На Одещині адвоката з обшуку забрали до ТЦК | НААУ

На Одещині адвоката з обшуку забрали до ТЦК

Гарантії діяльності
13:52 Пн 06.05.24 10753 Переглядів
Версія для друку

Адвоката, який виконував свої обов’язки під час надання безоплатної правничої допомоги в рамках кримінального провадження затримали та силоміць доправили до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Про факт порушення Конституції та гарантій адвокатської діяльності передбачених Законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» повідомили у Раді адвокатів Одеської області.

Адвокат перебував у м. Рені за дорученням Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, де здійснював захист осіб яких було затримано правоохоронними органами.

Під час обшуку в одному з приміщень працівниками поліції було повідомлено, що за наказом керівництва  адвокат начебто повинен терміново прибути то ТЦК. Після відмови протягом 10 хвилин з'явилися озброєнні особи, які силою помістили адвоката до мікроавтобусу із прихованими держномерами та відвезли до ТЦК.

В Раді адвокатів Одеської області оцінили такі дії як грубе порушення гарантій адвокатської діяльності. Йдеться про відповідні пп. 1, 6 ч. 1 ст. 23 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Забороняються будь-які втручання і перешкоди здійсненню адвокатської діяльності. Життя, здоров’я, честь і гідність адвоката та членів його сім’ї, їх майно перебуває під охороною держави, а посягання на них тягнуть відповідальність, передбачену законом;

«Вказані дії свідчать про перешкоджання адвокатській діяльності у зв’язку із здійсненням ним адвокатської діяльності, що, як наслідок, обмежує конституційне право людини на захист та позбавляє адвоката можливості належним чином здійснювати свої професійні обов’язки», - йдеться у заяві органу адвокатського самоврядування. Повідомляється, що за зверненням адвоката до Ради адвокатів Одеської області будуть ужиті заходи реагування на порушення прав та гарантій реалізації адвокатської діяльності.

Нагадаємо, інциденти, пов’язані із порушенням ТЦК гарантій адвокатської діяльності, вже траплялися, в тому числі на Одещині.

Так, у минулому році адвокат, яка надавала професійну правничу допомогу, прибула до ТЦК та СП в Одесі, де клієнт проходив повторну військово-лікарську комісію. Однак працівники центру фізично не допустили адвоката до клієнта. Тоді Комітет із захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ направив звернення до Міністерства оборони України. Зрештою Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки поставив перед начальникам районних ТЦК вимогу виключити у службовій діяльності випадки порушення професійних прав адвокатів.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Законодавство

Заборона демонтажу електрокомунікацій: про що забули нардепи

В умовах війни, коли від швидкості отримання інформації часто залежить життя громадян, особливого значення набуває функціонування електронних комунікаційних мереж. Тому випадки їх свавільного демонтажу мають бути усунуті. Але крім законодавчої заборони, також повинна бути і відповідальність.

17:36 Чт 20.06.24 3635

Законодавство

Закон про критерії малозначних спорів прийнято

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України щодо гарантування права на судовий захист у малозначних спорах» (проект №11026 від 19.02.2024).

16:41 Чт 20.06.24 3992

Законодавство

Ухилянтам пом’якшать покарання. Чому це правильно пояснили в НААУ

У санкції статті 336 (Ухилення від призову на військову службу) Кримінального кодексу, яка сьогодні передбачає лише позбавлення волі від трьох до п’яти років, можуть з’явитися штраф, а також громадські та виправні роботи.

16:58 Ср 19.06.24 5460

Законодавство

Доплати місцевим службовцям за рахунок грантів: складне, але…

Потреба у створенні інструментів фінансового заохочення публічних представників, які можуть працювати над залученням грантових та інвестиційних коштів на місцевому та регіональному рівні впирається у обмеження на додаткові виплати, передбачені реформою публічної служби в Україні.

12:13 Ср 19.06.24 5453

Дискусія

Як змінився ринок юридичних послуг розповів голова Комітету НААУ

Ситуація на ринку юридичних послуг, якщо порівнювати із 2022 роком, значно покращилась. Водночас, не спостерігається і значного дефіциту правників.

15:57 Вт 18.06.24 6765

Законодавство

Коли в Україні зʼявиться Містобудівний кодекс?

Робоча група при Комітеті ВР з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провела публічні обговорення, розробила пропозиції та розпочала підготовку Концепції Містобудівного кодексу України.

14:43 Вт 18.06.24 6790

Доступ до професії

Нюанси відповідальності за несвоєчасне підвищення кваліфікації…

Невиконання адвокатом вимог з підвищення кваліфікації є триваючим дисциплінарним проступком. Він припиняється або отриманням відповідного електронного сертифікату (що підтверджує виконання вимог), або притягненням особи, винної у невиконанні професійного обов’язку, до дисциплінарної відповідальності.

17:36 Пт 14.06.24 11976

Дискусія

Як захистити права добросовісних набувачів у спорах про повернення…

Осіб, які придбали майно у власників, що не мали права на відчуження цього майна, називають «добросовісними набувачами». Як захистити їхні права у категорії спорів про повернення цього майна у державну власність?

11:58 Чт 13.06.24 11598

Вестник:№ 5 травень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл