НААУ розширює горизонти у сфері розвитку ІТ-права | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

НААУ розширює горизонти у сфері розвитку ІТ-права

Різне
17:02 Ср 31.03.21 1314 Переглядів
Версія для друку

Зважаючи на швидкість технологічного розвитку й зміни у законодавстві ІТ сфери та з метою сприяння розвитку ІТ-права, поширенню спеціалізованих практик, захисту прав людини та приведенню законодавства України у відповідність до міжнародних стандартів у сфері IT-технологій Розпорядженням Голови НААУ, РАУ Головою Комітету з ІТ-права призначено адвоката Артема Афяна.

Артем Афян, адвокат, один із засновників та керуючий партнер адвокатського об'єднання "Juscutum". Займається впровадженням інновацій в сферу надання юридичних послуг. Є автором ідеї першого мобільного додатка адвокатського захисту. Виступає за легалізацію Bitcoin в Україні. Неодноразово здійснював юридичний супровід державних інвестиційних проектів в сфері інформатизації. Постійний учасник робочих і ініціативних груп по розробці законопроектів, спрямованих на лібералізацію в економіці і захист інвестицій в Україні. Є членом експертної ради при Комітеті ВРУ з питань інформатизації та інформаційних технологій, Комітету Інтернет асоціації України з інтелектуальної власності, Головою юридичного комітету Асоціації підприємств інформаційних технологій України та консультантом Прем'єр-міністра України з питань цифрової економіки. Автор аналітичних публікацій в ділових, професійних ЗМІ.

“ІТ на сьогодні розвивається надзвичайно динамічно і надає багато викликів для сучасних адвокатів. У межах Комітету ми спробуємо налагодити зв'язки з усіма напрямами розвитку ІТ та долучити адвокатів до вирішення сучасних проблем у цій сфері. Будемо працювати по всьому спектру, починаючи від кіберспорту й закінчуючи криптовалютою. У наших планах є не просто внутрішня робота серед адвокатів, а й налагодження зв'язків з основними гравцями для того, щоб адвокати отримували практичні знання та навички”, – зазначає про активізацію роботи Комітету Артем Афян.

Комітет з ІТ-права розпочав свою діяльність 30 березня 2018 року. Під головуванням Тараса Бачинського Комітет займався розробкою проектів нормативно-правових актів, співпрацював з спеціалізованими юридичними клініками щодо сприяння наданню безоплатної правової допомоги у сфері IT і поширенню практичних знань серед студентів ВНЗ України, сприяв поширенню спеціалізованих практик у сфері інформаційних технологій та проводили цікаві й корисні заходи з метою підвищення кваліфікації адвокатів: Форум "ІТ-індустрія: реалії судочинства та  адвокатура"LVIV IT LAW FORUM та інші.

Також, члени Комітету долучилися до розробки навчального посібника “Основи ІТ-права”, який було присвячено аналізу судової практики та юридичному супроводу ІТ-компаній в Україні.

За сприяння Комітету між Національною асоціацією адвокатів України та сервісом онлайн - освіти Online Law School 18 січня 2019 року був підписаний Меморандум про співробітництво. У рамках якого члени Комітету стали тренерами навчальних програмах Online Law School та долучилися до розроблено унікального спецкурсу по вивченню основ ІТ-права, а саме: особливості юридичного обслуговування ІТ компаній, податкове та корпоративне структурування ІТ бізнесу, складання договорів, юридичне забезпечення діяльності web ресурсів та e-commerce, криптовалюта в Україні та в світі, захист інформації в ІТ та ін.

НААУ висловлює найщирішу подяку попередньому складу Комітету за плідну працю у напрямку розвитку ІТ-права в Україні!

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

Різне

Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

18:46 Пт 11.07.25 157
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу національній безпеці

Дискусія

Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…

Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

17:38 Пт 11.07.25 132
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно — Лідія Ізовітова

Дискусія

Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…

Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

16:36 Пт 11.07.25 165
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

Взаємодія

У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

12:57 Пт 11.07.25 249
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим столом

Дискусія

Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…

Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

11:32 Пт 11.07.25 294
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний кодекс

Дискусія

Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…

Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

17:52 Чт 10.07.25 281
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування ВККС – круглий стіл

Дискусія

Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…

Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

9:57 Чт 10.07.25 396
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ

Законодавство

Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ

Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.

10:23 Ср 09.07.25 253

Вестник:№6 червень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл