НААУ провела онлайн-конференцію на тему: «Навіщо адвокату медіація?» | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

НААУ провела онлайн-конференцію на тему: «Навіщо адвокату медіація?»

Різне
15:08 Пт 28.08.20 2859 Переглядів
Версія для друку

Національна асоціація адвокатів України за ініціативою Комітету з питань медіації 27 серпня провела онлайн-конференцію на тему: «Навіщо адвокату медіація?». Захід присвячений розвитку практичних навичок медіації в роботі адвоката, які дадуть можливість ефективно вирішувати спори в позасудовому порядку.

Розпочав конференцію Голова Комітету з питань медіації, що діє у складі НААУ, адвокат Владислав Ситюк, який привітав усіх присутніх та розповів про важливість медіації в роботі адвоката.

Сертифікована бізнес-медіаторка Промислово-торгівельної палати Мюнхена та Верхньої Баварії, адвокат Марина Саєнко звернула увагу учасників на те, що медіація є інструментом розширення компетенції адвоката. Володіння таким дієвим інструментом вирішення спорів та успішне застосування на практиці допомагає розширити горизонти в адвокатській діяльності.

Заступник Голови Комітету з питань медіації, що діє у складі НААУ, адвокат Станіслав Скрипник розповів про принципи медіації, такі як: незалежність, добровільність, неформальність та гнучкість процедури медіації. Дотримання принципів медіації є запорукою її успішного проведення.

Засновник, керівник, тренер і медіатор Українського Центру Медіації, бізнес-медіатор Академії Мюнхенської ТПП (Німеччина) Галина Єрьоменко на основі власного досвіду надала рекомендації учасникам стосовно компетенції медіатора, пояснивши на прикладі, що не вміє адвокат. Галина окреслила базові інструменти ефективного управління процесом медіації, управління відносинами і роботи зі змістом проблеми.

Член Комітету з питань медіації, що діє в складі НААУ, медіатор Німецької адвокатської академії (DAA), Президент Української академії медіації, адвокат Луіза Романадзе презентувала приклади застосування медіації в професійній діяльності адвоката. Медіація є структурованою процедурою, оволодіння якої підвищує рівень професійної майстерності адвоката.

Заступник голови ВКДК, член Комітету з питань медіації, що діє в складі НААУ, адвокат Любов Крупнова порушила  питання медіації в роботі органів адвокатського самоврядування. Любов розповіла про пілотний проект із медіації при Раді адвокатів м. Києва. Проект створений із урахуванням зазначеного та з метою популяризації і розвитку медіації серед адвокатської спільноти. Пілотний проект дасть можливість взяти участь членам Комітету, які пройшли навчання медіації та мають відповідний сертифікат, у врегулюванні спорів, що виникли між адвокатами та їх клієнтами.

Голова Комітету з трудового права, член Комітету з питань медіації,  член Комітету з питань гендерної політики, що діють в складі НААУ, адвокат Вікторія Поліщук підкреслила важливість дотримання конфіденційності медіації. Дотримання принципу конфіденційності - це основа медіації. На кожній із стадій медіації принцип конфіденційності відіграє свою функцію. На етапі підготовки сторони деталізують принцип конфіденційності в угоді на медіацію. На етапі безпосередньої медіації принцип конфіденційності є одним із базових умов для створення довіри сторін і фактично слугує основою для налагодження відвертої дискусії.

Голова Комітету з сімейного права НААУ, співзасновник та Член Правління «Асоціації сімейних медіаторів України» Ганна Гаро розповіла як потрібно застосовувати навики медіації в сімейних та медичних спорах. Пані Гаро звернула увагу на те, що кожна справа особлива та потребує індивідуального підходу в силу емоційних причин конфлікту, готовності сторін мирно врегулювати конфлікт та перспективності виконання отриманого судового рішення. Відповідно володіння спеціальними навичками та застосування емпатійної комунікації полегшують довіру сторін і відкривають справжні потреби кожної зі сторін.

Сімейний та бізнес медіатор, співзасновник ГО «Ліга Медіаторів України» Кричина Анжела вказала на можливість поєднання судового процесу та врегулювання спору із застосуванням процедури медіації для вирішення юридичного конфлікту. Акцентувала увагу на перспективах розвитку взаємодії між медіацією та судом, а також яким чином ця взаємодія може вплинути на адвокатську діяльність.

Додатково спікерами було зазначено, що з прийняттям законопроекту реєстр. № 3504 від 19.05.2020 «Про медіацію», медіація буде активно пропонуватись сторонам під час судового провадження, що вимагатиме від адвокатів практичних навиків у процедурі медіації.

Наприкінці онлайн-конференції учасники дійшли згоди, що розвиток інституту медіації в Україні може забезпечити швидке розв'язання конфліктів із найменшими витратами для сторін спорів у цивільних і комерційних (господарських) відносинах. Домовленості, які досягнуті учасниками процедури медіації, можуть виконуватись добровільно, а між сторонами будуть збережені дружні і ділові стосунки. В сучасних умовах адвокату рекомендовано змінювати стереотип мислення під час надання клієнтам послуг з врегулювання спорів.

Адвокат повинен вміти перейти від звичайної для нього стратегії змагальності до вміння застосовувати стратегію консенсусу і компромісу у взаємостосунках із іншою стороною спору. Опанування адвокатами навичків процедури медіації значно підвищить рівень професійної майстерності адвоката, його роль і авторитет у суспільстві.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права

Навчання

Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права

Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

14:12 Пт 09.05.25 761
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на його підкаст

За кордоном

У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…

Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

16:41 Чт 08.05.25 428
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та юристи у Тернополі

Регіони

Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…

2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

10:41 Чт 08.05.25 523
Апостилювання подорожчало у 12 разів

Дискусія

Апостилювання подорожчало у 12 разів

Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

16:04 Ср 07.05.25 880
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими

Гарантії діяльності

РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими

Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

11:41 Ср 07.05.25 607
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)

За кордоном

Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)

Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

16:57 Вт 06.05.25 569
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну підтримку

Підтримка

Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…

Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

14:42 Вт 06.05.25 542
У Великій Британії провели Ukraine Law Day

За кордоном

У Великій Британії провели Ukraine Law Day

У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

10:27 Вт 06.05.25 420

Вестник:№4 квітень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл