Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Електронний суд – пріоритет для НААУ в умовах пандемії Covid-19

Головна цитата

Головним досягненням на сьогодні є те, що НААУ вдалося вчасно розпочати роботу у напрямку запровадження Електронного суду і заявити про потреби адвокатської спільноти.

Публікації

Електронний суд – пріоритет для НААУ в умовах пандемії Covid-19

18:06 Пт 02.04.21 Автор : Валентин Гвоздій 2466 Переглядів 0 Коментарів Версія для друку

В умовах пандемії Covid-19 НААУ своїм пріоритетом визначила впровадження в Україні електронного судочинства. Важливим проектом, який наразі успішно розвивається, є реалізація положень Меморандуму, підписаного між НААУ і ДСА минулого року. Усвідомлення того, що цифровізація процесів і перехід на роботу в режимі онлайн є неминучими, безумовно, пришвидшило діалог між адвокатами та органами судової влади.

Робоча група НААУ з питань впровадження електронного правосуддя з квітня 2020 року безупинно проводить роботу по трьох основних напрямках: інтеграція Єдиного реєстру адвокатів України і підсистеми ЄСІТС «Електронний суд», введення функціоналу електронних сервісів у правове поле та комунікація з різними органами влади і організаціями, у тому числі і міжнародними, які залучені до цього процесу.

На сьогоднішній день уже успішно працює новий функціонал електронного кабінету у підсистемі «Електронний суд». Наразі це перший етап інтеграції системи «Електронний суд» з Єдиним реєстром адвокатів України. Тепер адвокати, які працюють у підсистемі «Електронний суд», можуть створювати електронні ордери, отримуючи доступ до судових справ, в яких вони представляють своїх клієнтів. Доступ надається адвокату на підставі самостійно створеного електронного ордеру у разі, коли сам клієнт адвоката не зареєстрований у Електронному суді. Ордер можливо видати як на конкретну справу для отримання доступу до документів справи, так і загальний - без вказання номеру справи, який дає змогу подавати первинні заяви до суду у випадку, коли справа в суді ще не існує. Якщо ж клієнт зареєстрований у системі Електронний суд, згенерувати ордер  не можливо. У такому випадку клієнт повинен надати адвокату доступ до справи за допомогою функціоналу довіреностей. Перелік виданих ордерів можна переглянути у розділі «Довіреності». Такі опції системи значно спрощують та пришвидшують процес подачі заяв до суду.

Важливо звернути увагу на те, що функціонал доступний лише для адвокатів, дані про яких містяться в ЄРАУ. Саме шляхом взаємодії з ЄРАУ проводиться перевірка повноважень адвоката перед вчиненням тих чи інших дій в кабінеті «Електронного суду».

Наступною функцією, яку ми плануємо реалізувати найближчим часом у рамках цього проекту, є надання адвокатам можливості спілкування у режимі відеоконференцзв’язку через їхні особисті кабінети в ЄРАУ. Завдяки цьому адвокати зможуть не лише брати участь у судових засіданнях, а й спілкуватися з клієнтами. Для належного захисту адвокатської таємниці під час спілкування адвоката з клієнтом НААУ та ДСА забезпечили для цієї системи найвищі рівні захисту на спеціальному сервері.

Ми ні в якому разу не зупиняємося на досягнутому. У цій сфері є ще багато можливостей для розвитку для усіх зацікавлених сторін. Головним досягненням на сьогодні є те, що НААУ вдалося вчасно розпочати роботу у цьому напрямку і  заявити про потреби адвокатської спільноти. Я переконаний, що спільними зусиллями ми забезпечимо наших адвокатів найсучаснішими електронними продуктами, що зробить їх роботу ще ефективнішою.

Автор публікації: Валентин Гвоздій

 

Інші публікації автора

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорії

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування