"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Адвокати змінюють хід історії, нагадали у Центрі досліджень адвокатури і права
В рамках меморандумів про співпрацю між Національною асоціацією адвокатів України та провідними вищими навчальними закладами країни, Центр досліджень адвокатури і права НААУ продовжує просвітницьку роботу.
У квітні Центр традиційно проводив відкриті лекції для студентів та професорсько-викладацького складу, брав участь в організації наукових конференцій, готував матеріали та публікації з історії української адвокатури.
У рамках тижня факультету міжнародної торгівлі і права у Державному торговельно-економічному університеті відбулася публічна лекція керівника Центру Ірини Василик на тему «Актуальні питання правил адвокатської етики в Україні». Предметом аналізу стали адвокатська таємниця, конфлікт інтересів, дисциплінарна відповідальність, рекламування адвокатської діяльності; принципи поваги і вирішення конфліктів між адвокатами, співпраця з іноземними колегами.
У Тернополі Західноукраїнський національний університет провів VІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід», до організації якого традиційно долучається Центр досліджень адвокатури і права НААУ. Ключовими темами заходу були перспективи розбудови правової держави в Україні, виклики та тенденції розвитку міжнародного права, вплив воєнного стану на правоохоронну діяльність, забезпечення публічного порядку та безпеки, дотримання прав людини та критерії їх правомірного обмеження. Суспільну роль української адвокатури напередодні та в роки Першої світової війни, участь адвокатів у збройній боротьбі за українську державність у лавах Українських січових стрільців та Української галицької армії на початку ХХ століття дослідила І.Василик у науковій доповіді «Феномен адвокатури в період війни: історичний досвід».
Також на Всеукраїнській науковій конференції «Місце і роль видатних випускників юридичного факультету Львівського університету в національній та європейській історії» вона розповіла про випускників правничого факультету, які обрали адвокатуру, і змінили хід історії у першій третині ХХ століття. Про адвокатів-державників в історії України можна дізнатися з презентації.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Захист військових
Заступник міністра пояснив, як співпраця із НААУ посилює правовий…
Мінветеранів розвиває системну співпрацю з Національною асоціацією адвокатів України для посилення правового захисту ветеранів. Сторони вже підготували спільні методичні матеріали, а пропозицію Міністерства щодо спрощення пошуку адвокатів, які працюють із ветеранською тематикою, розгляне Рада адвокатів України.
Дискусія
Кібербезпека адвокатів: чим займатиметься новий Комітет НААУ
У Національній асоціації адвокатів України відбулося перше засідання Комітету з питань кібербезпеки та віртуальних активів. Учасники визначили ключові напрями його роботи та секції, що ними опікуватимуться.
Видання
Збори, строки та практика ВС: видано бюлетень з інтелектуальної…
Комітет НААУ з питань інтелектуальної власності підготував інформаційний дайджест за І півріччя 2026 року. У виданні зібрано нормативну базу за основними об’єктами ІВ, 20 законодавчих новел та добірку постанов Верховного Суду.
Захист військових
«Адвокат+» розширив роботу до 18 військових підрозділів
Проєкт Національної асоціації адвокатів України «Адвокат+», у межах якого за військовими підрозділами закріплюють адвокатів, поширив роботу на 18 підрозділів. Для нових учасників уже визначили фахівців, які мають розпочати консультації наступного тижня.
Регіони
На Волині UNBA NextGen започаткував новий формат зустрічей адвокатів
Молодіжний комітет НААУ — UNBA NextGen спільно з Радою адвокатів Волинської області розпочали серію професійних зустрічей «Не кодексами єдиними». Першу з них присвятили історії волинської адвокатури XVI–XVIII століть.
Видання
Адвокатам підготували рекомендації щодо комунікації з ветеранами
Для адвокатів, їхніх помічників, адвокатських бюро й об’єднань та працівників, які організовують прийом, підготували Методичні рекомендації щодо етичної та безбар’єрної комунікації адвоката з клієнтами-ветеранами війни та членами їхніх сімей.
Дискусія
Чому плату за опалення нараховують за відсутності споживання
Плату за централізоване опалення можуть продовжувати нараховувати, навіть якщо власник не проживає у приміщенні та фактично не споживає теплову енергію. Для припинення нарахувань необхідно пройти процедуру відмови від послуги, яка є складною.
Видання
Дорожню карту у справах про СНПК підготували адвокатам
Комітет НААУ з питань гендерної політики підготував Дорожню карту у справах про сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом.