"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Адвокатів запрошують підвищити кваліфікацію з фінмоніторингу

З 19 по 22 березня Державний заклад післядипломної освіти «Академія фінансового моніторингу» проведе спеціальне онлайн-навчання (підвищення кваліфікації з фінансового моніторингу) для суб’єктів господарювання, що надають юридичні послуги.
Зареєструватися для участі у заході можна за посиланням.
Нагадаємо, відповідно до Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» адвокатські бюро, адвокатські об’єднання та адвокати, які здійснюють адвокатську діяльність індивідуально (крім осіб, які надають послуги в рамках трудових відносин), якщо вони супроводжують певні операції, визначені п. 1 ч. 1 ст. 10 Закону, є спеціально визначеними суб’єктами первинного фінансового моніторингу.
В адвокатському бюро або об’єднанні має бути призначений відповідальний працівник та розроблені внутрішні документи з питань фінмоніторингу — Правила та Програма, де детально врегулювати порядок виконання обов’язків згідно з законодавством про фінмоніторинг.
Згідно з п. 23 ч. 2 ст. 8 Закону особі, вперше призначеній на посаду відповідального працівника у АБ чи АО (а також особі, яка здійснює адвокатську діяльність індивідуально), потрібно протягом трьох місяців з дня призначення (початку здійснення діяльності у сфері фінансового моніторингу) пройти навчання.
Порядок організації та координації роботи з перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів з питань фінансового моніторингу затверджений постановою Кабміну від 02.09.2020 № 777.
На сьогоднішній день Академія фінансового моніторингу, що належить до сфери управління Держфінмоніторингу, є єдиним закладом, який здійснює перепідготовку та підвищення кваліфікації (навчання) відповідальних працівників.
Відповідальні працівники проходять перепідготовку та підвищення кваліфікації (навчання) за освітніми програмами, що містять такі розділи:
- міжнародні стандарти у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення;
- національне законодавство у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення;
- управління ризиками легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення;
- встановлення кінцевого бенефіціарного власника клієнта або його відсутності;
- типологічні дослідження у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення;
- відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення;
- практичні аспекти організації проведення фінансового моніторингу.
В Академії фінансового моніторингу за підсумками спеціального навчання всім онлайн-учасникам видають відповідні сертифікати.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?