Роботу комісій з оцінювання якості БПД орієнтують на захист адвокатів | НААУ

Роботу комісій з оцінювання якості БПД орієнтують на захист адвокатів

БПД
10:35 Чт 26.10.23 10305 Переглядів
Версія для друку

Адвокати, які надають безоплатну правничу допомогу, потребують додаткового захисту. Для цього мають посилено працювати комісії з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання БПД при радах адвокатів регіону.

Такого висновку дійшли члени Комітету НААУ з питань БПД на засіданні, яке відбулось 24 жовтня 2023 року.

Питання створення нових механізмів захисту для адвокатів профільний комітет НААУ обговорював у зв’язку із набранням чинності Порядку надання безоплатної первинної правничої допомоги суб'єктами, що створюються або залучаються за договорами органами місцевого самоврядування (постанова Кабміну від 13.10.2023 № 1088)

Документом зокрема передбачається, що моніторинг якості надання адвокатами БППД здійснюватимуть органи місцевого самоврядування. «Це порушення гарантій незалежності адвокатури від держави та в цілому незалежності професійної діяльності адвокатів», - зауважила заступниця голови Комітету Ганна Зосименко. Адже норми Порядку суперечить ст. 25 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», згідно з яким оцінка якості, повноти та своєчасності надання адвокатами безоплатної первинної правничої допомоги здійснюється винятково комісіями, утвореними для цієї мети радами адвокатів регіонів.

Нагадаємо, нещодавно Рада адвокатів України вирішила звернутися до Уряду з пропозицією привести Порядок у відповідність до Закону.

Голова Комітету Оксана Каденко відзначила необхідність напрацювання механізмів додаткового захисту від перевірок держави та органів місцевого самоврядування. Як варіант, вона запропонувала звернення самих адвокатів до комісій якості, утворених РАР. «В таких випадках комісії мають оперативно підтвердити якість наданої БПД і висновок комісії із відображенням оцінки може стати інструментом захисту від інших перевірок з боку сторонніх суб’єктів, не передбачених законом», - зазначила вона.

У зв’язку із цим члени Комітету з питань БПД вирішили посилити роботу над проектом нового Положення про комісії з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання безоплатної правничої допомоги із включенням до нього норм, які захищатимуть адвокатів та розширятимуть їх можливості.

Крім цього, було прийнято рішення розробити пропозиції змін законодавства щодо оплати праці адвокатів, які надають БПД. Сьогодні закріплено невиправдано низький розмір оплати за окремі види правничої допомоги в системі БПД. Також існує проблема своєчасного отримання коштів в окремих випадках.

Також Комітет з питань БПД розпочав роботу з підготовки чергового звіту щодо стану функціонування системи БПД. У зв’язку із цим адвокатів закликають повідомляти про всі випадки порушення їх прав при наданні безоплатної правничої допомоги, а також вносити пропозиції щодо заходів сприяння НААУ у реалізації прав та гарантій адвокатської діяльності під час співпраці адвокатів з цією системою.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2850

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4280

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3282

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4451

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5455

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4485

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4959

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4243

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл