Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Представники НААУ взяли участь у засіданні Комітету ВР з правової політики

Представники НААУ взяли участь у засіданні Комітету ВР з правової політики

Законодавство 19:10 Ср 13.11.19 1089 Переглядів Версія для друку

Голова Комітету законотворчих ініціатив з питань адвокатської діяльності Олексій Ющенко, екс-член ВККСУ Олександр Дроздов та керівник Секретаріату НААУ Вадим Красник взяли участь у засіданні парламентського комітету з питань правової політики.

Порядок денний Комітету передбачав попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії), реєстр. № 1013. Конституційний судом винесено висновок про відповідність Конституції цієї законодавчої ініціативи; декілька суддів КСУ висловили окремі думки щодо цього висновку.

Представники НААУ передали Голові Комітету ВР позицію адвокатури щодо необхідності збереження у Конституції положень про виключне право адвокатів на представництво в судах.

«Право на професійну правничу допомогу є одночасно і правом людини та конституційною гарантією здійснення правосуддя. Так, не витримує жодної критики розуміння так званої «адвокатської монополії» - як «привілеї», переваги тощо. Тому не випадково, що з усіх видів юридичної допомоги саме професійна допомога адвоката безпосередньо регулюється конституційними нормами та нормами міжнародного права в галузі прав людини. Виходячи з вищевикладеного, конституційне право на професійну (кваліфіковану) правову допомогу слід розглядати в якості одного з головних елементів та гарантією у механізмі реалізації права особи на судовий захист (стаття 55 Конституції України)», - ідеться у позиційному документі НААУ.

Законопроект № 1013 суперечить частині третій статті 22, частині першій статті 157 Конституції України, оскільки звужує зміст та обсяг існуючих прав, передбачених статтями 55, 59 Конституції України, чим обмежує права людини в Україні. Виключення у цьому контексті становить абзац другий підпункту 11 пункту 16-1 Перехідних положень, який вимагає окремої уваги Конституційного суду України і стаття 92 Закону України «Про Конституційний Суд України» дає для цього праві підстави.

 В ході дискусії Олександр Дроздов наголосив на тому, що наявність висновку Конституційного суду лише відкриває можливість для подальшого розгляду законопроекту в парламенті, а не є гарантією чи обов’язком до його прийняття.

Звернення до Голови Комітету з питань правової політики

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування