"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Про особливості юридичної освіти у США розповіли на вебінарі

За кордоном
11:14 Чт 12.12.24 4730 Переглядів
Версія для друку

У США підхід до навчання є дуже гнучким. Студенти можуть більш самостійно обирати навчальні дисципліни та кількість, в якій і в якому саме семестрі їх будуть вивчати. Натомість в Україні цей процес є більш формалізованим.

Про особливості американської юридичної освіти розповіли представники Національної асоціації адвокатів України Олена Калашник та Юлія Каспрова під час тематичного вебінару.

У Сполучених Штатах акредитацію юридичних шкіл (освітніх програм) здійснює Американська асоціація адвокатів (American Bar Association, ABA). Програма повинна відповідати суворим стандартам щодо якості викладання, складу викладачів та навчальних ресурсів. Випускники акредитованих ABA шкіл мають право складати іспит на адвокатську ліцензію (Bar Exam) у більшості штатів. Для порівняння, в Україні цю функцію здійснює не НААУ, а Міністерство освіти і науки України.

Крім цього, у США тривалість навчання є довшою, ніж в Україні. У нас студенти юридичного факультету зазвичай закінчують навчання на бакалавраті, а потім на магістратурі. Юридична школа в США – це трирічна програма для вищої освіти, якій передує ступінь бакалавра в будь-якій галузі. Таким чином, американська модель є довшою. Тому в США адвокати можуть мати додатково іншу, крім юридичної, освіту.

Ще однією відмінністю є порядок отримання адвокатської ліцензії. На відміну від України, де адвокат може практикувати на всій території, у США кожен штат має свої правила складення іспиту та вимагає отримання адвокатської ліцензії. Студентів під час навчання в юридичній школі готують до складення адвокатського іспиту.

Також в ході заходу виступила представниця НААУ у Республіці Гана Галина Папазова. Вона розповіла про доступ до професії у цій країні.

Вступити до професійної школи права (Ghana School of Law) можуть абітурієнти, які отримали ступінь бакалавра та пройшли навчання з базової програми загального права, склали іспит, володіють сертифікатом IELTS та пройшли процедури визнання освітніх документів. Нерезиденти Республіки Гана можуть розглядатися для вступу до Школи права Гани, якщо вони мають кваліфікацію та ліцензію на юридичну практику в країнах із правовою системою, достатньо аналогічною системі права Гани, і мають взаємну угоду з Ганою.

Студенти в Гані самостійно обирають програму навчання залежно від того, чи збираються вони практикувати в суді або тільки складати юридичні та процесуальні документи (solicitors and barristers). Після закінчення навчання та складання іспиту випускники стають членами Ghana Bar Association.

Отримання права на здійснення адвокатської діяльності можливо після отримання ліцензії – General legal counsil. Ця процедура має більше характер співбесіди, тобто  кваліфікаційний рівень вже не перевіряється.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

У НААУ нагородили переможців конкурсу «Мовою прози» та відкрили фешн-виставку

Привітання

У НААУ нагородили переможців конкурсу «Мовою прози» та відкрили…

17 серпня у Національній асоціації адвокатів України відбулося нагородження переможців Другого всеукраїнського конкурсу прози серед адвокатів «Мовою прози». У межах заходу також відкрили фешн-виставку прикрас і капелюхів «Краса своїми руками».

17:16 Пт 21.08.26 136
Євроінтеграційне значення захисту адвокатів пояснив представник України при РЄ

Євроінтеграція

Євроінтеграційне значення захисту адвокатів пояснив представник…

Поряд із правовими наслідками ратифікація та подальша імплементація Конвенції Ради Європи про захист професії адвоката матимуть для України виразне політичне значення. Це підтвердить готовність держави виконувати завдання, необхідні для майбутнього членства в Європейському Союзі.

14:28 Пт 21.08.26 158
Підготовка судової промови: 7 порад адвокатам

Навчання

Підготовка судової промови: 7 порад адвокатам

Підготовку судової промови варто починати з формулювання рішення, яке адвокат просить ухвалити суд. Далі під цей результат слід вибудувати структуру виступу, відібрати сильні аргументи й опрацювати слабкі місця.

9:21 Пт 21.08.26 277
Допуск адвокатів до ТЦК та СП слід нормативно врегулювати – Омбудсман

Законодавство

Допуск адвокатів до ТЦК та СП слід нормативно врегулювати –…

Практика недопуску адвокатів до приміщень ТЦК та СП має ознаки системної протидії адвокатській діяльності й позбавляє людей можливості невідкладно скористатися професійною правничою допомогою. Порядок такого доступу необхідно закріпити у нормативних актах Міноборони.

18:31 Чт 20.08.26 560
Шлях до ратифікації Конвенції не має завершитися новим очікуванням – Л.Ізовітова

Законодавство

Шлях до ратифікації Конвенції не має завершитися новим очікуванням…

Підготовка України до ратифікації Конвенції Ради Європи про захист професії адвоката вже пройшла ключові етапи. Тепер державні інституції мають винести питання на розгляд Верховної Ради. При цьому Україна може завершити ратифікацію швидше за держави ЄС.

17:46 Чт 20.08.26 367
Коли апеляція стає формальністю: НААУ пропонує вирішити проблеми перегляду тримання під вартою

Дискусія

Коли апеляція стає формальністю: НААУ пропонує вирішити проблеми…

Тримання під вартою можуть продовжувати на підставі шаблонних ризиків, а матеріали вручати захисту із запізненням. А через відкладення апеляційного розгляду строк дії оскаржуваної ухвали про тримання під вартою іноді закінчується до її фактичного перегляду.

13:18 Чт 20.08.26 310
Ветеранам дали алгоритми дій на випадки відмов

Видання

Ветеранам дали алгоритми дій на випадки відмов

Комітет НААУ з питань захисту постраждалих від збройної агресії проти України, компенсаційних механізмів та євроінтеграційного правового забезпечення відновлення разом із Міністерством у справах ветеранів України підготували черговий Правовий посібник для ветеранів війни.

9:17 Чт 20.08.26 317
Україна може першою запровадити європейський механізм захисту адвокатів. Що стримує?

Гарантії діяльності

Україна може першою запровадити європейський механізм захисту…

Україна має шанс першою ратифікувати Конвенцію Ради Європи про захист професії адвоката. Політична підтримка для цього є, однак урядовий пакет ще не надійшов до парламенту. Тим часом кількість порушень прав захисників зростає.

17:36 Ср 19.08.26 766

Вестник:Адвокат+;
№6 червень 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл