Пішла з життя голова РА Запорізької обл. Людмила Новосьолова | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Пішла з життя голова РА Запорізької обл. Людмила Новосьолова

Сумна звістка
12:02 Чт 03.10.24 8980 Переглядів
Версія для друку

На 85-му році життя перестало битися серце голови Ради адвокатів Запорізької області Людмили Новосьолової.

62 роки вона була щиро віддана адвокатській професії. За її безпосереднього сприяння відбулося становлення та розвиток незалежної адвокатури, сильних та професійних органів адвокатського самоврядування в Запорізькому краї.

З початку Незалежності України Людмила Миколаївна входила до складу керівних органів адвокатського самоврядування регіону – була заступником голови Президії Запорізької обласної колегії адвокатів, згодом її очолила. А з 2012 року була незмінним головою Ради адвокатів Запорізької області.

Після прийняття Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» за сприяння керівництва адвокатури Запорізького краю однією з особливостей регіону було проведення численних засідань Ради адвокатів України та нарад з керівниками і представниками органів адвокатського самоврядування. Головною темою всіх цих заходів були проблеми, з якими зіштовхнулись адвокати після у 2012 року, а також розробка алгоритму та послідовності дій для провадження адвокатської діяльності за новими правилами, затвердження основних нормативних документів та актів, які сьогодні становлять базу в роботі органів адвокатського самоврядування та діяльності всіх адвокатів України.

Велику увагу Людмила Миколаївна приділяла навчанню молодого покоління та вдосконаленню навичок для провадження якісної професійної діяльності колег, пишалася та оберігала історію адвокатури Запоріжжя, всебічно сприяла підтримці українських воїнів у боротьбі з ворогом під час війни в Україні.

Людмила Миколаївна назавжди залишиться в пам’яті мудрою, принциповою та високопрофесійною колегою, енергійною, доброзичливою, з незмінною привітною посмішкою, небайдужою до чужого горя людиною.

Національна асоціація адвокатів України висловлює глибокі співчуття рідним та близьким Людмили Новосьолової, а також тим, хто її знав та завжди буде пам’ятати.

Вічна пам’ять…

Популярні новини

ЕКОПФО та ВЛК: де система дає збій

Дискусія

ЕКОПФО та ВЛК: де система дає збій

Нова система оцінювання повсякденного функціонування особи і практика проходження ВЛК вже породили чимало питань — від нечітких процедур до складнощів з оскарженням рішень. Їх дослідили адвокати під час круглого столу «Проблемні питання ЕКОПФО та ВЛК», який організували Комітет НААУ з питань захисту прав осіб з інвалідністю та ВГО «Правозахисна спілка інвалідів».

12:04 Чт 19.03.26 270
Доступ до професії адвоката: підгрупа визначила вектор змін

Дорожня карта

Доступ до професії адвоката: підгрупа визначила вектор змін

У понеділок, 16 березня, відбулося засідання підгрупи «Доступ до професії та підготовка адвоката. Організаційні форми адвокатської діяльності» Робочої групи з виконання Дорожньої карти з питань верховенства права.

17:24 Ср 18.03.26 373
У Каїрі зʼявилася представниця НААУ

Призначення

У Каїрі зʼявилася представниця НААУ

Адвокатку Ірену Марію Острозьку-Санґушко призначено представником Національної асоціації адвокатів України в Арабській Республіці Єгипет, у місті Каїр. Відповідне розпорядження № 80 від 10.03.2026 підписала голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.

14:28 Ср 18.03.26 517
Моніторинг судових процесів: адвокати долучилися до обговорення методики

Дискусія

Моніторинг судових процесів: адвокати долучилися до обговорення…

Моніторинг судових процесів має значення не лише як спосіб фіксації порушень, а і як інструмент оцінки того, наскільки судовий розгляд відповідає стандартам справедливого суду, виробленим статтею 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практикою ЄСПЛ.

15:14 Вт 17.03.26 395
Стандарти соціального захисту військових: презентовано збірку рішень ЄКСП

Захист військових

Стандарти соціального захисту військових: презентовано збірку…

12 березня 2026 року у Національній асоціації адвокатів України презентували збірку рішень Європейського комітету з соціальних прав (ЄКСП), що стосуються соціальних і трудових прав військовослужбовців та ветеранів.

11:42 Вт 17.03.26 483
Організація адвокатури: підгрупа узгодила підходи до нормативного оновлення

Дорожня карта

Організація адвокатури: підгрупа узгодила підходи до нормативного…

13 березня відбулося засідання підгрупи «Організація адвокатури і самоврядування» Робочої групи з виконання Дорожньої карти з питань верховенства права у частині реформування адвокатури. Захід провели у форматі відеоконференції.

16:24 Пн 16.03.26 410
Копія заяви про злочин опинилася у скарзі на адвоката: поліція покарала винних

Гарантії діяльності

Копія заяви про злочин опинилася у скарзі на адвоката: поліція…

Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ домігся реагування поліції на порушення гарантій адвокатської діяльності. ГУНП у Дніпропетровській області повідомило про службове розслідування та дисциплінарне реагування щодо працівників поліції.

11:52 Пн 16.03.26 865
Де закінчується юридична інформація і починається правнича допомога?

За кордоном

Де закінчується юридична інформація і починається правнича…

Юридичні фірми опинилися в суперечливій ситуації: вони хочуть максимально використати штучний інтелект, але водночас дедалі більше людей довіряють свої питання великим мовним моделям. А це, як зазначають експерти, тягне за собою незліченні ризики.

13:12 Пт 13.03.26 1081

Вестник:№1-2 січень-лютий 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл