Адвокати й музейники об’єдналися для збереження історії професії | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Адвокати й музейники об’єдналися для збереження історії професії

Взаємодія
11:08 Вт 11.11.25 547 Переглядів
Версія для друку

Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Львівський історичний музей підписали Меморандум про співпрацю.

Документ спрямований на розвиток партнерських зв’язків у сфері дослідження історії адвокатури України, збереження документальної спадщини та створення освітньо-культурних проектів.

Меморандум передбачає реалізацію спільних ініціатив у галузі наукових досліджень, археографії, музейної справи та популяризації історії адвокатури. Сторони домовилися про спільну розробку пропозицій з оптимізації досліджень, підготовку публікацій і оцифрування матеріалів з фондів музею. Також передбачено проведення виставок, круглих столів, конференцій та просвітницьких заходів — від лекцій і семінарів до тематичних екскурсій.

Окрему увагу планується приділити створенню експозицій, присвячених історії української адвокатури та її ролі у розвитку правової державності.

«Приємно, що є спільне розуміння місії та напрямів цієї співпраці, - зазначила керівник Центру досліджень адвокатури і права Ірина Василик. - Досвід музейників важливий для нас у контексті збереження та популяризації історичної спадщини адвокатури. Маємо цікаві ідеї щодо тематичних екскурсій і видавничих продуктів».

Підписання угоди з Львівським історичним музеєм стало продовженням ініціатив НААУ із дослідження та популяризації історії адвокатури. Раніше аналогічні домовленості були укладені з Центральним державним історичним архівом у Львові, що створює комплексну платформу для дослідження правничої спадщини.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Адвокатський внесок 2026: хто має право на пільги

Самоврядування

Адвокатський внесок 2026: хто має право на пільги

До 31 грудня адвокати можуть подати заяви, за результатами розгляду яких рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України вирішують питання про звільнення, зменшення чи відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.

18:23 Пт 05.12.25 1810
Чому в Україні запобіжний захід перетворився на превентивне покарання: круглий стіл

Дискусія

Чому в Україні запобіжний захід перетворився на превентивне…

Європейський підхід, закріплений у КПК, передбачає тримання під вартою як винятковий запобіжний захід: суди мають доводити неможливість мʼякших альтернатив і ретельно перевіряти ризики. Натомість на практиці його дедалі частіше застосовують майже автоматично, розмиваючи стандарти свободи.

13:19 Пт 05.12.25 367
Гучний голос адвоката не подіяв на індійський суд

За кордоном

Гучний голос адвоката не подіяв на індійський суд

Високий суд Делі визнав «надзвичайно неприйнятною» поведінку адвоката, який підвищив голос і намагався тиснути на суддю першої інстанції після відмови відкласти розгляд справи. Суд підкреслив, що «суддя є суддею» на будь-якому рівні судової системи, і неповага до суду є неприпустимою.

10:49 Пт 05.12.25 249
Незалежність адвокатури виключає участь зовнішніх експертів у виборах НААУ, - міжнародні юристи

Дискусія

Незалежність адвокатури виключає участь зовнішніх експертів у…

Залучати міжнародних експертів у процес відбору в органи адвокатського самоврядування – це пряме втручання у незалежність конституційного інституту адвокатури. Адвокати мають самі визначатися кого обирати на керівні посади в органи адвокатського самоврядування.

16:38 Чт 04.12.25 718
Управління ризиками затоплення має спиратися на механізм цивільного захисту ЄС

Законодавство

Управління ризиками затоплення має спиратися на механізм…

Ухвалений за основу проект Закону щодо управління ризиками затоплення потребує суттєвого доопрацювання з урахуванням вимог до організації Механізму цивільного захисту Європейського Союзу.

11:12 Чт 04.12.25 280
Гарантії для батьків, які виховують дітей самі, не мають обмежувати право на шлюб

Законодавство

Гарантії для батьків, які виховують дітей самі, не мають обмежувати…

Ідея зрівняти гарантії для батьків, які самостійно виховують дітей, заслуговує на підтримку. Разом із тим, законодавчі зміни не повинні обмежувати право батька на шлюб і мають враховувати реальні, в тому числі воєнні, обставини самостійного виховання дитини.

10:48 Ср 03.12.25 402
Відступи від якості питної води: закон має містити чіткі правила

Законодавство

Відступи від якості питної води: закон має містити чіткі правила

Запровадження до законодавства поняття «тимчасові відступи від вимог до якості питної води» без чіткого визначення та запобіжників, створює ризики для санітарно-епідеміологічної безпеки, прав споживачів і відповідності України європейським стандартам у сфері водопостачання.

16:31 Вт 02.12.25 444
Межі критики суду адвокатом дослідив ЄСПЛ

Cудова практика

Межі критики суду адвокатом дослідив ЄСПЛ

Адвокат має право гостро критикувати дії суду в межах провадження, якщо це потрібно для захисту клієнта, а не для особистої образи судді. Покарання за такі слова можливе лише у виняткових випадках і не повинно змушувати адвокатів мовчати.

15:54 Вт 02.12.25 3671

Вестник:№ 11 листопад 2025 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл