"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ розширює горизонти у сфері розвитку ІТ-права

Зважаючи на швидкість технологічного розвитку й зміни у законодавстві ІТ сфери та з метою сприяння розвитку ІТ-права, поширенню спеціалізованих практик, захисту прав людини та приведенню законодавства України у відповідність до міжнародних стандартів у сфері IT-технологій Розпорядженням Голови НААУ, РАУ Головою Комітету з ІТ-права призначено адвоката Артема Афяна.
Артем Афян, адвокат, один із засновників та керуючий партнер адвокатського об'єднання "Juscutum". Займається впровадженням інновацій в сферу надання юридичних послуг. Є автором ідеї першого мобільного додатка адвокатського захисту. Виступає за легалізацію Bitcoin в Україні. Неодноразово здійснював юридичний супровід державних інвестиційних проектів в сфері інформатизації. Постійний учасник робочих і ініціативних груп по розробці законопроектів, спрямованих на лібералізацію в економіці і захист інвестицій в Україні. Є членом експертної ради при Комітеті ВРУ з питань інформатизації та інформаційних технологій, Комітету Інтернет асоціації України з інтелектуальної власності, Головою юридичного комітету Асоціації підприємств інформаційних технологій України та консультантом Прем'єр-міністра України з питань цифрової економіки. Автор аналітичних публікацій в ділових, професійних ЗМІ.
“ІТ на сьогодні розвивається надзвичайно динамічно і надає багато викликів для сучасних адвокатів. У межах Комітету ми спробуємо налагодити зв'язки з усіма напрямами розвитку ІТ та долучити адвокатів до вирішення сучасних проблем у цій сфері. Будемо працювати по всьому спектру, починаючи від кіберспорту й закінчуючи криптовалютою. У наших планах є не просто внутрішня робота серед адвокатів, а й налагодження зв'язків з основними гравцями для того, щоб адвокати отримували практичні знання та навички”, – зазначає про активізацію роботи Комітету Артем Афян.
Комітет з ІТ-права розпочав свою діяльність 30 березня 2018 року. Під головуванням Тараса Бачинського Комітет займався розробкою проектів нормативно-правових актів, співпрацював з спеціалізованими юридичними клініками щодо сприяння наданню безоплатної правової допомоги у сфері IT і поширенню практичних знань серед студентів ВНЗ України, сприяв поширенню спеціалізованих практик у сфері інформаційних технологій та проводили цікаві й корисні заходи з метою підвищення кваліфікації адвокатів: Форум "ІТ-індустрія: реалії судочинства та адвокатура", LVIV IT LAW FORUM та інші.
Також, члени Комітету долучилися до розробки навчального посібника “Основи ІТ-права”, який було присвячено аналізу судової практики та юридичному супроводу ІТ-компаній в Україні.
За сприяння Комітету між Національною асоціацією адвокатів України та сервісом онлайн - освіти Online Law School 18 січня 2019 року був підписаний Меморандум про співробітництво. У рамках якого члени Комітету стали тренерами навчальних програмах Online Law School та долучилися до розроблено унікального спецкурсу по вивченню основ ІТ-права, а саме: особливості юридичного обслуговування ІТ компаній, податкове та корпоративне структурування ІТ бізнесу, складання договорів, юридичне забезпечення діяльності web ресурсів та e-commerce, криптовалюта в Україні та в світі, захист інформації в ІТ та ін.
НААУ висловлює найщирішу подяку попередньому складу Комітету за плідну працю у напрямку розвитку ІТ-права в Україні!
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Анонс
Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві
27 травня у Києві відбудеться презентація першої збірки художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката. Книга оповідань №1».

Дискусія
Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році
Судові експертизи залишаються ключовим інструментом у кримінальних провадженнях проти бізнесу. Але практики стикаються з новими викликами: від нестиковок у процедурі списання майна до труднощів у формулюванні запитів і зборі належних доказів.

Навчання
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…
Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

Анонс
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025
Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.

За кордоном
Адвокатів, які бездумно застосували ШІ, оштрафували у США
Кількість випадків, коли адвокати використовують штучний інтелект без належної перевірки, зростає. Суддів ця тенденція лякає, оскільки галюцинації ШІ можуть потрапити до судових рішень.

Гарантії діяльності
Офісу Генпрокурора нагадали про незаконність обшуків у адвокатів…
Хоча обшук житла має проводитися лише за вмотивованим рішенням суду, закон передбачає невідкладні випадки, коли слідчий, дізнавач чи прокурор можуть увійти до володіння особи до постановлення ухвали слідчого судді. Цим винятком із правила правоохоронці часто зловживають.

Законодавство
Шість місяців від моменту загрози: варто уточнити зміни до ЦК щодо…
Розкриття змісту конкретних обставин, наявність яких надає суду підстави для застосування не дворічного, а шестимісячного строку для оголошення зниклого безвісти в умовах воєнних дій померлим, убачається правильним.

Анонс
Триває збір заявок на другий літературний конкурс серед адвокатів
У Національній асоціації адвокатів України збирають заявки на другий всеукраїнський конкурс «Мовою прози», який покликаний виявити творчо обдарованих адвокатів та популяризувати їх мистецькі твори.