Марина Ставнійчук: Ліквідація КСУ – це пряме посягання на конституційний лад України | НААУ

Марина Ставнійчук: Ліквідація КСУ – це пряме посягання на конституційний лад України

Різне
23:57 Пт 30.10.20 2602 Переглядів
Версія для друку

Блокування рішення Конституційного суду України може призвести до делегітимізації Основного закону і держави загалом. Про це заявила Голова Комітету з питань верховенства права при НААУ Марина Ставнійчук в ефірі «Свобода слова» Савіка Шустера.

Так адвокат прокоментувала заяви деяких представників політичних сил та органів вищої державної влади не виконувати рішення КСУ, який визнав неконституційними низку положень Закону України «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України.

Вона пояснила, що своїм рішенням КСУ не закриває реєстри та не скасовує декларування, а відповідно до своїх повноважень, вказує на неконституційність окремих положень, зокрема, право НАЗК здійснювати контрольні функції, які мають прямий влив на судову гілку влади, і, зокрема, на суддів системи судоустрою та КСУ.

Вважає, що спекуляції з боку окремих експертів, активістів, політиків та представників державної влади, в тому числі, і оточення Президента, є свідомими провокаціями до ліквідації Конституційного суду.

«Я хочу нагадати про ситуацію, яка була у 2019 році. Була стаття щодо незаконного збагачення. Конституційний суд сказав, що ця стаття хибує щодо принципу верховенства права, в ній немає правової визначеності. В бік КСУ летіли стріли. Тодішній Голова суду Шевчук роз’яснив і суспільству, і парламенту в чому саме невідповідність цієї статті нормам Конституції. Парламент зрозумів, вніс зміни і на тому все скінчилось», - нагадала Марина Ставнійчук.

Адвокат підкреслила, що Конституційний суд України є єдиним незалежним органом конституційної юрисдикції в країні, його рішення є обов’язковими до виконання і не підлягають оскарженню, тим більше, законами України.

«Якщо ми сьогодні дозволимо у неконституційним спосіб, що пропонує Президент України за рахунок тих пропозицій, які йому напрацювали, ліквідувати Конституційний суд, що прямо суперечить Конституції України – у нас буде повністю делегітимізована держава і делегімітизований Основний закон. Нам вже не буде за що боротися – не буде держави, не буде Основного закону. Це є прямим посяганням на конституційний лад», - переконана Голова Комітету НААУ.

Найрозумніший спосіб вийти з цієї ситуації, на думку Марини Ставнійчук, провести комплексний аналіз всієї системи антикорупційних органів в Україні та привести у відповідність до Основного закону антикорупційне законодавство.

«Треба комплексно, системно проаналізувати стан боротьби з корупцією в Україні, починаючи від якості системи антикорупційного законодавства, закінчуючи роботою НАЗК і системою декларування. І тоді на основі законодавства, практики, досвіду, розуміння можна було б в спокійному режимі відпрацювати і привести у відповідність законодавства про корупцію до Конституції України», - зауважила Марина Ставнійчук.

Популярні новини

БПД

БПД потребує невідкладної допомоги, – Валентин Гвоздій

Дванадцять років існування в Україні системи безоплатної правничої допомоги достатньо для того, щоб зрозуміти нездатність Міністерства юстиції ефективно керувати цим напрямом.

16:21 Пт 29.03.24 250

Гарантії діяльності

Ототожнення адвоката з клієнтом: хто відповідальний?

Починаючи від злочинів проти статевої свободи неповнолітніх і закінчуючи воєнними злочинами, особи, які підозрюються у їх вчиненні, майже ніколи не укладають договорів про надання правничої допомоги з адвокатами.

11:43 Пт 29.03.24 745

БПД

В Омбудсмана занепокоєні станом системи БПД

Секретаріат Уповноваженого ВР з прав людини готовий долучитися до опрацювання розроблених у Національній асоціації адвокатів України пропозицій змін до нормативно-правових актів, які покращать стан функціонування системи безоплатної правничої допомоги.

18:54 Чт 28.03.24 1672

Анонс

Українських адвокатів запрошують на стажування до Німеччини

Молоді українські адвокати, які спеціалізуються у сфері цивільного, комерційного та економічного права, мають змогу взяти участь у програмі стажування в Німеччині. Її проводить Фонд міжнародної правової співпраці (IRZ) спільно з Федеральною палатою адвокатів та Німецькою спілкою адвокатів.

13:42 Чт 28.03.24 2062

БПД

Зупинення кримінального провадження блокує виплати адвокатам БПД…

В разі зупинення кримінального провадження надання правничої допомоги підозрюваному фактично припиняється, оскільки в ній немає безпосередньої потреби. Втім, у Законі «Про безоплатну правничу допомогу» відповідна підстава для припинення надання безоплатної вторинної правничої допомоги відсутня.

17:34 Ср 27.03.24 3335

Гарантії діяльності

Коли суди ігнорують гарантію вільного вибору захисника

Якщо захист в кримінальному провадженні є успішним, сторона обвинувачення інколи намагається за підтримки суду «підмінити» захисника в окремих процесуальних діях. Для цього призначаються адвокати системи БПД.

14:23 Вт 26.03.24 4824

За кордоном

Оформлення паспортів за кордоном: про що варто знати українцям?

Через воєнні дії в Україні понад 180 тисяч українських громадян перебувають на території Великої Британії. Консульства України в цій країні надають всіляку підтримку українцям, в тому числі, і в оформленні паспортів.

13:08 Вт 26.03.24 4923

Взаємодія

Омбудсман за підтримки НААУ надаватиме правничу допомогу –…

Пілотний проект із надання професійної правничої допомоги громадянам п’яти регіонів України започаткували в Офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

10:17 Вт 26.03.24 4090

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл