У НААУ відбулося експертне обговорення проблеми захисту права на свободу віросповідання в умовах європейської інтеграції | НААУ

У НААУ відбулося експертне обговорення проблеми захисту права на свободу віросповідання в умовах європейської інтеграції

Різне
17:05 Пт 06.11.20 1444 Переглядів
Версія для друку

Круглий стіл на тему: «Захист права на свободу віросповідання в умовах європейської  інтеграції  в  Україні» відбувся 3 листопада 2020 року в НААУ за ініціативою Секції захисту права віросповідання Комітету захисту прав людини. 

Модератор заходу адвокатка, голова Секції захисту права віросповідання Комітету захисту прав людини, керівник громадської організації «Асоціації християн-юристів «Хушай»» Наталія Дорошенко привітала учасників та зазначила: «Право на свободу віросповідання є одним із фундаментальних прав людини. В умовах визначення курсу на європейську інтеграцію та проголошення на конституційному рівні мети розбудови в Україні правової демократичної держави особливе значення набуває питання повного й ефективного гарантування прав людини, у тому числі, і  свободи віросповідання. Забезпечення реалізації цього права, суттєво залежить від характеру відносин держави та релігійних організацій, моделі й становлення таких взаємозв'язків, їхнього правового регулювання».

Виконавчий директор громадської організації «Інституту релігійної свободи» Максим Васін під час круглого столу презентував присутнім посібник для віруючих, релігійних громад та посадових осіб органів влади «Твоє право на свободу віросповідання» і зауважив при цьому таке: «Судова практика країн ЄС та прецедентні рішення Європейського Суду з прав людини свідчать, що свобода совісті та віросповідання залишається важливим і затребуваним правом для багатьох людей, які будують своє життя на релігійних цінностях. Україна не є винятком – висока релігійність наших співгромадян обумовлює значну увагу суспільства до багатьох аспектів свободи совісті та вираження поглядів, зокрема релігійних. Тому українським адвокатам варто особливу увагу звернути на цю багатогранну проблему».

Адвокат, член Комітету захисту прав людини НААУ Ігор Свєтлічний під час свого виступу зазначив: «Не секрет, що в наш час Україна залишається найдуховнішою серед країн Європи. Наш народ піклується про духовність, її захист  та розвиток».

Керівник Відділу душпастирства в пенітенціарній системі України Патріаршої курії УГКЦ Костянтин Пантелей сфокусував увагу присутніх на правові колізії, пов’язані із припиненням доступу капеланів до пастирської опіки в’язнів та персоналу пенітенціарних установ. «Від початку карантину церкви й релігійні організації, які представлені в Душпастирській раді при Міністерстві юстиції України, не припиняли докладати зусиль для винайдення форм співробітництва щодо здійснення капеланського служіння в закладах попереднього ув’язнення і в установах виконання кримінальних покарань», – зауважив доповідач.

Помічник адвоката, представник громадської організації «Асоціації християн юристів» «Хушай» Микола Готунок  надав докладний аналіз деяких законопроектів та підкреслив ризиковані  положення, які в разі їх прийняття фактично призведуть до дискримінації та порушення прав віруючих громадян та релігійних організацій України. 

Під час свого виступу представник релігійної громади місцевої християнської пресвітеріанської церкви “Приумноження” адвокат Катерина Войтенко зазначила, що такі законопроекти є недосконалими і по своїй суті вони фактично спрямовані на утиск прав громадян на свободу віросповідання та висловлення думки, а це може призвести до порушень визначених Конституцією України прав більшості громадян.

Крім того, участь у круглому столі взяли: представники релігійної організації «Релігійної громади «Київська єврейська месіанська громада» у Печерському районі м. Києва», адвокат Любов Стреженюк, юрист Наталія Даніліна.

Наприкінці обговорення модератор заходу Наталія Дорошенко закцентувала увагу на тому, що сьогодні адвокати не мають морального права стояти осторонь, якщо на законодавчому рівні відбуваються процеси утиску прав на свободу віросповідання, а проведення подібних тематичних круглих столів сприятиме консолідації адвокатської та громадянської спільноти.

За результатами обговорення усі присутні дійшли до висновку, що й надалі будуть вести моніторинг законопроектів у цьому напрямку, надсилати свої зауваження та пропозиції до відповідних законопроектів, а у випадку їх прийняття — захищати інтереси віруючих громадян та релігійних громад України в судових органах.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Підтримка

Опікунська рада НААУ підтримала родини ще 7 адвокатів

Опікунська рада НААУ підтримала родини двох загиблих на війні адвокатів, а також надала матеріальну допомогу колегам, що втратили житло через бойові дії в Україні.

10:12 Пт 26.04.24 744

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 1894

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 2168

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 3244

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 3111

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2151

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3148

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3478

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл