Міністр юстиції Ізраїлю поставив під сумнів існування БПД у країні? | НААУ

Міністр юстиції Ізраїлю поставив під сумнів існування БПД у країні?

БПД
12:58 Ср 10.07.24 7813 Переглядів
Версія для друку

Ізраїльські адвокати мають представляти інтереси терористів «Нухби» (військово-морський підрозділ ХАМАСу) протягом періоду їх тримання під вартою. У звʼязку із цим судова адміністрація країни звернулася до Міністерства юстиції із вимогою переказати кошти на оплату послуг захисників.

Про це повідомляють ЗМІ Ізраїлю.

Проте, міністр юстиції Ярів Левін досить різко прокоментував цю вимогу. «Досить. Моє рішення, прийняте на самому початку війни, згідно з яким міністерство юстиції не оплачуватиме юридичний захист терористів «Нухба», а громадська адвокатура не здійснюватиме її, залишається в силі», - заявив він.

У Міністерстві фінансів Ізраїлю таку позицію підтримали. Бюджетний департамент отримав від керівництва відомства розпорядження за жодних обставин не фінансувати з державного бюджету оплату послуг із представництва терористів.

Але в судовій адміністрації країни виходять з того, що закон вимагає присутності адвоката під час проведення засідань у справах затриманих. Було винесено низку судових рішень про призначення приватних адвокатів та фінансування оплати їх послуг з державного бюджету. Саме тому судова адміністрація звернулася до Мін'юсту з метою перевірки порядку виконання цих судових рішень та пошуку бюджетних джерел. Але це питання наразі перебуває на розгляді.

Нагадаємо, в Україні за Конституцією кожному заарештованому чи затриманому має бути надано можливість з моменту затримання користуватися правничою допомогою захисника. Кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Особи, які відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України вважаються затриманими, а також особи, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, мають право на правничі послуги відповідно до Закону «Про безоплатну правничу допомогу». Фінансування БПД в Україні здійснюється за рахунок видатків Державного бюджету.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 678

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 2123

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 2378

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 3823

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13494

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 10991

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11050

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 12466

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл