Місцеве самоврядування: огляд останніх законодавчих новел | НААУ

Місцеве самоврядування: огляд останніх законодавчих новел

Законодавство
11:34 Чт 11.04.24 6839 Переглядів
Версія для друку

З жовтня 2023 року по березень 2024 року розроблено та прийнято велику кількість законодавчих актів, що стосуються вирішення стратегічних завдань державних органів та органів місцевого самоврядування. Більшість з них пов’язані з подоланням наслідків воєнних дій в Україні.

Регуляторні ініціативи Комітет НААУ з питань правового регулювання органів місцевого самоврядування узагальнив в огляд законів, законопроектів та актів уряду України з питань правового регулювання органів місцевого самоврядування.

Огляд охоплює ІV квартал 2023 року та І квартал 2024 року і налічує 7 законів, 37 законопроектів та 32 постанови. Зокрема, щодо: порядку виплати компенсацій за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі будівництва, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом для тимчасового проживання, узгодження законодавства у сфері розпорядження державним та комунальним майном, вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України тощо.

Також Комітет НААУ підготував дайджест постанов Кабінету Міністрів України у сфері місцевого самоврядування, прийнятих протягом 2024 року.

Дайджест містить огляд 31 рішення уряду як щодо внесення змін в попередні постанови КМУ, так і нові постанови. Зокрема, щодо подолання наслідків підриву Каховської ГЕС та завданих збитків внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну, функціонування територіальних громад.

Нагадаємо, попереднє узагальнення ініціатив у сфері місцевого самоврядування Комітет НААУ робив з квітня по серпень 2023 року.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Законодавство

В адвокатів з’явиться новий обов’язок за КУПБ?

Обов’язок повідомляти керівника боржника про виявлення ознак неплатоспроможності або її загрози не властивий для адвокатської діяльності.

11:26 Чт 30.05.24 466

Cудова практика

Захисник не може змінювати апеляційну скаргу обвинуваченого, - ВП ВС

Хоча захисник і діє в інтересах підзахисного, він, однак, є самостійним учасником кримінального провадження із власною правосуб’єктністю, а його юридичне становище не тотожне становищу особи, захист якої він здійснює.

10:34 Чт 30.05.24 446

Законодавство

Довічне позбавлення жінок волі - лише за сукупністю вироків (проект)

Під час формування державної кримінально-правової політики важливо враховувати соціально-психологічні та психофізіологічні особливості жінок. Саме тому встановлення різних видів та розмірів кримінальних покарань не слід уважати дискримінацією за ознакою статі.

10:14 Ср 29.05.24 2000

Анонс

РАУ надасть роз’яснення з практичних питань адвокатської…

7 - 8 червня 2024 року відбудеться чергове засідання Ради адвокатів України, в ході якого орган адвокатського самоврядування традиційно розгляне низку запитів щодо надання роз’яснень з практичних питань застосування законодавства адвокатами України.

16:27 Вт 28.05.24 3449

Законодавство

Чи має суд примушувати сторони до миру?

Якщо в трудовому або сімейному спорі справа дійшла до суду, то у переважній більшості випадків сторони вже не бачать шляху для примирення.

15:47 Вт 28.05.24 3160

Cудова практика

Як відшкодовуються витрати на адвоката у разі часткового…

При вирішенні питань про відшкодування витрат на професійну правову допомогу та покладення на сторони судових витрат має враховуватися принцип пропорційності задоволених вимог.

15:24 Вт 28.05.24 3273

Законодавство

Малозначні спори: проект Закону прийнято, але із застереженням

Переглядаючи критерії малозначних спорів, запропоновані народними депутатами на виконання рішення Конституційного Суду, Верховна Рада врахує потребу внесення змін до порядку апеляційного та касаційного розгляду, а також врахує пропозиції, висловлені Верховним Судом.

16:12 Пн 27.05.24 4865

Законодавство

Ідею відображення посвідчення адвоката в Дії оцінили в НААУ

У цілому ідея відображення посвідчення адвоката України в електронному вигляді на вебпорталі «Дія» має позитивний характер. Водночас, необхідно враховувати положення Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», які визначають повноваження органів адвокатського самоврядування.

14:19 Пн 27.05.24 4629

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл