Жодної заборони адвокатам брати участь у заходах з підвищення кваліфікації, які проводять ради адвокатів інших регіонів немає | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Жодної заборони адвокатам брати участь у заходах з підвищення кваліфікації, які проводять ради адвокатів інших регіонів немає

Різне
14:13 Вт 13.08.19 6817 Переглядів
Версія для друку

Новий Порядок підвищення кваліфікації все менше і менше лякає адвокатів, особливо тих, хто вже пройшов навчання за новими правилами і на власному досвіді переконався в зручності і легкості процесу. Однак все ж є ще поодинокі колеги, які у не конструктивний спосіб відкрито намагаються маніпулювати свідомістю інших.

"І НААУ, і Вища школа адвокатури продовжують надавати роз’яснення щодо основних змін – як у індивідуальному порядку звернень та запитів від адвокатів, так і через публікації у медіа та навчання органів адвокатського самоврядування регіонів, які відповідають за підвищення кваліфікації адвокатів регіонів", - говорить заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.

За його словами, за новими правилами, Ради адвокатів регіону:

− є операторами підвищення кваліфікації адвокатів свого регіону, що не потребують акредитації;

− зобов’язані організовувати самостійно, або у співпраці з Вищою школою адвокатури НААУ чи іншими операторами підвищення кваліфікації адвокатів заходи з підвищення кваліфікації на регіональному рівні (не менше трьох заходів на рік та загальною тривалістю не менше десяти годин.

При цьому, заходи для адвокатів як і раніше залишаються безоплатними. Однак наразі новим порядком врегульовано також порядок проведення і оплатних заходів, як можуть проводитись додатково до безоплатних. Графік всіх заходів опубліковано на офіційному сайті НААУ та анонсується у регіонах та на сайті Центру акредитації ВША НААУ. Жодного впливу нових правил на кількість чи тематику таких заходів не має.

Єдина відмінність стосовно участі в таких заходах - у порядку реєстрації. Тепер це необхідно робити на єдиній платформі Центру акредитації в режимі онлайн. Цей механізм є дуже зручним для адвоката, а також розвантажує Ради адвокатів регіонів, і на сьогодні ми маємо виключно позитивні відгуки як від адвокатів так і від операторів підвищення кваліфікації.

Водночас, у деяких регіонах виникли ситуації, коли адвокати з інших регіонів начебто отримали відмови від реєстрації у безоплатних заходах, що проводять регіональні ради адвокатів.

Такі випадки відмов бувають, але причини завжди різні:

1. Адвокат не внесений до Єдиного реєстру адвокатів України. Тобто, така особа не є адвокатом.

2. Кількість місць на захід РАР обмежена. Логічно, що РАР надає пріоритет адвокатам свого регіону, адже саме за рахунок внесків місцевої спільноти адвокатів здійснюється діяльність органу адвокатського самоврядування.

3. Адвокат зареєструвався на захід помилково. Таке трапляється. Скасування реєстрації участі в такому випадку відбувається за обопільною згодою в ході телефонного дзвінка про підтвердження участі.

4. Провокації з «відмовами» створюються навмисно, аби надалі це винести у соцмережі і починати говорити про повну «зраду». Ми розуміємо, хто і навіщо це робить, і такі дії свідчать як про повне нерозуміння нових правил, так і про відсутність поваги до колег-адвокатів та ігнорування правил адвокатської етики.

"Жодної заборони адвокатам брати участь у заходах з підвищення кваліфікації, які проводять ради адвокатів інших регіонів немає. Реєстрація адвокатів з інших регіонів завжди залишається на розсуд організатора заходу", - констатував Валентин Гвоздій.

Заступник Голови НААУ радить адвокатам, які хочуть відвідати безоплатний семінар не в тому регіоні, де знаходиться їхнє основне робоче місце, орієнтуватися насамперед на графік безоплатних семінарів НААУ, які відбуваються у різних регіонах на безоплатній основі. Такі заходи розраховані на більшу аудиторію і проводяться коштом НААУ для всіх адвокатів України, а не лише для адвокатів конкретної області.

Наприклад, такий семінар проходив у Одесі 27 липня, і там були присутні майже 1000 адвокатів з різних регіонів країни.

"Поважаючи повноваження та принципи незалежності регіональних органів адвокатського самоврядування, НААУ стоїть на тому, що адвокатура України є єдиним загальнонаціональним інститутом. Ми ніколи не підтримували жодних розділів між регіонами та ідей «федералізації» адвокатури, які, до речі, пропонувалися в ході останньої спроби змінити профільний закон (9055). Однак, ідеологи таких «змін» зазнали поразки. Очевидно, що спроби поширити чергові міфи про якісь бар’єри між адвокатськими спільнотами різних регіонів є фантомним болем тих, хто невдало планував розділити адвокатуру", - прокоментував Валентин Гвоздій.

Порядок підвищення кваліфікації адвокатів

План-графік заходів НААУ з підвищення кваліфікації на ІІ півріччя 2019 року

Популярні новини

Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова комітету НААУ

Дискусія

Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…

Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

13:52 Чт 17.04.25 162
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та розвитку, – вебінар

Навчання

Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…

У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

12:21 Чт 17.04.25 166
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ проведено правничий марафон

Дискусія

Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…

З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

10:36 Чт 17.04.25 157
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови ВКДКА

Етика

Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…

За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

9:57 Чт 17.04.25 161
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії адвоката

Навчання

Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…

У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

18:27 Ср 16.04.25 199
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист професії адвоката

Гарантії діяльності

У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…

З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.

17:59 Ср 16.04.25 384
Помер Ярослав-Міклош Зейкан

Сумна звістка

Помер Ярослав-Міклош Зейкан

Із щирими співчуттями повідомляємо, що на 84-му році життя перестало битися серце відомого адвоката, багаторічного ректора Вищої школи адвокатури НААУ Ярослава-Міклоша Зейкана.

14:28 Ср 16.04.25 2811
РАУ створює робочу групу для моніторингу порушень прав адвокатів та розгляне можливість звернення до ВР

Гарантії діяльності

РАУ створює робочу групу для моніторингу порушень прав адвокатів та…

Рада адвокатів України під час позачергового засідання 16 квітня 2025 року ухвалила рішення про створення робочої групи, яка здійснить моніторинг та узагальнення фактів порушення прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності за останні три роки, включаючи ситуацію із затриманням адвокатки Ольги Панченко.

12:57 Ср 16.04.25 767

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл