Урочисту академію до дня НААУ провели у Львові | НААУ

Урочисту академію до дня НААУ провели у Львові

Привітання
17:30 Пт 24.11.23 7586 Переглядів
Версія для друку

До 11-річчя створення Національної асоціації адвокатів України (відзначається 17 листопада) у Львові організували і провели Урочисту академію - серію наукових та просвітницьких заходів.

Такий формат започаткували Центр досліджень адвокатури і права НААУ та Рада адвокатів Львівської області. Їх підтримали Львівський національний університет ім. Івана Франка, Національний університет «Львівська політехніка» та Державний архів Львівської області.

Так, Комітет історії та культурної спадщини адвокатури Львівщини та Молодіжний комітет Ради адвокатів Львівської області провели спільне відкрите засідання.

У ЛНУ відбулися «Дні Адвокатури», в рамках яких для студентів юридичного факультету прочитали серію відкритих лекцій та провели майстер-класи. Зокрема, керівник Центру Ірина Василик розповіла майбутнім юристам про правила адвокатської етики в історичній ретроспективі. Про загрози верховенству права в минулому і сьогодні попередила адвокат, завідувач кафедри історії польського права Ягеллонського університету (м.Краків, Польща) Ізабелла Левандовська-Малець. А її колега по кафедрі доктор права Якуб Покой ознайомив українських студентів із адвокатурою та професійною етикою у міжвоєнний період в Польщі.

«Проведення такого роду заходів - це поєднання теорії і практики, можливість поділитися досвідом і відчути, що найбільше цікаве студентам, адже вже в найближчому майбутньому вони підуть у практику, - зауважила І.Василик. - Ми отримали гарні відгуки, тож будемо продовжувати співпрацю».

Питання адвокатської етики також були предметом обговорення на круглому столі «Союз Українських Адвокатів на службі справедливості та Україні». До складу цієї організації входило 90% адвокатів, які практикували у Галичині. Вона була утворена сто років тому (у листопаді 1923 року) і зробила вагомий унесок у становлення адвокатського самоврядування, розвиток правил професійної етики, збереження національної свідомості, донесення правди про національно-визвольну боротьбу в першій половині ХХ століття.

У Державному архіві Львівської області було організовано екскурсію і знайомство з архівними матеріалами з історії адвокатури. Виставка архівних документів висвітлила діяльність львівських адвокатів та справи студентів юридичного факультету університету Яна Казимира з 1819 по 1926 роки. Відвідувачі також побачили матеріали з історії діяльності архіву, та виставку, присвячену жертвам Голодомору 1932-1933 років і  політичних репресій 1945-1950 років. Презентовано документи і свідчення про російсько-українську війну, зібрані архівом.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 1773

За кордоном

Як оформити паспорти українцям в Північній Ірландії? (вебінар)

Громадяни України, які через війну тимчасово перебувають в Північній Ірландії, можуть записатися на прийом до консульських установ в межах консульського округу в місті Единбург. Там надаються послуги з оформлення паспортного документа, реєстрації народження дитини, продовження дії паспорта та отримання проїзного документа для повернення в Україну.

13:26 Чт 11.04.24 1839

Законодавство

Місцеве самоврядування: огляд останніх законодавчих новел

З жовтня 2023 року по березень 2024 року розроблено та прийнято велику кількість законодавчих актів, що стосуються вирішення стратегічних завдань державних органів та органів місцевого самоврядування. Більшість з них пов’язані з подоланням наслідків воєнних дій в Україні.

11:34 Чт 11.04.24 1898

Дискусія

Усиновлення дітей за кордоном прокоментувала голова Комітету НААУ

Національне законодавство надає перевагу усиновлення українським громадянам. Разом із тим, коли вичерпано такі можливості, дітей можуть усиновити і іноземці. В умовах повномасштабного вторгнення, коли чимало дітей опинилися за кордоном, питання набуло особливого значення.

16:12 Ср 10.04.24 3162

Законодавство

Економічне бронювання краще за невизначеність, - голова Комітету…

Концепція економічного бронювання військовозобов’язаних працівників українськими підприємствами, яку мають утілити у проекті Закону №10449 про посилення мобілізації, покликана збільшити надходження коштів для потреб армії. Чого від неї чекати?

14:54 Ср 10.04.24 4059

Різне

Повідомлення про розгляд позову у справі № 640/1859/22

НААУ повідомляє про те, що Київський окружний адміністративний суд прийняв до нового розгляду позовну заяву в адміністративній справі № 640/1859/22 за позовом Плескача В`ячеслава Юрійовича до Недержавної некомерційної професійної організації «Національна асоціація адвокатів України» в особі Ради адвокатів України, за участю третьої особи Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України.

13:47 Вт 09.04.24 4690

Cудова практика

Хай спробують, а ми подивимось, - заступник голови ВС про…

«Якщо йдеться про те, чи можуть адвокати використовувати штучний інтелект для того, щоб створювати документи, які вони подадуть у судовому процесі, то, мабуть, тільки практика буде критерієм істини».

13:12 Вт 09.04.24 3548

БПД

Настав час змінювати хибний вектор розвитку системи БПД, - голова…

Система БПД завжди була обʼєктом особливої уваги Національної асоціації адвокатів України. Бо реалізацію конституційної гарантії права кожного на професійну правничу допомогу Основний Закон поклав на інститут адвокатури.

10:04 Вт 09.04.24 3473

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл