Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять адвокати | НААУ

Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять адвокати

Анонс
12:00 Чт 07.12.23 6619 Переглядів
Версія для друку

У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

Ініціатором заходу є Комітет НААУ з питань  аграрного, земельного та довкілевого права.

Захід планується провести о 16.00 в режимі онлайн.

Актуальність проведення заходу зумовлена тим, що відповідно до статті 242 Кримінального процесуального кодексу України слідчий або прокурор зобов’язані забезпечити проведення експертизи щодо визначення розміру шкоди довкіллю, заподіяного кримінальним правопорушенням. Судова практика свідчить про наявність певних складнощів доведення заподіяння шкоди довкіллю як кваліфікуючої ознаки для притягнення до кримінальної відповідальності за шкоду, заподіяну довкіллю. Є певні складнощі зіставлення результатів експертиз на досудовому етапі та судової експертизи у судовому процесі. Напрацьована нова судова практика, яка формує механізм притягнення до відповідальності за фактично заподіяну шкоду з огляду на існуючі такси, проте вплив на екосистеми потребує ще правового регулювання.

Питання до обговорення:

1. Проблеми та рішення проведення експертиз для виявлення та підтвердження доказами розміру завданої шкоди довкіллю, її масштабності, довгостроковості та серйозності кримінальних правопорушень проти довкілля.

2. Судова практика щодо врахування рішень експертиз для виявлення та підтвердження доказами розміру завданої шкоди довкіллю, її масштабності, довгостроковості та серйозності кримінальних правопорушень проти довкілля.

3. Зміни до законодавства щодо експертиз для виявлення та підтвердження доказами розміру завданої шкоди довкіллю, її масштабності, довгостроковості та серйозності кримінальних правопорушень проти довкілля.

4. Значення висновків експертів відповідно до Закону України «Про наукову та науково технічну діяльність» для визначення шкоди, заподіяної довкіллю.

Модератором-доповідачем круглого столу буде адвокат, член Комітету НААУ з питань земельного, аграрного та довкілевого права Софія Шутяк.

До участі у заході запрошені доктори юридичних наук Володимир Бурдін, Інна Берднік та Наталія Гуторова, суддя Касаційного кримінального суду Наталія Антонюк, представники Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса», Дніпропетровського НДІ судових експертиз, Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.

З питань організації круглого столу можна звертатися до члена команди координатора комітетів НААУ Олени Давидюк (o.davydiuk@unba.org.ua).

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2803

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4222

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3232

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4394

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5397

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4434

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4912

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4234

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл