У НААУ відбулася перша зустріч із представниками національних меншини з приводу порушення їх прав | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

У НААУ відбулася перша зустріч із представниками національних меншини з приводу порушення їх прав

Різне
15:38 Пн 21.09.20 1127 Переглядів
Версія для друку

За ініціативою Секції захисту прав національних меншин Комітету захисту прав людини в НААУ 17 вересня 2020 року відбувся круглий стіл на тему: «Актуальні правові питання національних меншин України».

Захід відкрила адвокат, заступник Голови Комітету захисту прав людини Тетяна Гнатюк, яка закцентувала увагу на актуальності проведення круглого столу та висловила сподівання на продовження співпраці з різними організаціями, що захищають права представників національних меншин в Україні.

«Українська нація – це громадяни України всіх національностей. Націоналізм, у свою чергу, може призводити до неправильного сприйняття особливостей національних меншин. Тому міжнаціональний діалог є взаємовигідним для всіх сторін. Порушення прав представників національних меншин має свою специфіку, а надання правової допомоги останнім може мати особливості, що не передбачені чинним законодавством. Нерідко виникають ситуації, коли органи державної влади сприяють порушенню прав та формуванню негативного образу національних меншин (етичний профайлінг, відмова у кваліфікації злочинів на ґрунті расової ненависті, неналежне розслідування справ тощо)», – зазначив модератор заходу, адвокат, Голова Секції захисту прав національних меншин Комітету захисту прав людини Дмитро Кирплюк.

Людмила Коваленко-Шнайдер, Голова Ради представників громадських об'єднань корінних народів, національних меншин України при Міністерстві освіти і науки України розповіла про стан громадських об'єднань корінних народів та національних меншин України та напрями діяльності Ради, головою якої вона є.

Реувен бен Міхаель Стамов, головний равін релігійної громади традиційного іудаїзму України «Масорет», представник «Мідрешет Шехтер» і всесвітнього руху традиційного іудаїзму в Україні, зазначив: «У нашій країні майже не звертають увагу на те, що на її території проживає багато людей з різними традиціями, релігійними поглядами-принципами, порушувати які представники національних меншин не готові. Крім того, досить часто в соціальних мережах почали з'являтися заклики до розпалу міжетнічної ворожнечі. Наприклад, нещодавно в соціальній мережі з'явилося відео, на якому депутат місцевої ради співав пісню з антисемітським змістом, тим самим, на мою думку, зазиваючи до насилля. І таких речей, не те, щоб багато, проте вони існують і з ними немає належного механізму боротьби…».

Альона Кубішина, представник Духовного управління мусульман України «УММА» розповіла про проблеми, із якими стикаються представники етнічних груп під час реалізації своїх прав, а саме: візуальне сприйняття при працевлаштуванні; оформлення документів, що посвідчують особу; звернення до правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування; узаємодія із засобами масової інформації; надання освітніх послуг тощо.

Семен Розенман, голова Міжнародного благодійного фонду «Фенікс Відродження» поділився власним досвідом щодо проблем, із якими стикаються представники національних меншин під час відбування покарання у вигляді позбавлення волі.

Блогер Захра Махдаві розповіла про дискримінацію, з якою представників національних меншин стикаються під час надання медичних послуг.

Крім зазначених спікерів, участь у круглому столі взяли: Вікторія Парубок, представник Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Вікторія Нестеренко, Голова ГО «Разом з законом»; Ігор Свєтлічний, адвокат, член Комітету захисту прав людини НААУ; Лариса Комарова, керівник ГО «Лепцизький дім»; Надія Єфимищ, Президент Спілки уральських народів України.

Учасники круглого столу, більшість із яких безпосередньо є представниками національних меншин, позитивно відреагували на створення та діяльність відповідної Секції при Комітеті захисту прав людини НААУ та висловили сподівання на плідну співпрацю щодо захисту своїх прав.

«Корінням усіх питань є застарілість правової системи й практики, що не враховують різноманітність етносу громадян України, відсутність реального діалогу та впливу на діяльність органів влади, а також, відповідно, різноманітність традицій й бачення подальшого розвитку прав людини в Україні», – зазначив модератор Дмитро Кирплюк.

Представниця Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Вікторія Парубок наголосила на важливості порушених під час обговорення питань та заявила про готовність уважно розглянути кожне звернення, яке надійде від учасників круглого столу.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

Різне

Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

18:46 Пт 11.07.25 344
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу національній безпеці

Дискусія

Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…

Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

17:38 Пт 11.07.25 262
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно — Лідія Ізовітова

Дискусія

Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…

Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

16:36 Пт 11.07.25 322
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

Взаємодія

У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

12:57 Пт 11.07.25 355
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим столом

Дискусія

Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…

Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

11:32 Пт 11.07.25 442
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний кодекс

Дискусія

Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…

Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

17:52 Чт 10.07.25 297
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування ВККС – круглий стіл

Дискусія

Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…

Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

9:57 Чт 10.07.25 428
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ

Законодавство

Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ

Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.

10:23 Ср 09.07.25 256

Вестник:№6 червень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл