Як приватизація впливає на сферу конкуренції - думка експерта | НААУ

Як приватизація впливає на сферу конкуренції - думка експерта

Дискусія
12:23 Пт 03.05.24 7686 Переглядів
Версія для друку

Вдосконаливши законодавство про захист економічної конкуренції та діяльність Антимонопольного комітету України, влада фактично розпочала новий етап реформи конкурентного середовища в Україні.

Чи будуть зміни успішними на практиці – дискутували під час ІХ Ukrainian Antitrust Forum. Участь у заході взяли голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков та його заступник Віталій Жадобін.

Останній під час свого виступу на форумі навів кейс приватизації державного підприємства - монополіста у спиртовій галузі як приклад впливу роздержавлення на сферу конкуренції.

Так, старт демонополізації спиртової галузі України та початок приватизації активів державних підприємств було дано Законом № 318-ІХ щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва і обігу спирту етилового, який набрав чинності 1 липня 2020 року (станом на сьогодні близько 70 % спиртзаводів приватизовано).

Адвокат звернув увагу, що вже в 2021 році приватизовані підприємства склали суттєву конкуренцію державному монополісту, у зв’язку з чим були ініційовані зміни до законодавства щодо сплати покупцями на приватизаційних аукціонах балансової вартості майна, яке вони отримують, на рахунки державного підприємства-монополіста з метою погашення заборгованості із зарплати, перед бюджетом та поточними кредиторами.

«Якби приватизаційні процеси не були розтягнуті в часі, то можна було б належним чином здійснити всі процеси, залучити кошти, розрахуватися з кредиторами і ліквідувати державне підприємство. На сьогодні приватизація ще триває і чи буде ця реформа позитивною – відповіді наразі немає», - зауважив В. Жадобін.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Законодавство

Заборона демонтажу електрокомунікацій: про що забули нардепи

В умовах війни, коли від швидкості отримання інформації часто залежить життя громадян, особливого значення набуває функціонування електронних комунікаційних мереж. Тому випадки їх свавільного демонтажу мають бути усунуті. Але крім законодавчої заборони, також повинна бути і відповідальність.

17:36 Чт 20.06.24 3542

Законодавство

Закон про критерії малозначних спорів прийнято

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України щодо гарантування права на судовий захист у малозначних спорах» (проект №11026 від 19.02.2024).

16:41 Чт 20.06.24 3900

Законодавство

Ухилянтам пом’якшать покарання. Чому це правильно пояснили в НААУ

У санкції статті 336 (Ухилення від призову на військову службу) Кримінального кодексу, яка сьогодні передбачає лише позбавлення волі від трьох до п’яти років, можуть з’явитися штраф, а також громадські та виправні роботи.

16:58 Ср 19.06.24 5370

Законодавство

Доплати місцевим службовцям за рахунок грантів: складне, але…

Потреба у створенні інструментів фінансового заохочення публічних представників, які можуть працювати над залученням грантових та інвестиційних коштів на місцевому та регіональному рівні впирається у обмеження на додаткові виплати, передбачені реформою публічної служби в Україні.

12:13 Ср 19.06.24 5363

Дискусія

Як змінився ринок юридичних послуг розповів голова Комітету НААУ

Ситуація на ринку юридичних послуг, якщо порівнювати із 2022 роком, значно покращилась. Водночас, не спостерігається і значного дефіциту правників.

15:57 Вт 18.06.24 6674

Законодавство

Коли в Україні зʼявиться Містобудівний кодекс?

Робоча група при Комітеті ВР з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провела публічні обговорення, розробила пропозиції та розпочала підготовку Концепції Містобудівного кодексу України.

14:43 Вт 18.06.24 6699

Доступ до професії

Нюанси відповідальності за несвоєчасне підвищення кваліфікації…

Невиконання адвокатом вимог з підвищення кваліфікації є триваючим дисциплінарним проступком. Він припиняється або отриманням відповідного електронного сертифікату (що підтверджує виконання вимог), або притягненням особи, винної у невиконанні професійного обов’язку, до дисциплінарної відповідальності.

17:36 Пт 14.06.24 11973

Дискусія

Як захистити права добросовісних набувачів у спорах про повернення…

Осіб, які придбали майно у власників, що не мали права на відчуження цього майна, називають «добросовісними набувачами». Як захистити їхні права у категорії спорів про повернення цього майна у державну власність?

11:58 Чт 13.06.24 11597

Вестник:№ 5 травень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл