Так хочеться мирного неба: директор IBA зустрівся із представниками НААУ | НААУ

Так хочеться мирного неба: директор IBA зустрівся із представниками НААУ

Взаємодія
15:55 Ср 30.08.23 1110 Переглядів
Версія для друку

Виконавчий директор Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA) Марк Елліс в ході свого офіційного візиту до України провів робочу зустріч із представниками Національної асоціації адвокатів України.

Зустріч проходила сьогодні, 30 серпня, в офісі НААУ (Київ, вул. Борисоглібська, 3). З високим гостем спілкувалося керівництво Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, секретаріату НААУ та Ради адвокатів м.Києва.

Зокрема, керівник секретаріату НААУ Вадим Красник відзначив системну підтримку, яка надається проектам НААУ з боку IBA. Зокрема, він згадав забезпечення органів адвокатського самоврядування засобами безперебійного живлення та створення на їхній основі у радах адвокатів регіонів пунктів незламності. «Очікується, що цього року зима буде так само тяжкою, тож отримані нами прилади ще раз стануть технічною основою безперебійної роботи інституту адвокатури», - сказав керівник секретаріату НААУ.

Також він подякував за допомогу, надану міжнародною спільнотою юристів за лінією роботи опікунської ради та передав матеріали Звіту про благодійну допомогу українським адвокатам за період з лютого 2022 року по серпень 2023 року (готується до оприлюднення найближчим часом).

Голова ВКДКА Сергій Вилков розповів про заходи, які були вжиті задля організації роботи кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури в умовах війни. «Сьогодні кваліфікаційні та дисциплінарні палати органів адвокатського самоврядування працюють у штатному режимі. Ми забезпечили під час воєнного стану як відкритий доступ до професії адвоката, так і дотримання високих стандартів діяльності через справедливі і відкриті дисциплінарні процедури, - зазначив він. – Окремої уваги заслуговує напрям роботи із оцифрування масиву інформації, що зберігається з часів функціонування ВККА при Кабміні та діяльності адвокатури за законом 1992 року. Тут не можна не відзначити суттєву роль IBA у створенні необхідних технічних умов. Це збереження історії нашої адвокатури від загроз воєнного часу, це підтвердження стажу роботи, це забезпечення гарантій діяльності».

Марк Елліс у свою чергу запевнив у підтримці ініціатив Національної асоціації адвокатів України, особливо тих, що пов’язані з наданням допомоги колегам під час війни. Він сказав, що дуже цінує позицію НААУ в цьому питанні, відзначивши, що далеко не в усіх адвокатурах інших країн спостерігається подібна відкритість.

Наприкінці зустрічі виконавчому директору IBA продемонстрували малюнки дітей адвокатів, представлених в рамках конкурсу «Перемога дитячих сердець». Високий гість висловив захоплення експозицією, тож йому запропонували обрати один з них на згадку про візит до Києва. Марк Елліс обрав твір восьмирічного Даниіла Свіжого із промовистою назвою «Так хочеться мирного неба». Юрист пообіцяв, що повісить малюнок у своєму кабінеті, як символ війни в Україні, а також написав лист-подяку юному художнику.

Міжнародна асоціація юристів (IBA) — авторитетна організація, яка об’єднує юристів-практиків, асоціації адвокатів і юридичні товариства по всьому світі. Вона була заснована у 1947 році. На даний час IBA має в своєму складі більш ніж 80 тисяч індивідуальних юристів і 200 асоціацій адвокатів і юридичних товариств. Штаб-квартира IBA знаходиться в Лондоні.

М.Елліс відвідує НААУ втретє. Перші два візити були у серпні 2022 року та у лютому 2023 року.

Популярні новини

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 237

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 1838

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 1936

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 3565

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 3524

Законодавство

Адвокати знайшли юридичний ляп в останніх змінах до КПК

Через помилки у юридичній техніці, що були допущені під час внесення чергових змін до Кримінального процесуального кодексу, можуть порушуватися права осіб, що тримаються в установах попереднього ув’язнення або виконання покарань.

13:32 Пн 15.04.24 3702

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 8494

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 8804

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл