У НААУ відбулася перша зустріч із представниками національних меншини з приводу порушення їх прав | НААУ

У НААУ відбулася перша зустріч із представниками національних меншини з приводу порушення їх прав

Різне
15:38 Пн 21.09.20 889 Переглядів
Версія для друку

За ініціативою Секції захисту прав національних меншин Комітету захисту прав людини в НААУ 17 вересня 2020 року відбувся круглий стіл на тему: «Актуальні правові питання національних меншин України».

Захід відкрила адвокат, заступник Голови Комітету захисту прав людини Тетяна Гнатюк, яка закцентувала увагу на актуальності проведення круглого столу та висловила сподівання на продовження співпраці з різними організаціями, що захищають права представників національних меншин в Україні.

«Українська нація – це громадяни України всіх національностей. Націоналізм, у свою чергу, може призводити до неправильного сприйняття особливостей національних меншин. Тому міжнаціональний діалог є взаємовигідним для всіх сторін. Порушення прав представників національних меншин має свою специфіку, а надання правової допомоги останнім може мати особливості, що не передбачені чинним законодавством. Нерідко виникають ситуації, коли органи державної влади сприяють порушенню прав та формуванню негативного образу національних меншин (етичний профайлінг, відмова у кваліфікації злочинів на ґрунті расової ненависті, неналежне розслідування справ тощо)», – зазначив модератор заходу, адвокат, Голова Секції захисту прав національних меншин Комітету захисту прав людини Дмитро Кирплюк.

Людмила Коваленко-Шнайдер, Голова Ради представників громадських об'єднань корінних народів, національних меншин України при Міністерстві освіти і науки України розповіла про стан громадських об'єднань корінних народів та національних меншин України та напрями діяльності Ради, головою якої вона є.

Реувен бен Міхаель Стамов, головний равін релігійної громади традиційного іудаїзму України «Масорет», представник «Мідрешет Шехтер» і всесвітнього руху традиційного іудаїзму в Україні, зазначив: «У нашій країні майже не звертають увагу на те, що на її території проживає багато людей з різними традиціями, релігійними поглядами-принципами, порушувати які представники національних меншин не готові. Крім того, досить часто в соціальних мережах почали з'являтися заклики до розпалу міжетнічної ворожнечі. Наприклад, нещодавно в соціальній мережі з'явилося відео, на якому депутат місцевої ради співав пісню з антисемітським змістом, тим самим, на мою думку, зазиваючи до насилля. І таких речей, не те, щоб багато, проте вони існують і з ними немає належного механізму боротьби…».

Альона Кубішина, представник Духовного управління мусульман України «УММА» розповіла про проблеми, із якими стикаються представники етнічних груп під час реалізації своїх прав, а саме: візуальне сприйняття при працевлаштуванні; оформлення документів, що посвідчують особу; звернення до правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування; узаємодія із засобами масової інформації; надання освітніх послуг тощо.

Семен Розенман, голова Міжнародного благодійного фонду «Фенікс Відродження» поділився власним досвідом щодо проблем, із якими стикаються представники національних меншин під час відбування покарання у вигляді позбавлення волі.

Блогер Захра Махдаві розповіла про дискримінацію, з якою представників національних меншин стикаються під час надання медичних послуг.

Крім зазначених спікерів, участь у круглому столі взяли: Вікторія Парубок, представник Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Вікторія Нестеренко, Голова ГО «Разом з законом»; Ігор Свєтлічний, адвокат, член Комітету захисту прав людини НААУ; Лариса Комарова, керівник ГО «Лепцизький дім»; Надія Єфимищ, Президент Спілки уральських народів України.

Учасники круглого столу, більшість із яких безпосередньо є представниками національних меншин, позитивно відреагували на створення та діяльність відповідної Секції при Комітеті захисту прав людини НААУ та висловили сподівання на плідну співпрацю щодо захисту своїх прав.

«Корінням усіх питань є застарілість правової системи й практики, що не враховують різноманітність етносу громадян України, відсутність реального діалогу та впливу на діяльність органів влади, а також, відповідно, різноманітність традицій й бачення подальшого розвитку прав людини в Україні», – зазначив модератор Дмитро Кирплюк.

Представниця Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Вікторія Парубок наголосила на важливості порушених під час обговорення питань та заявила про готовність уважно розглянути кожне звернення, яке надійде від учасників круглого столу.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 1749

За кордоном

Як українцям, працюючим у Великій Британії, заощадити кошти (поради…

Українці, які тимчасово перебувають у Великій Британії через війну та офіційно працевлаштовані, можуть заощаджувати кошти за допомогою платформи Tax-Free Childcare. Як це працює розповіли адвокати під час вебінару.

16:57 Пт 19.04.24 1756

Законодавство

За ототожнення адвоката з клієнтом слід штрафувати - проект

Однією із гарантій адвокатської діяльності, закріплених профільним законом, є заборона ототожнення адвоката з клієнтом. Сьогодні фіксуються численні випадки порушення цієї гарантії, що несе загрози функціонуванню інституту адвокатури та розвитку України як правової держави.

13:08 Пт 19.04.24 2402

БПД

Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД пропонує НААУ

У разі, коли кримінальне провадження зупиняється, також має припинятися і надання безоплатної вторинної правничої допомоги (якщо центр БПД раніше видавав відповідне доручення).

12:14 Пт 19.04.24 2166

Анонс

Тиждень трудового права стартує 22 квітня

З 22 по 28 квітня 2024 року Національна асоціація адвокатів України проводить четвертий щорічний тиждень трудового права.

10:11 Пт 19.04.24 2217

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 3564

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 4144

Гарантії діяльності

Справедливість для адвокатів на ТОТ: критерії обговорили очільники…

Однією із тем, що сьогодні обговорюються професійною юридичною спільнотою, залишається проблема діяльності українських адвокатів на тимчасово окупованих територіях. Наскільки правомірними є ініціативи її криміналізації?

9:41 Чт 18.04.24 3888

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл