"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ розробить пропозиції щодо функціонування підсистеми ЄСІТС «Електронний суд»

23 червня відбулося засідання Робочої групи НААУ з питань впровадження електронного правосуддя в Україні, під час якого було обговорено питання запровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) і її підсистеми «Електронний суд».
Участь у засіданні під головуванням Валентина Гвоздія взяли участь члени робочої групи: Вадим Красник, Сергій Тюрін, Юрій Бауман, Олександр Чепелюк, Любов Лукашук, Мар’ян Чорній, Черних Олександр, Сергій Барбашин та Юрій Григоренко.
Голова Робочої групи доповів, шо за час її роботи налагоджено діалог з Вищою радою правосуддя, Державною судовою адміністрацією України, ДП «Інформаційні судові системи» з питань електронного правосуддя. Регулярно відбуваються зустрічі і консультації з представниками органів влади для координації зусиль в цьому напрямі.
Так 17 червня Голова НААУ Лідія Ізовітова, Валентин Гвоздій, Юрій Григоренко та Володимир Мацко взяли участь в онлайн-засіданні Вищої ради правосуддя з питань впровадження в ЄСІТС. В обговорені також взяли участь представники Державної судової адміністрації та інших зацікавлених стороні. Онлайн-засідання проводилось за допомоги онлайн-сервісу відеозв’язку EasyCon, який використовується в ЄСІТС.
Напередодні 22 червня Валентин Гвоздій під час зустрічі з представниками Державної судової адміністрації звернув увагу на те, що наразі у особистому кабінеті користувача «Електронного суде» особу неможливо ідентифікувати саме як адвоката. Щоб вирішити цю проблему учасники зустрічі обговорили можливість надати доступ до кабінету адвоката у підсистемі «Електронний суд» через особистий кабінет адвоката у Єдиному реєстрі адвокатів України. Сторони домовилися опрацювати це питання.
НААУ та ДСА домовились спільно розробити пропозицій щодо внесення змін до процесуальних кодексів, які є необхідними для роботи «Електронного суду». На 26 червня запланована зустріч членів Робочої групи НААУ з представниками Державної судової адміністрації для детального опрацювання цих питань.
Під час засідання члени Робочої групи НААУ з питань впровадження електронного правосуддя обговорили, які саме положення мають бути враховані в проекті пропозицій змін до процесуальних кодексів. До розробки проекту пропозицій залучено Комітет НААУ захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, Комітет НААУ з господарського права та процесу, Комітет НААУ з адміністративного права та процесу, Комітет НААУ з кримінального права та процесу та Комітет НААУ з цивільного права та процесу.
«Ми впевнені, що із залученням відповідних фахівців Національної асоціації адвокатів України процес повноцінного впровадження підсистеми «Електронний суд» значно пришвидшиться. Тож, у кінцевому результаті очікується справді корисний та зручний для використання адвокатами інноваційний технічний продукт», - говорить Валентин Гвоздій.
НААУ закликає адвокатів ділитися своїми ідеями та побажаннями щодо роботи підсистеми «Електронний суд» в Україні. Тож, шановні колеги, якщо Ви маєте конструктивні пропозиції, сформували уявлення, які б сервіси Ви хотіли бачити у цій сфері, - надсилайте свої листи на адресу h.udovenko@unba.org.ua. Ми обов’язково розглянемо та проаналізуємо кожне звернення і у результаті – разом створимо систему, якою будемо ефективно користуватися під час здійснення адвокатської діяльності.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.