Як адвокату подавати документи, коли вісить «Електронний суд»? | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Як адвокату подавати документи, коли вісить «Електронний суд»?

Гарантії діяльності
15:36 Вт 01.10.24 6849 Переглядів
Версія для друку

В останні декілька місяців почастішали випадки підвисання підсистеми «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи (ЄСІКС). Сервіс працює дуже повільно або сторінка недоступна. Що створює перешкоди адвокатській діяльності.

На цю проблему звернула увагу Національна асоціація адвокатів України у листі до Комітету ВР з питань правової політики та Вищої ради правосуддя.

Раніше на законодавчому рівні було запроваджено обовʼязковість реєстрації учасниками проваджень електронних кабінетів в ЄСІКС та визначено порядок вручення судом документів у справах виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету (закони №3200-IX від 29.06.2023 та №3424-ІХ від 19.10.2023).

Аби отримувати та подавати до суду документи, електронні кабінети в Електронному суді» зареєстрували в тому числі адвокати. І збої в роботі системи, проблеми з електропостачанням, нестабільність Інтернету, - все це суттєво впливає на можливість організації ними роботи. Водночас, ці перешкоди не завжди приймаються судом як підстави для відкладення розгляду судового засідання чи поновлення строку для подання процесуальних документів.

Ст. 14 ЦПК, ст. 6 ГПК, ст. 18 КАС визначено, що в умовах воєнного чи надзвичайного стану у разі знеструмлення електромережі суду чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування ЄСІКС, суд може вручати особі, яка зареєструвала електронний кабінет, будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, у паперовій формі.

Сьогодні процесуальне законодавство визначає для суб’єктів, які мають електронні кабінети в ЄСІКС, 2 форми подання документів до суду: паперову та електронну (через підсистему «Електронний суд»).

Водночас, бувають випадки, коли процесуальний документ потрібно подати до суду терміново або місцезнаходження учасника справи знаходиться поза межами розташування поштових служб/сервісів.

З урахуванням зазначених обставин варто було б доповнити процесуальне законодавство нормою про те, що у разі підтвердження технічної неможливості використання підсистеми «Електронний суд» учасник справи, який зобов’язаний подавати документи в електронній формі виключно з використанням електронного кабінету в ЄСІКС, може подавати процесуальні документи, підписані з використанням кваліфікованого електронного підпису, та докази неможливості використання підсистеми «Електронний суд» на офіційну електронну адресу суду.

Повний текст пропозицій НААУ дивіться за посиланням.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Організація адвокатури і самоврядування: підгрупа зібрала пропозиції

Євроінтеграція

Організація адвокатури і самоврядування: підгрупа зібрала…

6 березня у Національній асоціації адвокатів України відбулося перше засідання підгрупи «Організація адвокатури і самоврядування» Робочої групи з виконання Дорожньої карти з питань верховенства права у частині реформування адвокатури.

14:56 Пт 06.03.26 229
Спільна опіка після розлучення: дискусія у ВР за участі адвокатів

Дискусія

Спільна опіка після розлучення: дискусія у ВР за участі адвокатів

Дитина має право на контакт з батьками, які проживають окремо, та виховання обома. Тож законодавчі ініціативи повинні сприяти побудові такої моделі спільної батьківської опіки, яка центрує увагу саме на дитині та її найкращих інтересах. При цьому використання дитини як інструменту задоволення забаганок дорослих чи протистоянь між ними, має бути унеможливлено.

12:23 Пт 06.03.26 377
Підгрупа з євроінтеграції провела установчу зустріч

Євроінтеграція

Підгрупа з євроінтеграції провела установчу зустріч

5 березня у Національній асоціації адвокатів України відбулося засідання підгрупи Робочої групи з виконання Дорожньої карти з питань верховенства права у частині реформування адвокатури «Європейська інтеграція, міжнародна практика та цифровізація».

9:28 Пт 06.03.26 301
Тримання під вартою як правило: у НААУ дискутували про стандарти доведення ризиків

Дискусія

Тримання під вартою як правило: у НААУ дискутували про стандарти…

Найбільш інтенсивне втручання у право людини на свободу держава здійснює під час обрання їй запобіжного заходу. На цій стадії стандарт доказування ризиків стає фактичним вимірювачем реального змісту презумпції невинуватості.

16:21 Чт 05.03.26 383
Опікунська рада НААУ підтримала колегу, син якої загинув на війні

Підтримка

Опікунська рада НААУ підтримала колегу, син якої загинув на війні

Шість адвокатів, які через війну опинилися у складних життєвих обставинах, отримають матеріальну допомогу. Рішення про це ухвалили на засіданні Опікунської ради НААУ, яке відбулося 4 березня.

14:46 Чт 05.03.26 318
«Нову посаду» Єрмака у НААУ прокоментувала координаторка комітетів

Самоврядування

«Нову посаду» Єрмака у НААУ прокоментувала координаторка комітетів

Нещодавнє призначення адвоката Андрія Єрмака головою одного із новоутворених комітетів Національної асоціації адвокатів України викликало появу низки критичних публікацій у медіа.

13:14 Чт 05.03.26 747
Дослідники показали, як в Україні створюють медійний резонанс навколо адвокатури

Євроінтеграція

Дослідники показали, як в Україні створюють медійний резонанс…

У публічному просторі помітно активізувалися комунікаційні кампанії, спрямовані на формування уявлення про нібито «кризу легітимності» органів адвокатського самоврядування в Україні. За своєю природою ці процеси виходять за рамки звичайної професійної дискусії чи обґрунтованої критики.

9:41 Чт 05.03.26 434
Юстин і Софія — нові цифрові спікери НААУ

Різне

Юстин і Софія — нові цифрові спікери НААУ

У межах цифровізації сервісів Національна асоціація адвокатів України вдосконалює власні канали комунікації та запроваджує цифрових спікерів. Знайомити адвокатів із подіями, рішеннями та ініціативами, що впливають на професію, відтепер будуть AI-моделі Юстин та Софія.

17:16 Ср 04.03.26 539

Вестник:№1-2 січень-лютий 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл