Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ розробить пропозиції щодо функціонування підсистеми ЄСІТС «Електронний суд»

НААУ розробить пропозиції щодо функціонування підсистеми ЄСІТС «Електронний суд»

Адвокатура 16:05 Ср 24.06.20 718 Переглядів Версія для друку

23 червня відбулося засідання Робочої групи НААУ з питань впровадження електронного правосуддя в Україні, під час якого було обговорено питання запровадження  Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) і її підсистеми «Електронний суд».

Участь у засіданні під головуванням Валентина Гвоздія взяли участь члени робочої групи: Вадим Красник, Сергій Тюрін, Юрій Бауман, Олександр Чепелюк, Любов Лукашук, Мар’ян Чорній, Черних Олександр, Сергій Барбашин та Юрій Григоренко.

Голова Робочої групи доповів, шо за час її роботи налагоджено діалог з Вищою радою правосуддя, Державною судовою адміністрацією України,  ДП «Інформаційні судові системи» з питань електронного правосуддя. Регулярно відбуваються зустрічі і консультації з представниками органів влади для координації зусиль в цьому напрямі.

Так 17 червня Голова НААУ Лідія Ізовітова, Валентин Гвоздій, Юрій Григоренко та Володимир Мацко взяли участь в онлайн-засіданні Вищої ради правосуддя з питань впровадження в ЄСІТС. В обговорені також  взяли участь представники  Державної судової адміністрації та інших зацікавлених стороні. Онлайн-засідання проводилось за допомоги онлайн-сервісу відеозв’язку EasyCon, який використовується в ЄСІТС.

Напередодні 22 червня Валентин Гвоздій під час зустрічі  з представниками  Державної судової адміністрації звернув увагу на те, що наразі у особистому кабінеті користувача «Електронного суде» особу неможливо ідентифікувати саме як адвоката. Щоб вирішити цю проблему учасники зустрічі обговорили можливість надати доступ до кабінету адвоката у підсистемі «Електронний суд» через особистий кабінет адвоката у Єдиному реєстрі адвокатів України. Сторони домовилися опрацювати  це питання.

НААУ та ДСА домовились спільно розробити пропозицій щодо внесення змін до процесуальних кодексів, які є необхідними для роботи «Електронного суду». На 26 червня запланована зустріч членів Робочої групи НААУ з представниками Державної судової адміністрації для детального опрацювання цих питань.

Під час засідання члени Робочої групи НААУ з питань впровадження електронного правосуддя обговорили, які саме положення мають бути враховані в проекті пропозицій змін до процесуальних кодексів. До розробки проекту пропозицій залучено Комітет НААУ захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, Комітет НААУ з господарського права та процесу, Комітет НААУ з адміністративного права та процесу, Комітет НААУ з кримінального права та процесу та Комітет НААУ з цивільного права та процесу.

«Ми впевнені, що із залученням відповідних фахівців Національної асоціації адвокатів України процес повноцінного впровадження підсистеми «Електронний суд» значно пришвидшиться. Тож, у кінцевому результаті очікується справді корисний та зручний для використання адвокатами інноваційний технічний продукт», - говорить Валентин Гвоздій.

НААУ закликає адвокатів ділитися своїми ідеями та побажаннями щодо роботи підсистеми «Електронний суд» в Україні. Тож, шановні колеги, якщо Ви маєте конструктивні пропозиції, сформували уявлення, які б сервіси Ви хотіли бачити у цій сфері, - надсилайте свої листи на адресу h.udovenko@unba.org.ua. Ми обов’язково розглянемо та проаналізуємо кожне звернення і у результаті – разом створимо систему, якою будемо ефективно користуватися під час здійснення адвокатської діяльності.

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування