Мінсоцполітики не вбачає за можливе звільнити від сплати ЄСВ адвокатів-пенсіонерів та інвалідів | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Мінсоцполітики не вбачає за можливе звільнити від сплати ЄСВ адвокатів-пенсіонерів та інвалідів

Законодавство
12:17 Ср 26.12.18 8130 Переглядів
Версія для друку

Міністерство соціальної політики не вважає за можливе звільнення від сплати ЄСВ адвокатів, які проводять незалежну професійну діяльність, та є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю.

Про це йдеться у спільній відповіді Мінсоцполітики, Міністерства фінансів та Державної фіскальної служби.

«Звільнення окремих категорій платників єдиного внеску від його сплати призведе до несвоєчасності та нерівномірності наповнення бюджетів Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування», - ідеться у листі.

За інформацією Пенсійного фонду України, у разі скасування обов’язкової сплати ЄСВ особами, які проводять незалежну професійну (адвокатську) діяльність, але не отримують дохід від цієї діяльності. бюджет України в 2018 році недоотримає 85 млн.  гривень. У разі реалізації пропозиції стосовно надання права добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування особами, які провадять незалежну професійну (адвокатську) діяльність, якщо вони є пенсіонерами або особами з інвалідністю, несплата ЄСВ становитиме близько 35 млн. гривень.

«Отже, така зміна не може бути підтримана без визначення джерел покриття втрат Пенсійного фонду та фондів загальнообов’язкового державного страхування», - ідеться у листі.

Нагадаємо, відповідно до частини 4 статті 4 Закону, з 1 січня 2017 року фізичні особи -підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Проте, виходячи із змісту цієї статті, пільги не застосовуються до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, у тому числі адвокатську. Відповідну позицію зазначає ДФС України у своєму Листі від 30.12.2016, однак такі норми є дискримінаційними по відношенню до самозайнятих осіб, які не є фізичними особами-підприємцями.

Відтак, 2 червня РАУ вирішила повторно звернутися до Міністерства фінансів України з приводу внесення змін згаданих наказів в частині зняття з обліку адвокатів, які вирішили зупинити адвокатську діяльність або змінити форму здійснення адвокатської діяльності (у формі адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання, а також щодо дискримінаційності частини 4 статті 4 Закону No 2464-VI.

РАУ також вирішила звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики та Уповноваженого з прав людини з проханням ініціювати внесення змін до частини 4 статті 4 Закону No 2464-VІ щодо осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (адвокатів).

РІШЕННЯ No 100 «Про сплату адвокатами єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» ухвалено під час засідання РАУ 2 червня 2018 року.

Лист Міністерства соціальної політики України від 11 листопада 2018 року

Популярні новини

ШІ в адвокатурі та правосудді: етика, регулювання, межі застосування

Дискусія

ШІ в адвокатурі та правосудді: етика, регулювання, межі застосування

У Національній асоціації адвокатів України провели круглий стіл «Штучний інтелект у роботі адвоката: етика, відповідальність, юридичний промтінженіринг». Учасники обговорили, як системи штучного інтелекту вже використовуються в професійній діяльності адвокатів і де проходять етичні межі допустимого.

12:41 Пт 27.02.26 345
Критика судді як дисциплінарний ризик адвоката

За кордоном

Критика судді як дисциплінарний ризик адвоката

Де проходить межа між жорсткою процесуальною позицією і поведінкою, що підриває авторитет правосуддя? У Флориді (США) дисциплінарними проступками стали заяви адвоката про упередженість судді, ігнорування змісту ухвали та суперечливі клопотання.

11:32 Пт 27.02.26 198
Дайджест судової практики у сфері містобудування: огляд за ІІ півріччя 2025 року

Cудова практика

Дайджест судової практики у сфері містобудування: огляд за ІІ…

Комітет НААУ з питань будівельного права підготував дайджест судової практики з питань містобудування за ІІ півріччя 2025 року. Видання зібрано у форматі правових позицій і структуровано за практичними темами, з якими найчастіше стикаються учасники містобудівних правовідносин у спорах із органами влади та контролю.

9:36 Пт 27.02.26 182
Комітети НААУ стали джерелом правових позицій — звіти за 2025 рік

Самоврядування

Комітети НААУ стали джерелом правових позицій — звіти за 2025 рік

Національна асоціація адвокатів України оприлюднила підсумки роботи комітетів за 2025 рік: 115 висновків до законопроектів, 108 освітніх подій і 457 публікацій на сайті. За цими цифрами — готові правові позиції, дайджести практики й прикладні матеріали, які адвокати можуть напряму використати у справах і в щоденній роботі.

19:47 Чт 26.02.26 427
Дорожня карта не передбачає демонтажу чинної моделі адвокатури —  звіт

Євроінтеграція

Дорожня карта не передбачає демонтажу чинної моделі адвокатури — …

Дорожня карта з питань верховенства права не є законом, директивою чи іншим обов'язковим до виконання нормативно-правовим актом і, відповідно, не встановлює прямих правових зобов'язань щодо конкретної інституційної моделі адвокатського самоврядування.

13:57 Чт 26.02.26 258
Як підготувати дитину до участі в судовому процесі — практикум в Одесі

Навчання

Як підготувати дитину до участі в судовому процесі — практикум в…

Підготовка дитини до візиту в суд — важливий етап забезпечення дотримання її процесуальних прав як учасника провадження, чия думка має бути зрозуміла та почута. Консультації мають враховувати вік, рівень розвитку, індивідуальні особливості та мову, яку дитина сприймає найкраще.

11:48 Чт 26.02.26 312
Законопроекти про ДРТ потребують доопрацювання — НААУ

Законодавство

Законопроекти про ДРТ потребують доопрацювання — НААУ

У Національній асоціації адвокатів України звернули увагу на існуючі термінологічні розбіжності, прогалини в регулюванні реєстрів і донорства, а також на ризики непропорційних обмежень доступу до допоміжних репродуктивних технологій у проектах, внесених на розгляд парламенту.

9:17 Чт 26.02.26 269
НААУ долучиться до розробки курсу HELP про Конвенцію про захист професії адвоката

Гарантії діяльності

НААУ долучиться до розробки курсу HELP про Конвенцію про захист…

Правнича спільнота потребує системного навчального продукту, який би комплексно розкривав механізми реалізації прав і гарантій, передбачених Конвенцією Ради Європи про захист професії адвоката.

11:29 Ср 25.02.26 289

Вестник:№ 12 грудень 2025 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл