Марина Ставнійчук: Ліквідація КСУ – це пряме посягання на конституційний лад України | НААУ

Марина Ставнійчук: Ліквідація КСУ – це пряме посягання на конституційний лад України

Різне
23:57 Пт 30.10.20 2480 Переглядів
Версія для друку

Блокування рішення Конституційного суду України може призвести до делегітимізації Основного закону і держави загалом. Про це заявила Голова Комітету з питань верховенства права при НААУ Марина Ставнійчук в ефірі «Свобода слова» Савіка Шустера.

Так адвокат прокоментувала заяви деяких представників політичних сил та органів вищої державної влади не виконувати рішення КСУ, який визнав неконституційними низку положень Закону України «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України.

Вона пояснила, що своїм рішенням КСУ не закриває реєстри та не скасовує декларування, а відповідно до своїх повноважень, вказує на неконституційність окремих положень, зокрема, право НАЗК здійснювати контрольні функції, які мають прямий влив на судову гілку влади, і, зокрема, на суддів системи судоустрою та КСУ.

Вважає, що спекуляції з боку окремих експертів, активістів, політиків та представників державної влади, в тому числі, і оточення Президента, є свідомими провокаціями до ліквідації Конституційного суду.

«Я хочу нагадати про ситуацію, яка була у 2019 році. Була стаття щодо незаконного збагачення. Конституційний суд сказав, що ця стаття хибує щодо принципу верховенства права, в ній немає правової визначеності. В бік КСУ летіли стріли. Тодішній Голова суду Шевчук роз’яснив і суспільству, і парламенту в чому саме невідповідність цієї статті нормам Конституції. Парламент зрозумів, вніс зміни і на тому все скінчилось», - нагадала Марина Ставнійчук.

Адвокат підкреслила, що Конституційний суд України є єдиним незалежним органом конституційної юрисдикції в країні, його рішення є обов’язковими до виконання і не підлягають оскарженню, тим більше, законами України.

«Якщо ми сьогодні дозволимо у неконституційним спосіб, що пропонує Президент України за рахунок тих пропозицій, які йому напрацювали, ліквідувати Конституційний суд, що прямо суперечить Конституції України – у нас буде повністю делегітимізована держава і делегімітизований Основний закон. Нам вже не буде за що боротися – не буде держави, не буде Основного закону. Це є прямим посяганням на конституційний лад», - переконана Голова Комітету НААУ.

Найрозумніший спосіб вийти з цієї ситуації, на думку Марини Ставнійчук, провести комплексний аналіз всієї системи антикорупційних органів в Україні та привести у відповідність до Основного закону антикорупційне законодавство.

«Треба комплексно, системно проаналізувати стан боротьби з корупцією в Україні, починаючи від якості системи антикорупційного законодавства, закінчуючи роботою НАЗК і системою декларування. І тоді на основі законодавства, практики, досвіду, розуміння можна було б в спокійному режимі відпрацювати і привести у відповідність законодавства про корупцію до Конституції України», - зауважила Марина Ставнійчук.

Популярні новини

Навчання

На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі

Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

16:40 Пт 08.12.23 3652

Анонс

Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…

14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

15:15 Пт 08.12.23 3687

Дискусія

Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…

В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

13:40 Пт 08.12.23 4024

Анонс

Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…

У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

12:00 Чт 07.12.23 5397

Законодавство

Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити

Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

11:18 Чт 07.12.23 9388

Навчання

Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)

Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

15:00 Ср 06.12.23 6755

Cудова практика

Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…

Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

17:50 Вт 05.12.23 5745

Навчання

Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів

Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.

17:45 Пн 04.12.23 7071

Вестник:№11 листопад 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл