У ТЦК на Одещині відреагували на порушення прав адвоката та пообіцяли виправитися | НААУ

У ТЦК на Одещині відреагували на порушення прав адвоката та пообіцяли виправитися

Гарантії діяльності
9:58 Чт 19.10.23 10975 Переглядів
Версія для друку

Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки поставив перед начальникам районних ТЦК та СП вимогу виключити у службовій діяльності випадки порушення професійних прав адвокатів.

Про це керівник Одеського обласного ТЦК та СП повідомив Комітет із захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ (листом від 04.10.2023 №943/20873) за наслідками реагування на порушення, що сталися в одному з районних центрів влітку цього року.

У червні цього року адвокат Д., яка надавала професійну правничу допомогу клієнту, прибула до ТЦК та СП в Одесі, де він проходив повторну військово-лікарську комісію. Однак працівники центру фізично не допустили її до клієнта.

Опрацювавши отримані матеріали, Комітет дійшов висновку про порушення гарантій адвокатської діяльності (ст. 23 Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність) в частині заборони будь-яких втручань і перешкод здійсненню адвокатської діяльності, а також охорони державою життя, здоров’я, честі і гідності адвоката та направив відповідне звернення до Міністерства оборони України.

У зверненні Комітет НААУ нагадав про професійні права адвокатів, які були порушені посадовими особами ТЦК та СП:

  • представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб в органах державної влади, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань;
  • ознайомлюватися на підприємствах, в установах і організаціях з необхідними для адвокатської діяльності документами та матеріалами;
  • складати та подавати заяви, скарги, клопотання, інші правові документи;
  • доповідати клопотання та скарги на прийомі в посадових і службових осіб, -

а також поставив вимогу проведення службового розслідування та організації роз’яснювальних робіт серед особового складу щодо недопущення порушення професійних прав та гарантій стосовно адвокатів України.

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2764

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4179

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3193

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4344

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5345

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4395

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4873

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4227

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл