"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Популярні юридичні практики серед адвокатів: перші дані ЄРАУ
142 адвокати вже скористалися можливістю указати свої ключові юридичні практики в особистому кабінеті Єдиного реєстру адвокатів України. Опцію запроваджено рішенням РАУ та активовано наприкінці жовтня після оновлення програмного забезпечення.
Перші статистичні дані презентував заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час засідання Ради адвокатів України, що проходить сьогодні, 12 грудня у с. Плавʼя, Львівської області.
Найпопулярнішими практиками, які обрали адвокати в своїх особистих кабінетах, стали господарське право (58), кримінальне право та процес (52) і судова практика (41). До п’ятірки також увійшли адміністративне та сімейне право.
Серед трендів воєнного часу помітне військове право — його обрали 27 адвокатів. Також активно позначають захист бізнесу, договірне право, податкове консультування та White-collar crime.
Переважно спеціалізовані напрями — будівництво та нерухомість, ДТП, банкрутство, пенсійне та соціальне забезпечення, аграрне та земельне право, житлове, медичне право — мають нижчу кількість зазначень, однак формують важливу частину загального професійного профілю.
У перспективі деталізація професійних профілів адвокатів у ЄРАУ та можливість фіксувати до п’яти практик має зробити цей реєстр найбільш повним джерелом даних для учасників ринку, клієнтів і самих адвокатів.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Взаємодія
НААУ та Нацгвардія домовилися про співпрацю у напрямі правового…
Військовослужбовці Національної гвардії, члени їхніх сімей та ветерани мають отримати додаткові правові інструменти для захисту своїх прав, а юридичні служби Нацгвардії — методичну й експертну підтримку.
Підтримка
В Единбурзі говорили про підтримку українців та академічну…
Для українців у Шотландії запит на правничу підтримку давно виходить за межі побутових консультацій: ідеться і про розуміння місцевих правил, і про фахову допомогу у складніших ситуаціях. Саме на цьому акцентували під час робочої зустрічі в Консульстві України в Единбурзі.
Дискусія
Недопуск адвокатів до підзахисних в ІТТ: дискусія в НААУ
Право на захист у перші години після затримання нерідко зводиться нанівець, коли адвокатів не допускають до підзахисних в ІТТ через відомчі бар’єри, вимогу документів, не передбачених КПК, та практику тримання людей там під приводом «заходів безпеки».
Взаємодія
Захист прав військових: НААУ та Військовий омбудсман узгодили…
Військовослужбовці, резервісти, військовозобов’язані під час зборів, члени добровольчих формувань територіальних громад та інші особи, на яких поширюється дія Закону «Про Військового омбудсмана», мають отримати кращий доступ до професійної правничої допомоги.
Дорожня карта
Самоврядність у фокусі, зовнішнє адміністрування — поза межами:…
У Національній асоціації адвокатів України відбулося чергове засідання підгрупи «Організація адвокатури і самоврядування» Робочої групи з виконання Дорожньої карти з питань верховенства права у частині реформування адвокатури.
Підтримка
Форми підтримки українців у Польщі обговорили НААУ і посольство
Для тисяч українців у Польщі правові питання давно стали частиною щоденного життя — від документів і консульських дій до праці, сімейних справ та доступу до правничої допомоги. Саме тому взаємодія дипломатів і адвокатури виходить за межі протоколу.
Дорожня карта
Доступ до професії: підгрупа зосередилась на стажуванні та…
У НААУ відбулося чергове засідання підгрупи «Доступ до професії та підготовка адвоката. Організаційні форми адвокатської діяльності» Робочої групи з виконання Дорожньої карти з питань верховенства права у частині реформування адвокатури.
Дискусія
Новий Трудовий кодекс: адвокати назвали сильні сторони і ризики…
Проект Трудового кодексу містить низку прогресивних положень, спрямованих на модернізацію трудового законодавства: цифровізація процедур, розширення форм зайнятості, підвищення прозорості оплати праці. Водночас, деякі системні питання потребують доопрацювання.