"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Яку форму обрати адвокату для практики?

Адвокатська практика
12:51 Пн 22.09.25 3635 Переглядів
Версія для друку

Українське законодавство передбачає три форми організації адвокатської діяльності — індивідуальну практику, адвокатське бюро та адвокатське об’єднання. Яку краще обрати?

Про особливості форм розповів у подкасті «Експертна думка» голова Комітету НААУ з питань адвокатської практики Богдан Кушнір.

За його словами, молоді адвокати здебільшого обирають індивідуальну практику, щоб увійти в професію та набратися досвіду. Натомість ті, хто відновлює діяльність після роботи на інших посадах, частіше долучаються до адвокатських об’єднань або створюють їх самостійно. Адвокатське бюро підходить для роботи без формування штату.

У комітеті НААУ підготували таблицю з ключовими аспектами — від процедури реєстрації до питань оподаткування та можливостей найму. Серед відмінностей він назвав право об’єднань вільно обирати назву, чого немає у випадку бюро чи індивідуальної діяльності.

Спікер також підкреслив, що закон не встановлює мінімального розміру статутного капіталу в разі утворення юридичної особи (АБ, АО). Внески можуть бути грошовими, майновими чи у вигляді інтелектуальної власності, однак включення майна до балансу може створити додаткові зобов’язання під час ліквідації.

Щодо реєстрації, Б.Кушнір відзначив, що її можна здійснити через портал «Дія», ЦНАП або у нотаріуса. Головною умовою він назвав правильно оформлений статут, для чого НААУ пропонує типовий зразок.

Окремо спікер пояснив, що для індивідуальної практики зазвичай обирають другу групу ФОП, а для бюро та об’єднань — третю. Це, на його думку, дозволяє максимально спростити податкову звітність.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Зупинення права на заняття адвокатською діяльністю не звільняє від дотримання ПАЕ – суд

Етика

Зупинення права на заняття адвокатською діяльністю не звільняє від…

Адвокат не втрачає професійного статусу через зупинення права на зайняття адвокатською діяльністю. Його публічні висловлювання й надалі асоціюються з професійною спільнотою, а отже можуть оцінюватися з погляду дотримання Правил адвокатської етики та впливу на авторитет адвокатури.

12:03 Пн 13.07.26 219
Медичне право для адвоката: документи, ризики і кризова комунікація

Навчання

Медичне право для адвоката: документи, ризики і кризова комунікація

У медичному праві адвокат потрібен клієнту ще до поліції чи суду: щоб перевірити документи, вибудувати комунікацію з пацієнтом і не допустити дій, які посилять ризики для лікаря чи закладу охорони здоров’я.

9:22 Пн 13.07.26 165
Цифрова безпека адвоката: як не втратити клієнтські дані

Навчання

Цифрова безпека адвоката: як не втратити клієнтські дані

Різні паролі, двофакторна автентифікація, захищені канали зв’язку, шифрування файлів і резервних копій, – звички адвоката, з яких починається цифрова безпека. Як зменшити ризик втрати клієнтських документів або доступу до них сторонніх осіб?

13:24 Пт 10.07.26 444
У ВР пояснили, чому блок про адвокатуру слід виключити з антикорупційної стратегії

Законодавство

У ВР пояснили, чому блок про адвокатуру слід виключити з…

Підрозділ про адвокатуру та правничу допомогу в проєктах антикорупційної стратегії на 2026–2030 роки виходить за межі предмета антикорупційної політики і не відповідає конституційним гарантіям незалежності адвокатури.

14:01 Чт 09.07.26 1518
Як адвокату зрозуміти запит клієнта ще до консультації

Навчання

Як адвокату зрозуміти запит клієнта ще до консультації

Потенційний клієнт може відкладати звернення до адвоката через негативний досвід, сумніви щодо вартості, страх не отримати результат або нерозуміння, до кого звернутися. Виявити ці бар’єри допомагає CustDev — короткі опитування та глибинні розмови з аудиторією.

9:14 Чт 09.07.26 507
Як обрати належний спосіб захисту при поділі майна за кордоном

Дискусія

Як обрати належний спосіб захисту при поділі майна за кордоном

У спорах про поділ закордонного майна адвокату потрібно ще на початку визначити, чи може справу розглядати український суд, який спосіб захисту обрати і як майбутнє рішення виконуватиметься в іншій державі.

17:43 Вт 07.07.26 956
Від соло-практики до команди: що врахувати адвокату

Навчання

Від соло-практики до команди: що врахувати адвокату

Масштабування адвокатської практики починається тоді, коли кількість клієнтів, обсяг справ і нові запити вже потребують підтримки команди. Новий офіс чи розширення штату мають бути наслідком цієї потреби.

16:47 Пн 06.07.26 540
Адвокатів запрошують на ІІІ Арбітражну академію

Анонс

Адвокатів запрошують на ІІІ Арбітражну академію

НААУ за ініціативи Комітету з питань альтернативного врегулювання спорів запрошує адвокатів, юристів, студентів, суддів, державних службовців та всіх, хто цікавиться міжнародним арбітражем, взяти участь в ІІІ Арбітражній академії UAA (III UAA Arbitration Academy 2026).

16:04 Пн 06.07.26 604

Вестник:№6 червень 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл