"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Відбувся Форум «Медіація і право»





3 червня у місті Одеса пройшов II щорічний форум «Медіація і право», організований Українською академією медіації за участю Ради адвокатів Одеської області та за підтримки Німецького фонду міжнародного правового співробітництва IRZ.
Захід був присвячений обговоренню питань у сфері альтернативного вирішення спорів за допомогою медіації з безпосереднім залученням фахівців у галузі права (суддів, адвокатів, нотаріусів, юристів та науковців), які прибули до Одеси з усіх областей України.
Загалом участь у Форумі взяло понад 120 учасників. НААУ на форумі представляв Голова Комітету законотворчих ініціатив з питань адвокатської діяльності Ярослав Зейкан.
Метою Форуму стало створення платформи для отримання та поглиблення знань про позасудове вирішення конфліктів за допомогою медіації (переговорів), про розвиток медіації в Україні і у європейських державах та її застосування на практиці (особливості роботи адвоката-медіатора, судова медіація: досудове врегулювання спору суддею або ініціювання\рекомендація суддею процедури медіації, медіація під час судового провадження, медіація у різних сферах правовідносин та інші питання ), а також для обміну досвідом між юристами, які практикують медіацію.
Завершився Форум засіданням «круглого столу».
Всі адвокати, учасники заходу по завершенні отримали сертифікати з підвищення кваліфікації.
Нагадуємо, що при Національній асоціації адвокатів України створено та діє Комітет з питань медіації, Головою якого є Владислав Ситюк.
Популярні новини

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за квітень - червень 2025 року.

Гарантії діяльності
В АПУ приховують дані про порушення прав адвокатів правоохоронцями
Асоціація правників України, яка нещодавно заявляла про порушення правоохоронними органами прав адвокатів, відмовилася надати детальну інформацію для належного реагування.

Дискусія
Відновне правосуддя: чому потерпілі відмовляються від участі та що…
Застосування програми відновного правосуддя щодо неповнолітніх має враховувати не лише інтереси правопорушника, а й потреби потерпілої сторони. Але чи завжди для цього створені реальні умови?

Дискусія
Між виконанням рішення і збереженням арешту на майно існує правова…
Після фактичного виконання рішення (наприклад, виплати компенсації), арешт на майно залишається чинним. Бо суди не ухвалюють окремого рішення про скасування заходів забезпечення. Це створює штучну правову невизначеність, яка обмежує права власності.

Законодавство
Засудженим мають надавати адвоката протягом доби - закон набрав…
Відтепер адміністрація місць несвободи має обовʼязок невідкладно дати можливість засудженому повідомити адвоката про накладене на нього стягнення. Так само гарантується право на безоплатну правничу допомогу в рамках дисциплінарного провадження.

Анонс
Формування конкурсної комісії ВККС: чому забуксував добір?
8 липня 2025 року відбудеться круглий стіл «Проблемні питання формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС: виклики чи блокування?».

Дискусія
Дитина в суді: гарантії на папері й виклики на практиці
Як дитина може реалізувати свої права у суді? Попри наявність законодавчих гарантій, на практиці цьому заважають вік, статус, відсутність досвіду й представництва. Завжди існують ризики формального підходу, коли позиція дитини не враховується або її участь взагалі ігнорується.

Дискусія
Вибори після війни: що говорить закон і яка роль адвокатів
Після завершення воєнного стану Україна повинна буде організувати вибори на всіх рівнях — президентські, парламентські, місцеві. Але як саме це має відбутися? Яку роль у цьому процесі відіграють адвокати?