"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Сьогодні останній день для сплати адвокатами щорічного внеску за 2024 рік
31 січня спливає термін сплати адвокатами щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 2024 рік. Цього року його розмір становить 3028 гривень.
Відповідний професійний обов’язок адвоката був встановлений 17 грудня 2012 року Установчим з’їздом адвокатів України на підставі ч. 7 ст. 54 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Порядок виконання цього обов’язку визначений Положенням про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженим рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 № 4.
Розмір щорічного внеску традиційно дорівнює прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 1 січня відповідного календарного року (див. ст. 7 Закону «Про державний бюджет України на 2024 рік»).
Перерахувати кошти необхідно двома платежами:
- 2119,6 грн. - на поточний рахунок ради адвокатів регіону;
- 908,4 грн. - на поточний рахунок Національної асоціації адвокатів України.
Максимально просто згенерувати платіж можна в особистому кабінеті адвоката на сайті Національної асоціації адвокатів України. Система самостійно формує дві квитанції, які можна одразу оплатити через portmone чи liqpay або роздрукувати та оплатити їх через касу банку.
Несплата внеску або порушення строків сплати є порушенням Правил адвокатської етики та підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Захист військових
Заступник міністра пояснив, як співпраця із НААУ посилює правовий…
Мінветеранів розвиває системну співпрацю з Національною асоціацією адвокатів України для посилення правового захисту ветеранів. Сторони вже підготували спільні методичні матеріали, а пропозицію Міністерства щодо спрощення пошуку адвокатів, які працюють із ветеранською тематикою, розгляне Рада адвокатів України.
Дискусія
Кібербезпека адвокатів: чим займатиметься новий Комітет НААУ
У Національній асоціації адвокатів України відбулося перше засідання Комітету з питань кібербезпеки та віртуальних активів. Учасники визначили ключові напрями його роботи та секції, що ними опікуватимуться.
Видання
Збори, строки та практика ВС: видано бюлетень з інтелектуальної…
Комітет НААУ з питань інтелектуальної власності підготував інформаційний дайджест за І півріччя 2026 року. У виданні зібрано нормативну базу за основними об’єктами ІВ, 20 законодавчих новел та добірку постанов Верховного Суду.
Захист військових
«Адвокат+» розширив роботу до 18 військових підрозділів
Проєкт Національної асоціації адвокатів України «Адвокат+», у межах якого за військовими підрозділами закріплюють адвокатів, поширив роботу на 18 підрозділів. Для нових учасників уже визначили фахівців, які мають розпочати консультації наступного тижня.
Регіони
На Волині UNBA NextGen започаткував новий формат зустрічей адвокатів
Молодіжний комітет НААУ — UNBA NextGen спільно з Радою адвокатів Волинської області розпочали серію професійних зустрічей «Не кодексами єдиними». Першу з них присвятили історії волинської адвокатури XVI–XVIII століть.
Видання
Адвокатам підготували рекомендації щодо комунікації з ветеранами
Для адвокатів, їхніх помічників, адвокатських бюро й об’єднань та працівників, які організовують прийом, підготували Методичні рекомендації щодо етичної та безбар’єрної комунікації адвоката з клієнтами-ветеранами війни та членами їхніх сімей.
Дискусія
Чому плату за опалення нараховують за відсутності споживання
Плату за централізоване опалення можуть продовжувати нараховувати, навіть якщо власник не проживає у приміщенні та фактично не споживає теплову енергію. Для припинення нарахувань необхідно пройти процедуру відмови від послуги, яка є складною.
Видання
Дорожню карту у справах про СНПК підготували адвокатам
Комітет НААУ з питань гендерної політики підготував Дорожню карту у справах про сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом.