"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ бере курс на цифрові трансформації

При Національній асоціації адвокатів України створено постійно діючий колегіальний дорадчий орган - Комітет з питань цифровізації адвокатури. Його керівником призначено адвоката, доктора юридичних наук Андрія Приходька.
Відповідне розпорядження від 06.03.2024 № 46 підписала голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.
Новостворений комітет працюватиме за двома напрямами – цифровізація органів адвокатського самоврядування та сприяння загальній діджиталізації адвокатської професії. По-перше, планується впроваджувати рішення щодо системи електронного документообігу, управління членством, комунікаційної та проектної діяльності. По-друге, комітет фокусуватиметься на моніторингу, аналізі та популяризації цифрових інструментів для адвокатів.
Саме тому завданнями Комітету визначені:
- оптимізація баз даних і систем управління, зокрема для ведення обліку та документобігу;
- інтеграція сервісів з ЄРАУ;
- моніторинг та аналіз цифрових інструментів;
- розробка та підтримка онлайн-реєстру цифрових сервісів для адвокатів;
- створення системи рейтингів та відгуків цифрових ресурсів;
- проведення форумів та конференцій;
- розробка та впровадження цифрових рішень для автоматизації процесів НААУ;
- організація навчальних програм з цифрової грамотності для адвокатів;
- співпраця з ІТ-компаніями та розробниками для створення спеціалізованих рішень для адвокатів;
- аналіз можливостей впровадження штучного інтелекту та інших новітніх технологій в адвокатській діяльності;
- інтеграція співтовариства адвокатів до відомих інформаційно-технологічних платформ.
«Цифрові трансформації стали нормою для більшості галузей, - зауважив А.Приходько. - Ми вже на порозі технологічних змін в адвокатурі і комітет докладе максимум зусиль, аби використати наявні сьогодні діджитал-інструменти з максимальною користю для професії».
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.