"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
В НААУ планується обговорення проєкту Загальної частини нового КК України - Олександр Дроздов
Голова Комітету з питань безоплатної правової допомоги, що діє в складі НААУ, Олександр Дроздов, заступник Голови Комітету та член Комітету з кримінального права та процесу НААУ Олексій Горох та лектор ВША, доктор юридичних наук Ірина Гловюк взяли участь у VI Львівському форумі кримінальної юстиції: «Українська модель кримінальної юстиції: блукаючи задзеркаллям».
Захід був присвячений реформуванню кримінального та кримінального процесуального законодавства в Україні.
В рамках форуму відбулася презентація проєкту Загальної частини нового Кримінального кодексу України. Олексій Горох, який входить до складу робочої групи з питань розвитку кримінального права Комісії з питань правової реформи при Президентові України, презентував напрацювання зазначеної групи в частині звільнення від покаранння; пробації, амністії та помилування; засобів безпеки, обмежувальних засобів, реституції та компенсації.
Планується, що в НААУ незабаром також буде проведено обговорення проєкту Загальної частини нового КК України.
Голова Комітету з питань БПД Олександр Дроздов взяв участь у дебатах на тему: «Процесуальний компонент моделі кримінальної юстиції - процедура як інструмент невідворотності покарання». Він окреслив коло проблем, з якими наразі адвокати та судді стикаються під час судового провадження, охарактеризував складові належної правової процедури та роль адвоката в її реалізації. Також Олександр Дроздов поінформував про останні напрацювання адвокатської спільноти щодо заборони ототожнення адвоката з клієнтом. Також до доповіді були включені останні рішення ЄСПЛ щодо надання ефективної правничої допомоги.
Нагадаємо, 18 жовтня 2019 року Комісією з питань правової реформи при Президенті України взято за основу Концепцію удосконалення діючого законодавства про судоустрій, статус суддів, судочинство та суміжні правові інститути, підготовлена робочою групою з питань розвитку законодавства про організацію судової влади та здійснення правосуддя Комісії з питань правової реформи при Президентові України
Популярні новини
Самоврядування
Адвокатський внесок 2026: хто має право на пільги
До 31 грудня адвокати можуть подати заяви, за результатами розгляду яких рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України вирішують питання про звільнення, зменшення чи відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.
Дискусія
Чому в Україні запобіжний захід перетворився на превентивне…
Європейський підхід, закріплений у КПК, передбачає тримання під вартою як винятковий запобіжний захід: суди мають доводити неможливість мʼякших альтернатив і ретельно перевіряти ризики. Натомість на практиці його дедалі частіше застосовують майже автоматично, розмиваючи стандарти свободи.
За кордоном
Гучний голос адвоката не подіяв на індійський суд
Високий суд Делі визнав «надзвичайно неприйнятною» поведінку адвоката, який підвищив голос і намагався тиснути на суддю першої інстанції після відмови відкласти розгляд справи. Суд підкреслив, що «суддя є суддею» на будь-якому рівні судової системи, і неповага до суду є неприпустимою.
Дискусія
Незалежність адвокатури виключає участь зовнішніх експертів у…
Залучати міжнародних експертів у процес відбору в органи адвокатського самоврядування – це пряме втручання у незалежність конституційного інституту адвокатури. Адвокати мають самі визначатися кого обирати на керівні посади в органи адвокатського самоврядування.
Законодавство
Управління ризиками затоплення має спиратися на механізм…
Ухвалений за основу проект Закону щодо управління ризиками затоплення потребує суттєвого доопрацювання з урахуванням вимог до організації Механізму цивільного захисту Європейського Союзу.
Законодавство
Гарантії для батьків, які виховують дітей самі, не мають обмежувати…
Ідея зрівняти гарантії для батьків, які самостійно виховують дітей, заслуговує на підтримку. Разом із тим, законодавчі зміни не повинні обмежувати право батька на шлюб і мають враховувати реальні, в тому числі воєнні, обставини самостійного виховання дитини.
Законодавство
Відступи від якості питної води: закон має містити чіткі правила
Запровадження до законодавства поняття «тимчасові відступи від вимог до якості питної води» без чіткого визначення та запобіжників, створює ризики для санітарно-епідеміологічної безпеки, прав споживачів і відповідності України європейським стандартам у сфері водопостачання.
Cудова практика
Межі критики суду адвокатом дослідив ЄСПЛ
Адвокат має право гостро критикувати дії суду в межах провадження, якщо це потрібно для захисту клієнта, а не для особистої образи судді. Покарання за такі слова можливе лише у виняткових випадках і не повинно змушувати адвокатів мовчати.