: реалії судочинства та адвокатура", LVIV IT LAW FORUM та інші.
Також, члени Комітету долучилися до розробки навчального посібника “Основи ІТ-права”, який було присвячено аналізу судової практики та юридичному супроводу ІТ-компаній в Україні.
За сприяння Комітету між Національною асоціацією адвокатів України та сервісом онлайн - освіти Online Law School 18 січня 2019 року був підписаний Меморандум про співробітництво. У рамках якого члени Комітету стали тренерами навчальних програмах Online Law School та долучилися до розроблено унікального спецкурсу по вивченню основ ІТ-права, а саме: особливості юридичного обслуговування ІТ компаній, податкове та корпоративне структурування ІТ бізнесу, складання договорів, юридичне забезпечення діяльності web ресурсів та e-commerce, криптовалюта в Україні та в світі, захист інформації в ІТ та ін.
НААУ висловлює найщирішу подяку попередньому складу Комітету за плідну працю у напрямку розвитку ІТ-права в Україні!
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Навчання
Як адвокату працювати з ШІ розповіли під час семінару
Адвокатська практика стрімко змінюється під впливом технологій. Чи може штучний інтелект допомогти адвокату в щоденній роботі? Практичні поради правникам дали під час семінару.

Навчання
Як адвокату правильно заявити про себе в Instagram і TikTok
Особистий бренд адвоката дозволяє побачити його як особистість, зрозуміти цінності, якості та інтереси. І це надає можливість налагодження ділових стосунків з людьми, які поділяють близькі цінності та інтереси.

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.