Електронний суд – пріоритет для НААУ в умовах пандемії Covid-19 | НААУ

Головна цитата

Головним досягненням на сьогодні є те, що НААУ вдалося вчасно розпочати роботу у напрямку запровадження Електронного суду і заявити про потреби адвокатської спільноти.

Публікація

Електронний суд – пріоритет для НААУ в умовах пандемії Covid-19

18:06 Пт 02.04.21 Автор : Валентин Гвоздій 4316 Переглядів Версія для друку

В умовах пандемії Covid-19 НААУ своїм пріоритетом визначила впровадження в Україні електронного судочинства. Важливим проектом, який наразі успішно розвивається, є реалізація положень Меморандуму, підписаного між НААУ і ДСА минулого року. Усвідомлення того, що цифровізація процесів і перехід на роботу в режимі онлайн є неминучими, безумовно, пришвидшило діалог між адвокатами та органами судової влади.

Робоча група НААУ з питань впровадження електронного правосуддя з квітня 2020 року безупинно проводить роботу по трьох основних напрямках: інтеграція Єдиного реєстру адвокатів України і підсистеми ЄСІТС «Електронний суд», введення функціоналу електронних сервісів у правове поле та комунікація з різними органами влади і організаціями, у тому числі і міжнародними, які залучені до цього процесу.

На сьогоднішній день уже успішно працює новий функціонал електронного кабінету у підсистемі «Електронний суд». Наразі це перший етап інтеграції системи «Електронний суд» з Єдиним реєстром адвокатів України. Тепер адвокати, які працюють у підсистемі «Електронний суд», можуть створювати електронні ордери, отримуючи доступ до судових справ, в яких вони представляють своїх клієнтів. Доступ надається адвокату на підставі самостійно створеного електронного ордеру у разі, коли сам клієнт адвоката не зареєстрований у Електронному суді. Ордер можливо видати як на конкретну справу для отримання доступу до документів справи, так і загальний - без вказання номеру справи, який дає змогу подавати первинні заяви до суду у випадку, коли справа в суді ще не існує. Якщо ж клієнт зареєстрований у системі Електронний суд, згенерувати ордер  не можливо. У такому випадку клієнт повинен надати адвокату доступ до справи за допомогою функціоналу довіреностей. Перелік виданих ордерів можна переглянути у розділі «Довіреності». Такі опції системи значно спрощують та пришвидшують процес подачі заяв до суду.

Важливо звернути увагу на те, що функціонал доступний лише для адвокатів, дані про яких містяться в ЄРАУ. Саме шляхом взаємодії з ЄРАУ проводиться перевірка повноважень адвоката перед вчиненням тих чи інших дій в кабінеті «Електронного суду».

Наступною функцією, яку ми плануємо реалізувати найближчим часом у рамках цього проекту, є надання адвокатам можливості спілкування у режимі відеоконференцзв’язку через їхні особисті кабінети в ЄРАУ. Завдяки цьому адвокати зможуть не лише брати участь у судових засіданнях, а й спілкуватися з клієнтами. Для належного захисту адвокатської таємниці під час спілкування адвоката з клієнтом НААУ та ДСА забезпечили для цієї системи найвищі рівні захисту на спеціальному сервері.

Ми ні в якому разу не зупиняємося на досягнутому. У цій сфері є ще багато можливостей для розвитку для усіх зацікавлених сторін. Головним досягненням на сьогодні є те, що НААУ вдалося вчасно розпочати роботу у цьому напрямку і  заявити про потреби адвокатської спільноти. Я переконаний, що спільними зусиллями ми забезпечимо наших адвокатів найсучаснішими електронними продуктами, що зробить їх роботу ще ефективнішою.

Автор публікації: Валентин Гвоздій

 

Інші публікації автора

Вестник:№ 5 травень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорії

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл