"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ розробить пропозиції щодо функціонування підсистеми ЄСІТС «Електронний суд»

23 червня відбулося засідання Робочої групи НААУ з питань впровадження електронного правосуддя в Україні, під час якого було обговорено питання запровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) і її підсистеми «Електронний суд».
Участь у засіданні під головуванням Валентина Гвоздія взяли участь члени робочої групи: Вадим Красник, Сергій Тюрін, Юрій Бауман, Олександр Чепелюк, Любов Лукашук, Мар’ян Чорній, Черних Олександр, Сергій Барбашин та Юрій Григоренко.
Голова Робочої групи доповів, шо за час її роботи налагоджено діалог з Вищою радою правосуддя, Державною судовою адміністрацією України, ДП «Інформаційні судові системи» з питань електронного правосуддя. Регулярно відбуваються зустрічі і консультації з представниками органів влади для координації зусиль в цьому напрямі.
Так 17 червня Голова НААУ Лідія Ізовітова, Валентин Гвоздій, Юрій Григоренко та Володимир Мацко взяли участь в онлайн-засіданні Вищої ради правосуддя з питань впровадження в ЄСІТС. В обговорені також взяли участь представники Державної судової адміністрації та інших зацікавлених стороні. Онлайн-засідання проводилось за допомоги онлайн-сервісу відеозв’язку EasyCon, який використовується в ЄСІТС.
Напередодні 22 червня Валентин Гвоздій під час зустрічі з представниками Державної судової адміністрації звернув увагу на те, що наразі у особистому кабінеті користувача «Електронного суде» особу неможливо ідентифікувати саме як адвоката. Щоб вирішити цю проблему учасники зустрічі обговорили можливість надати доступ до кабінету адвоката у підсистемі «Електронний суд» через особистий кабінет адвоката у Єдиному реєстрі адвокатів України. Сторони домовилися опрацювати це питання.
НААУ та ДСА домовились спільно розробити пропозицій щодо внесення змін до процесуальних кодексів, які є необхідними для роботи «Електронного суду». На 26 червня запланована зустріч членів Робочої групи НААУ з представниками Державної судової адміністрації для детального опрацювання цих питань.
Під час засідання члени Робочої групи НААУ з питань впровадження електронного правосуддя обговорили, які саме положення мають бути враховані в проекті пропозицій змін до процесуальних кодексів. До розробки проекту пропозицій залучено Комітет НААУ захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, Комітет НААУ з господарського права та процесу, Комітет НААУ з адміністративного права та процесу, Комітет НААУ з кримінального права та процесу та Комітет НААУ з цивільного права та процесу.
«Ми впевнені, що із залученням відповідних фахівців Національної асоціації адвокатів України процес повноцінного впровадження підсистеми «Електронний суд» значно пришвидшиться. Тож, у кінцевому результаті очікується справді корисний та зручний для використання адвокатами інноваційний технічний продукт», - говорить Валентин Гвоздій.
НААУ закликає адвокатів ділитися своїми ідеями та побажаннями щодо роботи підсистеми «Електронний суд» в Україні. Тож, шановні колеги, якщо Ви маєте конструктивні пропозиції, сформували уявлення, які б сервіси Ви хотіли бачити у цій сфері, - надсилайте свої листи на адресу h.udovenko@unba.org.ua. Ми обов’язково розглянемо та проаналізуємо кожне звернення і у результаті – разом створимо систему, якою будемо ефективно користуватися під час здійснення адвокатської діяльності.
Популярні новини

За кордоном
Канадський суд захистив анонімність адвокатів, яких підозрювали у…
Верховний суд Нової Шотландії (Канада) ухвалив рішення не розкривати імена трьох адвокатів, яких правоохоронці підозрювали у тому, що вони могли попередити свого колегу про слідчі дії, заплановані стосовно нього.

Регіони
Виграти справу – питання аналітики: урок адвокатам дали у Львові
Хоча в Україні право базується на законодавстві (писаних законах), суди, ухвалюючи рішення у справі, усе ж ураховують практику вищих інстанцій. Відтак, аналіз наявної судової практики дозволяє прогнозувати результати та підготуватися до можливих ризиків.

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.