"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Представники НААУ взяли участь у засіданні Комітету ВР з правової політики

Голова Комітету законотворчих ініціатив з питань адвокатської діяльності Олексій Ющенко, екс-член ВККСУ Олександр Дроздов та керівник Секретаріату НААУ Вадим Красник взяли участь у засіданні парламентського комітету з питань правової політики.
Порядок денний Комітету передбачав попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії), реєстр. № 1013. Конституційний судом винесено висновок про відповідність Конституції цієї законодавчої ініціативи; декілька суддів КСУ висловили окремі думки щодо цього висновку.
Представники НААУ передали Голові Комітету ВР позицію адвокатури щодо необхідності збереження у Конституції положень про виключне право адвокатів на представництво в судах.
«Право на професійну правничу допомогу є одночасно і правом людини та конституційною гарантією здійснення правосуддя. Так, не витримує жодної критики розуміння так званої «адвокатської монополії» - як «привілеї», переваги тощо. Тому не випадково, що з усіх видів юридичної допомоги саме професійна допомога адвоката безпосередньо регулюється конституційними нормами та нормами міжнародного права в галузі прав людини. Виходячи з вищевикладеного, конституційне право на професійну (кваліфіковану) правову допомогу слід розглядати в якості одного з головних елементів та гарантією у механізмі реалізації права особи на судовий захист (стаття 55 Конституції України)», - ідеться у позиційному документі НААУ.
Законопроект № 1013 суперечить частині третій статті 22, частині першій статті 157 Конституції України, оскільки звужує зміст та обсяг існуючих прав, передбачених статтями 55, 59 Конституції України, чим обмежує права людини в Україні. Виключення у цьому контексті становить абзац другий підпункту 11 пункту 16-1 Перехідних положень, який вимагає окремої уваги Конституційного суду України і стаття 92 Закону України «Про Конституційний Суд України» дає для цього праві підстави.
В ході дискусії Олександр Дроздов наголосив на тому, що наявність висновку Конституційного суду лише відкриває можливість для подальшого розгляду законопроекту в парламенті, а не є гарантією чи обов’язком до його прийняття.
Популярні новини

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?