Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ та ДСА інтенсифікували впровадження «Електронного суду» під час карантину для мінімізації ризиків здійсненню правосуддю

НААУ та ДСА інтенсифікували впровадження «Електронного суду» під час карантину для мінімізації ризиків здійсненню правосуддю

Cудова практика 18:05 Ср 29.07.20 773 Переглядів Версія для друку

НААУ та Державна судова адміністрація інтенсифікували зусилля для того, аби прискорено впровадити систему «Електронний суд» під час карантинних обмежень для протидії поширенню COVID19.

Про це заявив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час круглого столу «Особливості роботи суду в період пандемії: організаційні заходи та питання санітарно-епідеміологічної безпеки».

Захід відбувся за участю голови ВРП Андрія Овсієнка, голови РСУ Богдана Моніча, представників Верховного суду, ДСА, Мінюсту, Національної школи суддів, експертів ВООЗ, консультативної місії ЄС в Україні.

«Ми дуже активізували роботу з ДСА в процесі запровадження електронного суду. Ми створили відповідну робочу групу, яку я очолюю, і ця робоча група активно працює півтора-два місяці; ми уклали Меморандум про співпрацю між НААУ та ДСА. Метою цього меморандуму є інтеграція ЄРАУ і створення електронного кабінету в ЄРАУ з прямим доступом до системи електронний суд для адвокатів», -повідомив Валентин Гвоздій.

Він роз’яснив, що в результаті адвокати зможуть підтверджувати свої повноваження в суді через електронний кабінет в ЄРАУ, тобто, можливості системи «Електронний суд» та ЄРАУ інтегровані.

«Будь-який суддя зможе пересвідчитися, що представником є саме адвокат, а не просто звичайний громадянин, що раніше могло передбачати участь людей без адвокатського статусу в онлайн-засіданнях суду», - сказав Валентин Гвоздій. Він поінформував, що днями відбулося тестування системи «Електронний суд». «Ми  хотіли б подякувати ВРП за надзвичайно конструктивну позицію в цьому процесі, адже ми всі є бенефіціарами процесу прискореного впровадження електронногго судочинства і ми справді задоволені, що цей процес рухається», - сказав Валентин Гвоздій.

Він ще раз наголосив на тому, що під час дії карантинних обмежень НААУ прагне забезпечення рівних прав усіх учасників процесу, і якщо є порушення, до них потрібно ставитися адекватно. Проте, права адвокатів мають бути гарантовані, а також враховано і конституційне право адвокатів на безпечне середовище, життя і здоров’я.

«Наша мета – глобально забезпечити дотримання прав всіх учасників процесів, не зривати процес здійснення правосуддя, але водночас ми би наполягали на тому, що б права адвокатів на професію, на працю і безпеку, здоров’я є недоторканими. Ми всі маємо одне життя і одне здоров’я, і треба мати взаємну повагу і тільки тоді ми можемо здійснювати ті зусилля, які будуть забезпечувати кращу ситуацію в царині верховенства права у нашій країні», - констатував Валентин Гвоздій.

Він звернувся до представників ВРП та РСУ із проханням активізувати комунікацію з цього питання та врахувати необхідність дотримання прав адвокатів при розробці уніфікованих рекомендацій щодо діяльності судів у період пандемії.

Нагадаємо, 28 липня представники НААУ та ДСА провели першу інтернет-конференцію щодо старту проекту «Активне тестування Електронного суду».

Проект реалізовується в рамках Меморандуму про співпрацю, підписаного між НААУ та ДСА України.

Популярні новини

Вестник:№10 жовтень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування