Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - РАУ створить Робочу групу щодо обліку адвокатів у Податковій службі

РАУ створить Робочу групу щодо обліку адвокатів у Податковій службі

Щодо функціонування ЄРАУ 13:37 Пт 18.09.20 6070 Переглядів Версія для друку

На засіданні Ради адвокатів України 18 вересня 2020 року Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова запропонувала створити Робочу групу, яка вивчатиме питання обліку адвокатів у Податковій службі.

Приводом для цього став лист від Державної податкової служби, в якому просять роз’яснити статус осіб, які займаються адвокатською діяльністю, але не є в ЄРАУ, та адвокатів, які здійснюють свою діяльність як фізичні особи-підприємці.

Лист уже був предметом обговорення під час зустрічі з представниками ДПС цього тижня.

«Податківці ретельно проаналізували наш закон «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» та процесуальні кодекси, і звертають увагу на те, що у Кримінальному процесуальному кодексі діє стаття 45, яка дозволяє здійснювати захист підозрюваного/обвинувачуваного виключно адвокату, який включений в ЄРАУ. Нас запитують: який статус має особа, яка не в ЄРАУ чи взагалі є ФОПом, чи однаковий у цієї особи статус із адвокатом, який здійснює адвокатську діяльність і включений в ЄРАУ; як бути, якщо адвокат здійснює адвокатський запит, а в цей час він є ФОПом, і таке інше», - розповіла Лідія Ізовітова.

Голова НААУ, РАУ підкреслила, що ці питання є гострими і потребують ретельного аналізу.

«Думаю, ми створимо Робочу групу при НААУ, яка ретельно вивчить ці питання. На мій погляд, мова йде не про те, щоб вирішувати питання про зменшення на нас податкового тиску і прирівняти в цій позиції нас з ФОП. А мова йде про зовсім інші акценти. На зустрічі ми виявили, що, наприклад, із 6,5 тисяч адвокатів у Києві та 7 тисяч – у Київській області, на обліку в Податковій стоять лише близько 2300 адвокатів. Решта, можливо, не здійснює адвокатську діяльність або зареєстровані як ФОПи. І за цим ми почули дуже важливий меседж, що цих ФОПів будуть зараз фільтрувати і дивитись, як вони здійснюють адвокатську діяльність і чи правильно вони поставлені на податковий облік. Це дзвіночок для наших адвокатів. А для нас – певна робота з роз’яснення законодавства», - зауважила Лідія Ізовітова.

Нагадаємо, 16 вересня в НААУ відбулася зустріч з посадовцями Головного управління ДПС у м. Києві

Популярні новини

Вестник:№10 жовтень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування