Марина Ставнійчук: Ліквідація КСУ – це пряме посягання на конституційний лад України | НААУ

Марина Ставнійчук: Ліквідація КСУ – це пряме посягання на конституційний лад України

Різне
23:57 Пт 30.10.20 2796 Переглядів
Версія для друку

Блокування рішення Конституційного суду України може призвести до делегітимізації Основного закону і держави загалом. Про це заявила Голова Комітету з питань верховенства права при НААУ Марина Ставнійчук в ефірі «Свобода слова» Савіка Шустера.

Так адвокат прокоментувала заяви деяких представників політичних сил та органів вищої державної влади не виконувати рішення КСУ, який визнав неконституційними низку положень Закону України «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України.

Вона пояснила, що своїм рішенням КСУ не закриває реєстри та не скасовує декларування, а відповідно до своїх повноважень, вказує на неконституційність окремих положень, зокрема, право НАЗК здійснювати контрольні функції, які мають прямий влив на судову гілку влади, і, зокрема, на суддів системи судоустрою та КСУ.

Вважає, що спекуляції з боку окремих експертів, активістів, політиків та представників державної влади, в тому числі, і оточення Президента, є свідомими провокаціями до ліквідації Конституційного суду.

«Я хочу нагадати про ситуацію, яка була у 2019 році. Була стаття щодо незаконного збагачення. Конституційний суд сказав, що ця стаття хибує щодо принципу верховенства права, в ній немає правової визначеності. В бік КСУ летіли стріли. Тодішній Голова суду Шевчук роз’яснив і суспільству, і парламенту в чому саме невідповідність цієї статті нормам Конституції. Парламент зрозумів, вніс зміни і на тому все скінчилось», - нагадала Марина Ставнійчук.

Адвокат підкреслила, що Конституційний суд України є єдиним незалежним органом конституційної юрисдикції в країні, його рішення є обов’язковими до виконання і не підлягають оскарженню, тим більше, законами України.

«Якщо ми сьогодні дозволимо у неконституційним спосіб, що пропонує Президент України за рахунок тих пропозицій, які йому напрацювали, ліквідувати Конституційний суд, що прямо суперечить Конституції України – у нас буде повністю делегітимізована держава і делегімітизований Основний закон. Нам вже не буде за що боротися – не буде держави, не буде Основного закону. Це є прямим посяганням на конституційний лад», - переконана Голова Комітету НААУ.

Найрозумніший спосіб вийти з цієї ситуації, на думку Марини Ставнійчук, провести комплексний аналіз всієї системи антикорупційних органів в Україні та привести у відповідність до Основного закону антикорупційне законодавство.

«Треба комплексно, системно проаналізувати стан боротьби з корупцією в Україні, починаючи від якості системи антикорупційного законодавства, закінчуючи роботою НАЗК і системою декларування. І тоді на основі законодавства, практики, досвіду, розуміння можна було б в спокійному режимі відпрацювати і привести у відповідність законодавства про корупцію до Конституції України», - зауважила Марина Ставнійчук.

Популярні новини

Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Навчання

Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.

18:12 Вт 04.02.25 2169
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?

Законодавство

Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?

Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.

14:38 Вт 04.02.25 1729
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і недієздатних осіб

Дискусія

Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…

Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.

15:37 Пн 03.02.25 3239
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію відповідальності

Законодавство

Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…

Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».

12:23 Пт 31.01.25 8298
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік

Самоврядування

Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік

Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.

10:07 Пт 31.01.25 9431
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник арештованого майна?

Законодавство

Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…

З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.

12:38 Чт 30.01.25 7745
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві

Дискусія

Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві

Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.

11:18 Чт 30.01.25 7649
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ

Законодавство

Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ

Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.

11:42 Ср 29.01.25 3796

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл