"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Комітет з міжнародного права при НААУ очолив Віталій Власюк
28 серпня 2019 року при Національній асоціації адвокатів України було створено Комітет з міжнародного права, мета якого – підвищити міжнародно-правову обізнаність та культуру серед адвокатів, оскільки міжнародне право суттєво відрізняється від права національного та існує об’єктивний попит на краще розуміння сучасних викликів перед Україною, в тому числі, проваджень у міжнародних судових органах.
Очолив новостворений Комітет професійний адвокат, юрист-міжнародник, кандидат юридичних наук, заступник голови Комітету з міжнародних зв’язків НААУ Віталій Власюк.
Віталій Власюк – багаторічний теоретик і практик у сфері міжнародного права, є керуючим партнером юридичної фірми «єПраво» та адвокатського об’єднання «Твін Лоєрс», має досвід роботи в Міністерстві юстиції України, а також помічника народного депутата України, секретаря депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Іспанією.
Крім того, є постійним учасником національних та міжнародних наукових конференцій з міжнародного права, автором багатьох монографій та наукових статей, викладачем в Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Т.Г. Шевченка та Національній академії прокуратури України.
Популярні новини
Самоврядування
Адвокатський внесок 2026: хто має право на пільги
До 31 грудня адвокати можуть подати заяви, за результатами розгляду яких рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України вирішують питання про звільнення, зменшення чи відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.
Дискусія
Чому в Україні запобіжний захід перетворився на превентивне…
Європейський підхід, закріплений у КПК, передбачає тримання під вартою як винятковий запобіжний захід: суди мають доводити неможливість мʼякших альтернатив і ретельно перевіряти ризики. Натомість на практиці його дедалі частіше застосовують майже автоматично, розмиваючи стандарти свободи.
За кордоном
Гучний голос адвоката не подіяв на індійський суд
Високий суд Делі визнав «надзвичайно неприйнятною» поведінку адвоката, який підвищив голос і намагався тиснути на суддю першої інстанції після відмови відкласти розгляд справи. Суд підкреслив, що «суддя є суддею» на будь-якому рівні судової системи, і неповага до суду є неприпустимою.
Дискусія
Незалежність адвокатури виключає участь зовнішніх експертів у…
Залучати міжнародних експертів у процес відбору в органи адвокатського самоврядування – це пряме втручання у незалежність конституційного інституту адвокатури. Адвокати мають самі визначатися кого обирати на керівні посади в органи адвокатського самоврядування.
Законодавство
Управління ризиками затоплення має спиратися на механізм…
Ухвалений за основу проект Закону щодо управління ризиками затоплення потребує суттєвого доопрацювання з урахуванням вимог до організації Механізму цивільного захисту Європейського Союзу.
Законодавство
Гарантії для батьків, які виховують дітей самі, не мають обмежувати…
Ідея зрівняти гарантії для батьків, які самостійно виховують дітей, заслуговує на підтримку. Разом із тим, законодавчі зміни не повинні обмежувати право батька на шлюб і мають враховувати реальні, в тому числі воєнні, обставини самостійного виховання дитини.
Законодавство
Відступи від якості питної води: закон має містити чіткі правила
Запровадження до законодавства поняття «тимчасові відступи від вимог до якості питної води» без чіткого визначення та запобіжників, створює ризики для санітарно-епідеміологічної безпеки, прав споживачів і відповідності України європейським стандартам у сфері водопостачання.
Cудова практика
Межі критики суду адвокатом дослідив ЄСПЛ
Адвокат має право гостро критикувати дії суду в межах провадження, якщо це потрібно для захисту клієнта, а не для особистої образи судді. Покарання за такі слова можливе лише у виняткових випадках і не повинно змушувати адвокатів мовчати.