"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Підготовлено методичні рекомендації для адвокатів "Мирне вирішення сімейних спорів"

Комітетом з сімейного права Національної асоціації адвокатів України у співпраці з Центром сімейно-правових досліджень, Вищою школою адвокатури НААУ та медіаторами Асоціації сімейних медіаторів України, Ліги медіаторів України підготовлено методичні рекомендації для адвокатів "Мирне вирішення сімейних спорів".
Посібник розкриває тему мирного врегулювання спорів, які виникають у сімейних відносинах. У рекомендаціях детально описано способи мирного вирішення сімейних спорів; розкрито як відбувається сімейна медіація, наведено приклади кейсів, які допоможуть розібратися у практичній діяльності медіатора; розписано про особливості переговорів у сімейних спорах, а також про специфіку процедури врегулювання спору за участю судді; визначено документи, в яких можуть закріплюватися результати мирного вирішення сімейних спорів; описано роль адвоката під час супроводу сімейного спору та визначено як здійснити пошук і вибір медіатора.
Як зазначають автори: «Протягом перебування особи в сімейних відносинах виникає досить багато конфліктів і спорів, вирішення багатьох з яких лежить часто в правовій та процесуальній площині. Для цього особа звертається до адвоката, який є провідником звичайної людини до складного та заплутаного світу судового вирішення спору.
Але реалії сьогодення все ж підштовхують нас до звернення до альтернативних судовому – мирних способів вирішення спору, де адвокат може не тільки допомогти своєму клієнту вирішити конфлікт чи спір, а й має це зробити максимально швидко, ефективно та екологічно з точки зору збереження здорових взаємовідносин сторін конфлікту та дітей.
Саме в сімейних відносинах необхідно неформально, альтернативно судовому розгляду підходити до вирішення конфлікту чи спору, адже у сторін є спільні інтереси, на основі емоційної прив’язки один до одного, дітей, спільного майна та майнових зобов’язань. Саме тому сімейні спори є важкими до розв’язання та дуже коштовними за своїми наслідками.»
PDF-версія методичних рекомендацій за посиланням: http://bit.ly/2Vyh0Qu
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?