Підгрупа з доступу до професії визначила робочі пріоритети | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Підгрупа з доступу до професії визначила робочі пріоритети

Законодавство
9:16 Вт 10.03.26 548 Переглядів
Версія для друку

9 березня відбулося засідання підгрупи Робочої групи з виконання Дорожньої карти з питань верховенства права у частині реформування адвокатури «Доступ до професії та підготовка адвоката. Організаційні форми адвокатської діяльності».

Захід відбувся у форматі відеоконференції.

Засідання відкрив заступник голови НААУ, РАУ Олексій Кухар. Він окреслив чотири робочі напрями: іспит, стажування, цифрові інструменти (тестування) та забезпечення доступності для осіб з інвалідністю. Також нагадав про параметри, закладені у Дорожній карті з питань верховенства права, схваленої розпорядженням КМУ від 14.05.2025 №475-р.

Учасники обговорили, як вибудувати роботу так, щоб напрацювання підгрупи могли бути оформлені як у пропозиції до законодавчих змін, так і в оновлення актів адвокатського самоврядування, не втрачаючи керованості процесу та якості процедур.

До дискусії долучилися керівник Секретаріату НААУ, РАУ Вадим Красник, голова Ради адвокатів Харківської області Вікторія Гайворонська, голова Ради адвокатів Хмельницької області Наталія Вагіна, адвокат Ростислав Кравець. У розмові піднімалися практичні питання технічної реалізації цифрових рішень і рівних умов для кандидатів у різних регіонах, а також окремі ситуації, які виникають під час стажування.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Студенти отримали відзнаки за проєкти безпекового договору для України

Привітання

Студенти отримали відзнаки за проєкти безпекового договору для…

У Національній асоціації адвокатів України відбулася церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу студентських правотворчих ініціатив «Нова Україна: безпековий договір очима молодих правників».

18:27 Пт 24.04.26 349
Експертиза об’єктів інтелектуальної власності: адвокатам дали практичні акценти

Дискусія

Експертиза об’єктів інтелектуальної власності: адвокатам дали…

У спорах щодо об’єктів інтелектуальної власності стратегію захисту іноді визначає судова експертиза. Тому для адвоката важливими стають правильне формулювання питань, підготовка матеріалів і розуміння меж експертної компетенції.

9:29 Пт 24.04.26 376
НААУ, адвокати Запорізької області та університет об’єднують зусилля у правничій освіті

Взаємодія

НААУ, адвокати Запорізької області та університет об’єднують…

Більше можливостей для практики, стажування, дуальної освіти та спільних наукових проєктів мають отримати студенти Національного університету «Запорізька політехніка» в межах співпраці з адвокатурою.

15:23 Чт 23.04.26 534
Як задіяти механізми ООН у справах про свавільні затримання розповіли адвокатам

Дискусія

Як задіяти механізми ООН у справах про свавільні затримання…

Робоча група Організації Обʼєднаних Націй з питань свавільних затримань є одним із спеціальних механізмів Ради ООН з прав людини, який у певних випадках дає змогу швидше винести проблему незаконного позбавлення волі на міжнародний рівень, ніж окремі судові процедури.

14:54 Ср 22.04.26 413
НААУ привітала ДТЕУ з ювілеєм та провела для студентів майстер-класи

Привітання

НААУ привітала ДТЕУ з ювілеєм та провела для студентів…

У Державному торговельно-економічному університеті в Києві відбулися урочисті заходи з нагоди 80-річчя університету та 10-річчя Факультету міжнародної торгівлі і права. До відзначення долучилася Національна асоціація адвокатів України.

16:17 Вт 21.04.26 409
Як облікуватися у податковій адвокату, що також є ФОПом – розʼяснення ДПС

Законодавство

Як облікуватися у податковій адвокату, що також є ФОПом –…

Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не забороняє займатись адвокатською діяльністю особі, яка зареєстрована як ФОП. Водночас, про провадження незалежної професійної діяльності людина має повідомити податкову.

9:18 Вт 21.04.26 2148
Модель правничої допомоги ветеранам обговорили у НААУ

Захист військових

Модель правничої допомоги ветеранам обговорили у НААУ

У Національній асоціації адвокатів України відбулася робоча зустріч, під час якої представники адвокатури, Міністерства у справах ветеранів України та іноземний експерт обговорили підходи до надання правничої допомоги ветеранам, роль адвокатури в цій системі та досвід інших країн.

16:49 Пн 20.04.26 723
Спеціалізація суддів у воєнних справах суперечить конституційним засадам – НААУ

Законодавство

Спеціалізація суддів у воєнних справах суперечить конституційним…

Створення спеціальної ієрархії суддів з розгляду конкретних видів кримінальних правопорушень та наділення їх виключною спеціалізацією не відповідає конституційним засадам правосуддя.

15:23 Пн 20.04.26 580

Вестник:№3 березень 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл