"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Щотижня дві скарги: адвокати повідомляють про порушення прав і гарантій

Гарантії діяльності
16:05 Ср 17.01.24 9024 Переглядів
Версія для друку

Протягом 2023 року до Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів України надійшло 98 скарг на порушення прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності.

Такі дані містить звіт Комітету за 2023 рік.

У рамках розгляду цих скарг Комітетом НААУ було надіслано 78 листів, з яких 45 адресовані правоохоронним органам з вимогами припинити порушення прав адвокатів, а щодо порушників провести службові розслідування та притягти до дисциплінарної відповідальності.

Крім розгляду звернень, Комітет також вживав заходів оперативного реагування на порушення професійних прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, зокрема під час проведення обшуків у адвокатів. Так, згідно зі звітом, протягом року члени комітету взяли участь у 137 слідчих діях. Документ містить опис найбільш резонансних порушень прав і професійних гарантій.

У той же час, згідно з офіційною статистикою Офісу Генерального прокурора за поданою інформацією про злочини проти адвокатів було відкрито 100 кримінальних проваджень. Утім жодне не було передане до суду з обвинувальним актом, жодній особі не було оголошено про підозру.

Зі звітом Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності за 2023 рік можна ознайомитися за посиланням.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Адвокати масштабують правову підтримку військових і постраждалого бізнесу

Захист військових

Адвокати масштабують правову підтримку військових і постраждалого…

Правова допомога військовим має починатися з простих і швидких консультацій, але не завершуватися ними. Типові звернення з бригад перетворюються на узагальнення, цифрові сервіси та пропозиції до державних органів.

17:46 Пн 29.06.26 204
Трудова міграція в Україну: бізнесу бракує державних програм адаптації

Дискусія

Трудова міграція в Україну: бізнесу бракує державних програм…

За наявною інформацією, українському ринку праці бракує близько 4,5 млн працівників. При цьому за останній рік в Україну вʼїхало понад 6 тис. легальних трудових мігрантів, хоча до 2022 року роботодавці щороку отримували понад 20 тис. дозволів на працевлаштування іноземців.

14:42 Пн 29.06.26 214
Коли адвокату потрібен помічник і яким він має бути – вебінар

Навчання

Коли адвокату потрібен помічник і яким він має бути – вебінар

Коли адвокат витрачає значну частину робочого дня на документи, реєстри, адміністрування та первинну комунікацію з клієнтами, умовою збереження якості роботи зі справами стає питання помічника. В ньому цінують ініціативність, конфіденційність і вміння розставляти пріоритети.

9:14 Пн 29.06.26 293
Привітання з Днем Конституції України

Привітання

Привітання з Днем Конституції України

Шановні колеги!

8:54 Нд 28.06.26 485
Для військових Національної гвардії підготували третій правовий посібник

Видання

Для військових Національної гвардії підготували третій правовий…

Відпустки, переміщення через «Армія+», проходження ВЛК, виплати, житло, звільнення зі служби та дії родини у разі загибелі військовослужбовця — ці питання увійшли до третього випуску правового посібника для військовослужбовців Національної гвардії України.

19:02 Пт 26.06.26 660
КСУ: безальтернативне тримання під вартою порушує рівність і гідність військових

Захист військових

КСУ: безальтернативне тримання під вартою порушує рівність і…

У питанні обмеження свободи людина не може бути поставлена у гірше процесуальне становище лише через сам факт проходження нею військової служби. Тому Рішення КСУ щодо безальтернативного тримання під вартою важливе й тим, що констатувало порушення рівності та людської гідності.

17:34 Пт 26.06.26 589
Маніфест про ШІ у праві презентували в Європі. НААУ приєдналася

Взаємодія

Маніфест про ШІ у праві презентували в Європі. НААУ приєдналася

24 червня у межах Європейського дня правового суверенітету (European Legal Sovereignty Day), що проходив у Брюсселі, презентували Маніфест про забезпечення людської гарантії в юридичному застосуванні штучного інтелекту (Manifesto for a Referential of Human Guarantee in the Legal Use of AI).

16:18 Пт 26.06.26 798
Форма адвокатської діяльності визначає податки, облік і модель роботи

Навчання

Форма адвокатської діяльності визначає податки, облік і модель…

Вибір адвокатом форми діяльності між індивідуальною практикою, адвокатським бюро та адвокатським об’єднанням впливає на податки, облік, роботу з командою і масштабування. Про це йшлося на спеціалізованому вебінарі, який провів Молодіжний Комітет НААУ — UNBA NextGen у Харківській області.

14:58 Пт 26.06.26 785

Вестник:№5 травень 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл