Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ пропонує на законодавчому рівні визнати COVID-19 поважною причиною для відкладення розгляду справи

НААУ пропонує на законодавчому рівні визнати COVID-19 поважною причиною для відкладення розгляду справи

Адвокатура
10:43 Пт 19.03.21 2528 Переглядів
Версія для друку

Національна асоціація адвокатів України закликає парламент внести зміни до процесуальних кодексів і вказати, що COVID-19 є поважною причиною для відкладення розгляду справи.

Про це заявила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова на засіданні Ради адвокатів України 19 березня 2021 року.

Вона зауважила, що впродовж минулого року карантин ставав приводом для тиску на адвокатів та обмеження їхніх професійних прав як учасників судових процесів. Неприбуття адвоката до суду з причин стану здоров’я або неможливості фізично бути присутнім часто вважалось неповажною причиною. І таких випадків було чимало по всій Україні.

«Особливо це стосувалося Вищого антикорупційного суду, який знаходиться в столиці, але практикують в ньому адвокати з регіонів. Деякі судді навіть зверталися до КДКА, наполягаючи на тому, що така поведінка адвоката порушує нашу професійну етику. У середині минулого року нараховувалося понад 30 таких скарг. Можна очікувати, що така практика наразі продовжиться з боку суддів, і ми маємо бути поінформованими про такі випадки і належно на них реагувати. Я прошу регіональні ради – якщо такі випадки трапляються, повідомляти нас негайно», - наголосила Лідія Ізовітова.

НААУ неодноразово зверталась до Ради суддів України, Вищої ради правосуддя з приводу того, що карантинні заходи не можна використовувати проти захисту і проти адвокатів. Проте судді продовжують таку практику. Вирішити проблему, на думку Голови НААУ, РАУ, можна на законодавчому рівні.

«НААУ та ВРП, і ми в цьому були єдині, запропонували парламенту ухвалити законопроект щодо внесення змін до процесуальних кодексів і вказати, що COVID-19 є поважною причиною для відкладення розгляду справи. Бо саме тому, судді, які розглядають справи, вказують, що це не поважна причина для відкладення і всі інші моменти, які стосуються адвокатів, витікають з цього. Якби такі зміни були внесені – це був би вихід не лише для нас, адвокатів, а й для суддів в процесі», - вважає Лідія Ізовітова.

Нагадаємо, впродовж 2020 року керівники НААУ брали участь у напрацюванні змін до законодавства в зв’язку із запровадженням карантинних заходів, а також вносила пропозиції щодо діяльності органів правосуддя під час пандемії Covid-19.

У доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини про вплив пандемії COVID-19 на права людини, оприлюдненій у грудні 2020 року, констатовано, що обмеження, пов’язані з COVID-19, вплинули на доступ до правосуддя та гарантію публічного судового розгляду.

Популярні новини

Вестник:№1-2 січень-лютий 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл