"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

НААУ і НОК обговорили перспективи співпраці у спортивному праві

Взаємодія
9:26 Ср 15.07.26 124 Переглядів
Версія для друку

Національний олімпійський комітет України та Національна асоціація адвокатів України планують розвивати співпрацю у сфері спортивного права, арбітражу та правового забезпечення олімпійського руху. Серед можливих форматів — цикл професійних заходів щодо захисту прав спортсменів і представництва у спортивних спорах.

Напрями співпраці адвокати обговорили під час робочої зустрічі з президентом НОК Вадимом Гутцайтом та заступницею виконавчого директора Комітету Наталією Коваленко.

НААУ представляли заступник голови Комітету з питань фізичної культури та спорту Ельхан Велієв, заступники голови Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів Юрій Шуліка і Сергій Лисенко, член цього комітету Олександр Басс, голова Комітету з питань адвокатської практики Богдан Кушнір та голова Комітету з питань інтелектуальної власності Юрій Романюк.

Представники НОК розповіли про механізми захисту прав учасників спортивного руху. Зокрема, йшлося про діяльність Спортивного арбітражного суду при НОК — постійно діючого третейського суду, який розглядає дисциплінарні, договірні, корпоративні та інші спори у сфері спорту, а також апеляції на рішення спортивних федерацій. У таких провадженнях адвокати можуть представляти спортсменів, тренерів, клуби, федерації та інших учасників спортивних правовідносин.

«Спортивне право вже формує окремий напрям адвокатської практики: від супроводу федерацій і клубів до захисту спортсменів у дисциплінарних, трудових, договірних та антидопінгових спорах. Окремої фахової підготовки потребує представництво у спортивному арбітражі та застосування міжнародних правил», — зазначив Б.Кушнір.

До практичних напрямів роботи адвокатів також належать супровід трансферних і корпоративних спорів, консультування з питань спортивної етики та доброчесності, правове забезпечення діяльності федерацій, клубів і організаторів змагань, а також застосування вимог Міжнародного олімпійського комітету та міжнародних спортивних федерацій.

У цьому контексті учасники зустрічі розглянули роботу Комісії атлетів НОК. Вона представляє інтереси спортсменів, бере участь у формуванні спортивної політики та сприяє врегулюванню конфліктів між спортсменами, тренерами і спортивними організаціями. До сфери її діяльності також належать антидопінгові правила, протидія дискримінації та взаємодія з міжнародними спортивними інституціями.

Під час зустрічі було презентовано проєкт «Спортивне право України», започаткований НОК у 2024 році з ініціативи адвоката, заслуженого юриста України Юрія Кризського. Проєкт передбачає вдосконалення законодавства, розвиток судової та арбітражної практики, юридичної освіти і підготовку фахівців зі спортивного права.

Ще одним напрямом обговорення стали спортивна етика, доброчесність і запобігання маніпулюванню результатами змагань. Відповідно до статті 9 Закону «Про запобігання впливу корупційних правопорушень на результати офіційних спортивних змагань» НОК України належить до суб’єктів протидії таким правопорушенням.

Цю роботу НОК здійснює, зокрема, через Етичну комісію, контроль за дотриманням Етичного кодексу олімпійського руху України та Кодексу поведінки щодо запобігання маніпулюванню спортивними змаганнями. Комітет також проводить освітні програми, розвиває мережу офіцерів доброчесності та співпрацює з Національною платформою доброчесності спорту, Міжнародним олімпійським комітетом і Радою Європи.

За результатами зустрічі сторони домовилися опрацювати формати спільних професійних заходів, присвячених спортивному арбітражу, захисту прав спортсменів та актуальній практиці застосування спортивного законодавства.

«Співпраця НААУ та НОК України дасть змогу напрацювати практичні підходи до захисту прав спортсменів і представництва у спортивних спорах. Для адвокатів це також можливість поглибити спеціалізацію у сфері, де національне регулювання тісно пов’язане з правилами міжнародних спортивних організацій», — підсумував Е.Велієв.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

НААУ і НОК обговорили перспективи співпраці у спортивному праві

Взаємодія

НААУ і НОК обговорили перспективи співпраці у спортивному праві

Національний олімпійський комітет України та Національна асоціація адвокатів України планують розвивати співпрацю у сфері спортивного права, арбітражу та правового забезпечення олімпійського руху. Серед можливих форматів — цикл професійних заходів щодо захисту прав спортсменів і представництва у спортивних спорах.

9:26 Ср 15.07.26 125
Адвокатський запит для підготовки позову: ВС нагадав про своєчасність

Cудова практика

Адвокатський запит для підготовки позову: ВС нагадав про…

Адвокатський запит може бути засобом отримання відомостей, необхідних для підготовки позову. Однак звернення за такою інформацією має бути своєчасним: зволікання з учиненням дій, спрямованих на підготовку позову, враховується судом під час оцінки дотримання строку звернення.

16:02 Вт 14.07.26 491
Зупинення права на заняття адвокатською діяльністю не звільняє від дотримання ПАЕ – суд

Етика

Зупинення права на заняття адвокатською діяльністю не звільняє від…

Адвокат не втрачає професійного статусу через зупинення права на зайняття адвокатською діяльністю. Його публічні висловлювання й надалі асоціюються з професійною спільнотою, а отже можуть оцінюватися з погляду дотримання Правил адвокатської етики та впливу на авторитет адвокатури.

12:03 Пн 13.07.26 722
Медичне право для адвоката: документи, ризики і кризова комунікація

Навчання

Медичне право для адвоката: документи, ризики і кризова комунікація

У медичному праві адвокат потрібен клієнту ще до поліції чи суду: щоб перевірити документи, вибудувати комунікацію з пацієнтом і не допустити дій, які посилять ризики для лікаря чи закладу охорони здоров’я.

9:22 Пн 13.07.26 442
Цифрова безпека адвоката: як не втратити клієнтські дані

Навчання

Цифрова безпека адвоката: як не втратити клієнтські дані

Різні паролі, двофакторна автентифікація, захищені канали зв’язку, шифрування файлів і резервних копій, – звички адвоката, з яких починається цифрова безпека. Як зменшити ризик втрати клієнтських документів або доступу до них сторонніх осіб?

13:24 Пт 10.07.26 623
У ВР пояснили, чому блок про адвокатуру слід виключити з антикорупційної стратегії

Законодавство

У ВР пояснили, чому блок про адвокатуру слід виключити з…

Підрозділ про адвокатуру та правничу допомогу в проєктах антикорупційної стратегії на 2026–2030 роки виходить за межі предмета антикорупційної політики і не відповідає конституційним гарантіям незалежності адвокатури.

14:01 Чт 09.07.26 2369
Як адвокату зрозуміти запит клієнта ще до консультації

Навчання

Як адвокату зрозуміти запит клієнта ще до консультації

Потенційний клієнт може відкладати звернення до адвоката через негативний досвід, сумніви щодо вартості, страх не отримати результат або нерозуміння, до кого звернутися. Виявити ці бар’єри допомагає CustDev — короткі опитування та глибинні розмови з аудиторією.

9:14 Чт 09.07.26 634
Як обрати належний спосіб захисту при поділі майна за кордоном

Дискусія

Як обрати належний спосіб захисту при поділі майна за кордоном

У спорах про поділ закордонного майна адвокату потрібно ще на початку визначити, чи може справу розглядати український суд, який спосіб захисту обрати і як майбутнє рішення виконуватиметься в іншій державі.

17:43 Вт 07.07.26 1086

Вестник:Адвокат+;
№6 червень 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл