Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Розбивання міфів про підвищення кваліфікації на власному досвіді

Головна цитата

В професію входять тисячі нових колег. У перші роки діяльності закріплення та підсилення рівня знань є важливою метою для того адвоката, хто бажає працювати на конкурентному ринку надаючи якісну послугу. Всього за два тижні червня я зміг набрати половину з необхідних для молодого адвоката балів: 9, з них 7 на безкоштовних семінарах.

Розбивання міфів про підвищення кваліфікації на власному досвіді

15:25 Пт 02.08.19 Автор : Григорій Алфьоров 1748 Переглядів 0 Коментарів Версія для друку

Нова модель підвищення кваліфікації адвокатів досить сильно критикувалась, навіть мною. Проте, отримавши перший позитивний досвід навчання хочу висловити свої висновки.

В професію входять тисячі нових колег. У перші роки діяльності закріплення та підсилення рівня знань є важливою метою для того адвоката, хто бажає працювати на конкурентному ринку надаючи якісну послугу. Всього за два тижні червня я зміг набрати половину з необхідних для молодого адвоката балів: 9, з них 7 на безкоштовних семінарах.

Нова система тестування мною, як молодим адвокатом сприйнята досить позитивно. Яка користь у тестуванні? Коли проходиш навчання у приміщенні Вищої школи адвокатури, то фіксується прихід і вихід з семінару. Проте жодним чином не фіксується, чи було корисно таке навчання. Відбувалось зарахування балів за візит і придбання курсу. Сторонні оператори також відносились формально: можна було на одному семінарі отримати 10-12 балів. Чи є справедливою ціна за акредитацію та нарахування балів для сторонніх операторів – не мені визначати, проте однозначно, що посилення міри відповідальності привело до зростання якості лекцій. Так, для того, що б приготувати тестування – розумію, що й лектор повинен підготувати свій виступ. До цього на моїй практиці було, що оплативши навчання лектор прийшов і розказував «взагалі» матеріал.

На останніх трьох семінарах підсилилась практична доля кейсів. Мені дуже сподобався виступ Олега Простибоженко у м. Києві, в також група спікерів на семінарі в Одесі. Олександр Готін на п’ятій годині навчання поділився дуже важливими секретами вивчення витягу  з ЄРДР. Вважаю, коли навіть якщо одна фраза буде корисною з семінару – він не пройшов осторонь.

Багато людей скаржились, що семінар в Одесі був у душному приміщенні. Тут праві адвокати, що підтримують можливість придбати платні семінари і проходити навчання вдома. Зараз дуже цікавий он-лайн семінар по сімейному праву, автором якого є адвокат з вузькою спеціалізацією Ганна Гаро.

З побажань для організаторів підвищення кваліфікації: розвивати можливості навчання серед регіональних колег. Коли є можливість у Києві прийти на навчання до школи, це комфортно. Проте я розумію, що у адвокатів з обласних центрів, окрім як у Радах, не так багато варіантів. Це, напевне, головний виклик для Вищої школи адвокатури: зробити комфортним і бажаним підвищення кваліфікації серед адвокатів з регіонів.

З того, що було б мені цікавим: підвищення кваліфікації адвокатів може виходити за рамки юридичних лекцій, і включати, наприклад, курси першої медичної допомоги, оволодіння зброєю, участь у турнірі «Що? Де? Коли?» з права і чи можна це вважати підвищенням кваліфікації. Можливо, необхідні курси ораторського мистецтва?

Щодо відкритих питань. Для мене як для науковця цікаво брати участь у конференціях, і є пропозиція на сайті Акредитаційного центра розміщувати ті конференції, які будуть акредитовані, для подання тез: п. 3, 4, 5, 6  Додатку 1.

Другим відкритим питанням для мене залишилось, як онлайн буде зараховуватись «самоосвіта» (п. 15 Додатку 1 Порядку).

Для багатьох досвідчених адвокатів навчання є тим процесом, що може вибивати з «зони комфорту», хоча більшість успішних структур тренінги і навчання бачать запорукою успіху. Що ж я, як молодий адвокат запрошую досвідчених ставати лекторами на курсах ВША і ділитись з нами досвідом, отримуючи бали за виступи. Крім того, що б бути повністю справедливими, у порядку надано право звільнити адвоката від підвищення кваліфікації. А тому більшість міфів – лише для того, що б залишити «все як було».

Автор публікації: Григорій Алфьоров

 

Інші публікації автора

Вестник:№11 листопад 2019 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2018;
Партнерська програма 2019;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорії

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування