Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Збір персональних даних працівника порушує право на повагу до приватного життя – практика ЄСПЛ

Головна цитата

Стаття 8 Конвенції про захист прав людини, приховане відеоспостереження за працівниками на робочому місці повинне розглядатися як суттєве втручання у приватне життя. Воно включає в себе записану і відтворювану документацію їх поведінки на робочому місці, від якої відповідно до зобов'язання за трудовим договором виконувати роботи в цьому місці, вони не могли ухилитися. У зв'язку з цим "приватне життя" заявників було пов’язане з цими заходами. У своєму рішенні ЄСПЛ доволі ретельно проаналізував низку відповідних міжнародних документів.

Збір персональних даних працівника порушує право на повагу до приватного життя – практика ЄСПЛ

11:23 Пн 26.03.18 Автор : Олександр Дроздов, Олена Дроздова 2594 Переглядів 0 Коментарів Версія для друку

Статтею 8 (Право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод[1] встановлено Кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров’я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб. Авторами цих рядків вже було здійснено переклад відповідного інформаційного бюлетеню ЄСПЛ, у якому останній виклав витяги та висновки у рішеннях, присвячених питанню здійсненню нагляду на робочому місці[2]. У цьому документі, зокрема, йшлося про те, що збір та зберігання без відома працівника персональних даних, пов'язаних із використанням останнім телефону, електронної пошти та Інтернету, становлять втручання у право на повагу до приватного життя та кореспонденції.

Нещодавно предметом розгляду у Європейському суді по справі «Лопез Рібалда та інші проти Іспанії» (№ 1874/13, рішення від 9. 01. 2018 року, [Секція III])[3] постало питання відповідності статті 8 КЗПЛ здійснення прихованого відеоспостереження роботодавцями за касирами супермаркетів. Приховане відеоспостереження здійснювалося після того, як були виявлені втрати супервізором магазина, що викликало обґрунтовану підозру в крадіжці, скоєній заявниками, а також іншими співробітниками й покупцями

У публікації наводиться приклад іще одного рішення ЄСПЛ - по справі Kьопке (Köpke) проти Німеччини. У цій справі приховане відеоспостереження не було пов'язане з попередньо обґрунтованою підозрою стосовно заявників і, отже, не було спрямоване на них особисто, але на весь персонал. Проте, в цій справі рішення вжити заходи спостереження було засноване на загальній підозрі проти всіх співробітників з огляду на порушення, які раніше були виявлені керівником магазину.

Повний текст перекладу Олександра Дроздова та Олени Дроздової

[1] Далі – Конвенція. КЗПЛ.

[2] ЄСПЛ назвав ключові рішення щодо нагляду на робочому місці. —  [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://zib.com.ua/ua/print/130717-espl_nazvav_klyuchovi_rishennya_schodo_naglyadu_na_robochomu.html.

[3] Case оf «López Ribalda and Others v. Spain». —  [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-179881.

 

Автор публікації: Олександр Дроздов

Автор публікації: Олена Дроздова

 

Інші публікації автора

Публікація

ЄСПЛ визнав порушення Конвенції у справі Садоча проти України щодо конфіскації коштів при митному контролі
15:25 Вт 16.07.19 624

ЄСПЛ визнав порушення Конвенції у справі Садоча проти України щодо конфіскації…

Автор: Олександр Дроздов, Олена Дроздова

Публікація

ЄСПЛ визнав порушення Конвенції у справі
15:27 Ср 19.06.19 668

ЄСПЛ визнав порушення Конвенції у справі "Сидорова проти Росії" щодо…

Автор: Олександр Дроздов, Олена Дроздова

Публікація

ЄСПЛ установив порушення Конвенції у справі Аджич проти Хорватії
10:54 Пн 03.06.19 511

ЄСПЛ установив порушення Конвенції у справі Аджич проти Хорватії

Автор: Олександр Дроздов, Олена Дроздова

Публікація

ЄСПЛ визнав  порушення права на розумні терміни розгляду справи у позові ZIAJA проти Польщі (прес-реліз)
14:01 Чт 30.05.19 662

ЄСПЛ визнав порушення права на розумні терміни розгляду справи у позові ZIAJA проти…

Автор: Олександр Дроздов, Олена Дроздова

Публікація

ЄСПЛ визнав порушення ст. 5 Конвенції у справі Капштан проти України (прес-реліз)
13:51 Чт 30.05.19 612

ЄСПЛ визнав порушення ст. 5 Конвенції у справі Капштан проти України (прес-реліз)

Автор: Олександр Дроздов, Олена Дроздова

Публікація

ЄСПЛ визнав порушення Конвенції у справі Аксіс проти Туреччини
14:40 Пт 10.05.19 1054

ЄСПЛ визнав порушення Конвенції у справі Аксіс проти Туреччини

Автор: Олександр Дроздов, Олена Дроздова

Вестник:№7-8 серпень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорії

Бажаєте розмістити Публікацію

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування