"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Депутати пропонують надати адвокатам право на травматичну зброю

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким до закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» пропонується надати адвокатам право на травматичну зброю.
Законопроект №4612 можна переглянути на офіційному сайті парламенту.
До статті 23 профільного закону пропонується додати право «на придбання, носіння, облік, зберігання та застосування пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії».
У чинному законодавстві не передбачена норма, якою було б забезпечено таке право адвоката, що позбавляє його можливості самозахисту під час виконання адвокатом своїх професійних обов’язків, вказують автори законодавчої ініціативи.
Так, за наказом Міністерства внутрішніх справ №379 від 13 червня 2000 року, право на придбання засобів активної оборони (пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії) мають працівники суду, правоохоронних органів і їх близькі родичі, а також особи, що беруть участь у кримінальному судочинстві, журналісти й позаштатні журналісти, депутати України, члени суспільних формувань по охороні громадського порядку й державної границі, військовослужбовці, крім тих, хто проходить термінову військову службу, державні службовці, які мають категорії й ранги.
«Відсутність у адвоката права на придбання, носіння, облік, зберігання та застосування пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії – є не справедливим, оскільки адвокат, при виконанні своїх професійних обов’язків ризикує своїм життям і здоров’ям не менше журналіста чи члена громадського формування», - ідеться у пояснювальній записці.
Відтак, прийняття законопроекту сприятиме підвищенню захисту адвоката під час здійснення професійної діяльності, досягненню рівноправного статусу адвоката з іншими професіями, які несуть ризики для життя та здоров’я, а також підвищить престиж професії адвоката.
«На сьогодні, для того щоб адвокату отримати право на придбання, носіння, облік, зберігання та застосування пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, необхідно в обхід закону втупити до лав громадського формування, чи отримати посвідчення позаштатного журналіста. Ця прогалина в законодавстві повинна бути усунена, шляхом прийняття даного законопроекту», - вказано у супровідному документі.
НААУ, профільний Комітет захисту прав адвокатів НААУ неодноразово публічно підтримували ідею надання адвокатам права на зброю, зважаючи на ризики для життя і безпеки, з якими адвокати стикаються у зв’язку із своєю професійною діяльністю.
Як відомо, 2020 року до Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ надійшло 101 звернення про порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, зокрема, про знищення майна адвокатів – 6 звернень, погрози адвокатам – 15, факти фізичної розправи з адвокатам – 9 звернень. Також до Комітету для належного реагування було подано і заяву про замах на вбивство адвоката.
Популярні новини

Анонс
Розпочато прийом документів кандидатів до конкурсної комісії з…
Рада адвокатів України оголошує про початок прийому документів від кандидатів, які виявили бажання бути обраними до складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів за квотою РАУ.

Законодавство
Венеційську комісію попередили про ризики змін у дисциплінарних…
Європейська комісія за демократію через право (Венеційська комісія) та Директорат РЄ з прав людини та верховенства права готують оцінку законопроектам, що стосуються судоустрою та статусу суддів в Україні.

Анонс
Українських адвокатів запрошують у Бонн на стажування
Молоді українські адвокати, які спеціалізуються у сфері цивільного, комерційного та економічного права, мають змогу взяти участь у програмі стажування в Німеччині. Її проводить Фонд міжнародної правової співпраці (IRZ) спільно з Федеральною палатою адвокатів та Німецькою спілкою адвокатів.

Законодавство
Декларації доброчесності суддів і не тільки: РАУ затвердила…
Під виглядом відновлення довіри до судової влади можуть бути запроваджені репресивні механізми контролю над нею. Це прямо суперечить міжнародному досвіду та може призвести до деградації української системи правосуддя.

Cудова практика
Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…
Установлені приписами КПК перешкоди в доступі до суду та порушення права бути заслуханою у суді для особи в такому важливому питанні, як продовження строків тримання її під вартою, означає неможливість реалізації права на захист, гарантованого частиною другою статті 63 Конституції.

Гарантії діяльності
У ТЦК мобілізовані не мають доступу до правничої допомоги (документ)
Коли на Черкащині адвокат звернувся із запитом до ТЦК в інтересах мобілізованого клієнта, там заявили про підробку документів, бо військовозобовʼязаний не мав телефона і фізично не міг підписати договір про надання правничої допомоги.

Дискусія
Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для…
Звернення до Європейського суду з прав людини — це не просто останній шанс на справедливість, а складна і тривала процедура, яка потребує ретельного аналізу ще на етапі прийняття рішення про підготовку заяви.

Навчання
Українська адвокатура інтегрує HELP у систему підвищення…
За останні роки Національна асоціація адвокатів України стала одним із ключових партнерів Ради Європи у реалізації програми HELP — освітнього проєкту, спрямованого на розвиток правничої професії через навчання європейським стандартам прав людини.