Відбувся круглий стіл на тему: «Сучасні підходи до покращення рівня доступу особи до правосуддя та забезпечення права на справедливий суд»
20 лютого 2020 року відбувся круглий стіл на тему «Сучасні підходи до покращення рівня доступу особи до правосуддя та забезпечення права на справедливий суд». Захід було організовано Комітетом законотворчих ініціатив з питань адвокатської діяльності НААУ у співпраці з ініціативною групою Justifai.
Головними питаннями, що обговорювались учасниками стали:
- Штучний інтелект як наступна фаза діджиталізації, виклики та принципові відмінності в судовому процесі та примирних і квазісудових процедурах;
- Потреба в зміні підходів до використання іноземного законодавства для врегулювання правовідносин в Україні;
- Проблематика визнання та примусового виконання іноземних судових рішень в Україні та можливі шляхи її подолання;
- Можливості для розгляду спорів між українськими суб’єктами в судах іноземних юрисдикцій;
- Роль адвокатури в змінах законодавства, що безпосередньо впливає на її практичну діяльність.
Представник ініціативної групи Justifai Максим Баришніков розповів про мету існування, ідеї та діяльність Justifai.
На круглому столі був присутній народний депутат України Олексій Жмереницький, який проінформував колег про проблеми та перепони, з якими доводиться зіштовхуватись під час роботи над судовою реформою.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.
Гарантії діяльності
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК
Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.
Cудова практика
Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував…
Київський апеляційний суд визнав заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб винним у неправомірній відмові в наданні інформації за запитом адвоката. Чиновник спробував «відплатити» через КДКА, але марно.