Головна цитата
Алла Філатова - адвокат, керівник юридичної компанії «Захід-Партнер», член Ради та регіональний представник молодіжного комітету НААУ - UNBA NextGen у Рівненській області, заступник голови Ради адвокатів Рівненської області.
Публікація
Власний досвід у професії. Алла Філатова
Вибір професії юриста вважаю дуже важливим кроком у житті кожної людини. У першу чергу обирати професію необхідно за внутрішнім переконанням, адже це не просто робота, це стиль життя. Для себе виділила предмет правознавство ще у шкільні роки, позаяк цей предмет легко давався та мені було цікаво і комфортно.
Працювати юристом почала майже одразу після університету. З кожною новою справою у юридичній компанії приходило розуміння, що я рухаюсь у потрібному напрямку і точно хочу працювати саме адвокатом. На тепер це вже 15 років юридичного стажу, я здійснюю адвокатську діяльність і співпрацюю з компаніями переважно з іноземним капіталом. У співпраці з компаніями, крім корпоративного, міграційного, трудового права, часто практикую і в інших галузях. Адже при роботі/спілкуванні з людьми виникає необхідність у допомозі з вирішенням також їхніх приватних справ.
Першою справою у суді було представництво інтересів позивача у галузі сімейного права, ця справа тривала більше року і, здавалося, рішення, яке б задовільнило обидві сторони конфлікту, не знайти. Проте, враховуючи професіоналізм головуючої судді і бажання представників сторін все ж таки знайти «золоту середину» у питанні виховання дитини, було досягнуто мирової угоди. Вважаю, комунікація між людьми та, зокрема, сторонами процесу є дуже важливою складовою у вирішенні спорів. Важливим чинником у будь якій комунікації є бути почутим і самому намагатися почути іншу сторону. Тому часто практикую у судових справах мирові угоди та вважаю найкращим результатом вирішення конфлікту між сторонами, коли інтереси обох сторін враховані, клієнти задоволені та більш-менш відносини між сторонами збережено.
Порівнюючи старт кар’єри для молодих юристів принаймні десять років тому і сьогодні, звичайно, розумієш, які широкі можливості відкриті зараз у юриспруденції. Це і безмежний інформаційний інтернет-простір, і доступ до рішень судової влади України, це і різноманітні і круті заходи підвищення кваліфікації як онлайн, так і офлайн. Комунікація - це надважливий процес у роботі адвоката та рушійна сила у розширенні ваших горизонтів.
У моїй практиці були різні справи, але понад усе запам’яталася справа про стягнення коштів за договорами поставки між юридичними особами, яка на перший погляд була елементарною справою. Проте компанія-стягувач, інтереси якої я представляла, згадувалась у судовому рішенні щодо фіктивності угоди з іншим контрагентом, про яке дізнався боржник і на цьому будував свою лінію захисту щодо аргументації неповернення коштів. Цікавість цієї справи полягала у тому, що представник відповідача, розуміючи, що кошти все одно стягнуть, був націлений не на результат справи, а на максимальне відтермінування часу, коли необхідно буде оплачувати рахунки. За результатами розгляду справи мій клієнт отримав позитивне рішення. Проте позиція протилежної сторони була неординарна та здивувала своїм підходом як мене, так і колегію суддів.
Моє життєве кредо у професії: «Кожна справа має бути успішним кейсом адвоката». Це не про позитивне рішення у судовій справі, це коли твій клієнт звертається до тебе за новими послугами та рекомендує тебе своїм знайомим.
Стаття підготовлена у межах рубрики «Власний досвід у професії» Молодіжного комітету НААУ - UNBA NextGen та Комітету з питань гендерної політики, що діє у складі НААУ, також Програми з розвитку жіночого лідерства в адвокатурі та стимулювання дівчат і жінок до вибору адвокатської професії.
Алла Філатова
двокат, член Ради та регіональний представник молодіжного комітету НААУ - UNBA NextGen у Рівненській області, заступник голови Ради адвокатів Рівненської області