Порушення медіа гарантій адвокатської діяльності вивчають у НААУ | НААУ

Порушення медіа гарантій адвокатської діяльності вивчають у НААУ

Гарантії діяльності
17:52 Пн 04.03.24 5326 Переглядів
Версія для друку

Відкрите звернення Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань інформаційної політики та взаємодії із засобами масової інформації до адвокатів

Здійснюючи захист або представництво клієнта у гучних справах, українські адвокати привертають додаткову увагу медіа і до своєї особи.

При цьому журналісти, висвітлюючи обставини такої справи та роботу у ній адвоката, на жаль, не завжди дотримуються професійних стандартів: балансу думок, достовірності, відокремлення фактів від коментарів, точності та повноти.  

Досить поширеними є випадки, коли інформація про діяльність захисника подається упереджено, з використанням неправдивих, неперевірених чи неточних даних, без з’ясування точки зору адвоката, який згадується у матеріалі. Чи не нормою сьогодні стало емоційне забарвлення та спотворення роботи із надання правничої допомоги, яка передбачена Конституцією України та процесуальними кодексами.

При цьому прямо порушуються гарантії адвокатської діяльності. Через нехтування презумпцією невинуватості, коли обвинувачених ще до вироку називають злочинцями, а адвокатів – захисниками злочинців,  адвокатів фактично ототожнюють з клієнтами, що прямо забороняється Законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Через це у громадськості формується негативне ставлення як до конкретного захисника (що впливає на ділову репутацію особи), так і до інституту адвокатури в цілому.

Захист адвокатів від зовнішнього інформаційного впливу є одним із завдань Комітету НААУ з питань інформаційної політики та взаємодії зі ЗМІ.

Тому Комітет просить адвокатів, які стикалися із порушенням гарантій їхньої діяльності з боку медіа та окремих журналістів, надати інформацію про такі факти на пошту o.shevchuk@mail.unba.org.ua або заповнити відповідну гугл-форму.

Оскільки йдеться також про нехтування стандартами журналістики та нормами Закону України «Про медіа», зібрані відомості про конкретні факти будуть направлені державному регулятору у сфері медіа для пошуку останнім шляхів урегулювання цього проблемного питання.

Голова Комітету НААУ
з питань інформаційної політики
та взаємодії зі ЗМІ                                                                                                                         О.Шевчук

04.03.2024

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 178

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 1800

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 1901

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 3528

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 3488

Законодавство

Адвокати знайшли юридичний ляп в останніх змінах до КПК

Через помилки у юридичній техніці, що були допущені під час внесення чергових змін до Кримінального процесуального кодексу, можуть порушуватися права осіб, що тримаються в установах попереднього ув’язнення або виконання покарань.

13:32 Пн 15.04.24 3667

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 8490

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 8801

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл