У НААУ обговорили проблеми та наслідки скасування строків давності притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

У НААУ обговорили проблеми та наслідки скасування строків давності притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил

Різне
11:06 Ср 02.12.20 1338 Переглядів
Версія для друку

30 листопада 2020 року в НААУ за ініціативою Комітету з транспортного права у співпраці з Комітетом з питань митного та податкового права обговорили проблеми та наслідки відсутності строків давності, що випливають із ст. 467 Митного кодексу України.

Модераторами заходу виступили Голова Комітету з транспортного права НААУ, адвокат Андрій Лук’яненко та Голова Комітету з митного та податкового права НААУ Яків Воронін.

У Круглому столі взяли участь представники Інституту права КНУ імені Тараса Шевченка, а саме завідувачка кафедри фінансового права, д.ю.н., професорка Оксана Музика-Стефанчук, професорка кафедри фінансового права, д.ю.н. Наталія Губерська, а також адвокат, д.ю.н., доцент, доцент кафедри фінансового права Інституту права КНУ імені Тараса Шевченка, член Кваліфікаційної палати КДКА Київської області, член Комітету з господарського права та процесу, член Науково-консультативної ради при ВС, сертифікований бізнес-медіатор Наталія Ковалко.

Усі спікери погодились з тим, що чинне положення другого речення ст. 467 Митного кодексу України є дискримінаційною нормою і такою, що не відповідає Конституції України, а також фундаментальним науковим доктринам строків давності у справах про адміністративне правопорушення.  Тому що, саме цим положенням було скасовано строки давності притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, якщо справа розглядається судом у частині розумності строків розгляду справи судом.

Під час Круглого столу учасники дійшли до висновку, що є необхідність погодити ст. 467 МКУ із загальними засадами адміністративного права через розробку законопроекту внесення змін до Митного кодексу України.

Свою підтримку в напрацюванні та науковому обґрунтуванні майбутнього законопроекту висловила кафедра фінансового права Інституту права КНУ ім. Т.Шевченка.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи «адвокатів-хакерів»

Гарантії діяльності

Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…

Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

18:39 Ср 23.04.25 601
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради Європи очікується у травні - В. Ватрас

Гарантії діяльності

Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…

Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

15:52 Ср 23.04.25 261
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки недоречні

Законодавство

Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…

Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

13:36 Вт 22.04.25 319
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від НААУ

Дискусія

Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…

У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

14:41 Пн 21.04.25 749
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських адвокатів

Навчання

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…

Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

14:23 Пт 18.04.25 913
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну справу?

Законодавство

Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…

Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

13:12 Пт 18.04.25 870
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова комітету НААУ

Дискусія

Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…

Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

13:52 Чт 17.04.25 625
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та розвитку, – вебінар

Навчання

Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…

У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

12:21 Чт 17.04.25 598

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл