Валентин Гвоздій взяв участь у засіданні Координаційного комітету з впровадження цифрового проєкту в сфері правосуддя
Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій взяв участь у засіданні Координаційного комітету з питань реалізації та впровадження цифрового проєкту в сфері правосуддя.
Захід відбувся за участю членів Вищої ради правосуддя, суддів Верховного суду, посадових осіб ДСА.
Засідання присвячено особливостям використання підсистем (модулів) ЄСІТС. Як відомо, з 5 жовтня офіційно почали функціонувати підсистеми «Електронний суд», «Електронний кабінет» та відеоконференцзв’язок. В ході засідання були обговорені і пріоритетні підсистеми, які будуть доопрацьовані в наступному році за рахунок бюджетних коштів.
Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій нагадав, що понад рік працює Робоча група НААУ з питань впровадження електронного правосуддя в Україні. Питання реалізації та впровадження цифрового проекту у сфері правосуддя є надзвичайно важливими для адвокатів. «У ході нашої спільної роботи вже реалізовано багато ідей, які були з самого початку закладені в напрямки діяльності Робочої групи НААУ», - наголосив Валентин Гвоздій.
Зокрема, у серпні між НААУ й ТОВ «Ізікон Груп» укладено Меморандум, на основі якого проведено інтеграцію комунікаційної платформи EasyCon з Єдиним реєстром адвокатів України. Завдяки цій інновації адвокати через Особистий кабінет на сайті НААУ отримали функціонал системи відеоконференцзв’язку для участі в судових засіданнях, конфіденційного спілкування з клієнтами та між собою.
Наразі, після офіційного старту роботу деяких підсистем ЄСІТС, адвокати мають обов’язково зареєструвати свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС. Такий порядок передбачений вимогами процесуального законодавства та відповідним Положенням, затвердженим ВРП. Ідентифікаційними даними для адвокатів є номер та дата видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.
Ближчим часом, повідомив Валентин Гвоздій, планується запровадити технічну можливість роботи адвокатів з підсистемою «Електронний суд» через особистий кабінет адвоката. Незабаром у тестовому режимі буде запущено процедуру реєстрації адвокатів у підсистемі «Електронний суд» з подальшим підтвердженням повноважень та дієздатності адвоката через ЄРАУ.
Нагадаємо, в НААУ створена Робоча група з питань впровадження електронного правосуддя. До складу робочої групи входять керівник Секретаріату НААУ Вадим Красник, голови комітетів НААУ – Владислав Білоцький, Сергій Барбашин, Іван Гречківський, Олег Простибоженко, Олексій Ющенко, Заступник Голови Комітету з кримінального права та процесу Юрій Бауман, Заступник Голови Комітету захисту прав адвокатів Юрій Григоренко та член Ради молодіжного комітету UNBA NextGen Володимир Мацко. Головою робочої групи є Заступник Голови НААУ Валентин Гвоздій.
Особистий кабінет адвоката — це електронний профайл на офіційному сайті НААУ, в який кожен адвокат, який зареєстрований в Єдиному реєстрі адвокатів України може особисто вносити дані щодо своєї діяльності, генерувати ордери тощо.
Популярні новини
Підтримка
Сайт НААУ підлаштували під потреби слабозорих
До Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначається 3 грудня, офіційний сайт Національної асоціації адвокатів України став зручним для перегляду інформації тими громадянами, що мають поганий зір.
Привітання
Оголошено переможців Турніру із судових дебатів
Завершився суперфінал III Турніру із судових дебатів серед студентів-юристів 3-4-х курсів ступеня «Бакалавр» та «Магістр», організований Національною асоціацією адвокатів України.
Дискусія
Підвищення податків: як вижити бізнесу?
1 грудня набрав чинності Закон № 4015-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану». Як підвищення податків уплине на українських підприємців?
Законодавство
Як захистити працюючих медпрацівників після зміни стандартів…
Зміна професійних стандартів призведе до зміни умов праці вже працюючих медичних працівників і це може мати наслідком порушення їхніх трудових прав з боку роботодавців.
Навчання
Спеціалізація суддів у справах сім’ї та дітей: досвід та виклики
Запровадження спеціалізації суддів на розгляді справ за участі дітей є важливим елементом правосуддя, дружнього до дитини, що підтверджено міжнародними стандартами. Водночас, стримувачами є кризові явища в українському суспільстві та відсутність єдиного підходу і чіткого бачення такого процесу.
Видання
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за листопад 2024 року
Публікуємо Вісник НААУ за листопад 2024 року
Дискусія
Потребу змін у земельному законодавстві обговорили у…
Нечіткість земельного законодавства та довільне тлумачення його норм призводять до юридичних колізій, втрати власності та конфліктів, які доводиться вирішувати судам. Як подолати ці проблеми?
Навчання
Переваги форм адвокатської діяльності дослідили у Рівному
Профільний закон передбачає три організаційно-правові форми для здійснення в Україні адвокатської діяльності: індивідуальна, адвокатське бюро та адвокатське обʼєднання. Яку краще обрати?