USAID побачили в Україні ототожнення адвоката з клієнтом | НААУ

USAID побачили в Україні ототожнення адвоката з клієнтом

Cудова практика
14:04 Вт 21.11.23 6154 Переглядів
Версія для друку

Українські адвокати готові забезпечувати захист у кримінальних справах щодо воєнних злочинів і робити це професійно. Але при цьому вони зазнають особистих викликів.

Такими є результати дослідження Програми USAID «Справедливість для всіх». Їх 16 листопада озвучила юридична радниця цієї програми Уляна Пашинна під час XII Судового форуму, організованого Асоціацією правників України, передає кореспондент видання "Закон і Бізнес".

Вона пояснила, що опитування проводилося серед українських адвокатів, зокрема, системи безоплатної правничої допомоги. Також ураховувалася позиція суддів, прокурорів, а також юристів, які були дотичні до цих справ. Особливий фокус - на  юристах, які беруть участь у вирішені цих питань на міжнародному рівні.

«Загалом половина адвокатів, яка мала досвід захисту в цій категорії справ, вказали на негативну реакцію суспільства щодо їхньої участі. Тобто, ми побачили ототожнення адвокатів з клієнтом», - відзначила У.Пашинна. - Адвокати у цій категорії справ часто зазнають погроз і громадського осуду».

Як про окрему проблему в роботі експерт говорить про відсутність сталої судової практики у воєнних злочинах. «Ми з вами знаємо, що цифра зафіксованих злочинів за статтею 438 КК (Порушення законів та звичаїв війни, - прим. Ред.) колосальна. Там щось більше ста тисяч злочинів за даними на сайті прокуратури», - розповіла експерт. - Але вироків ще не так багато, зауважила вона.

Серед викликів для адвокатів радниця програми  назвала провадження за відсутності обвинуваченого. «Насправді це дуже складно вести справу, коли немає доступу до клієнта, коли немає можливості отримати інформацію», - прокоментувала У.Пашинна.

Вона також відзначила, що до повномасштабного вторгнення у адвокатів не було потреби вивчати міжнародне кримінальне право, практику міжнародних трибуналів. І зараз є потреба оперативно отримувати знання в цих галузях права.

Юридичний радник Програми озвучила рекомендації, що треба зробити для подолання цих викликів:

1. Розробка і проходження комплексної навчальної програми з міжнародного кримінального права для адвокатів. Під час опитувань адвокати відзначили важливість проводити спільні тематичні заходи і для суддів, і для прокурорів, і для адвокатів одночасно, щоб можна було погодити питання правозастосування.

2. Підготовка посібника, який би був помічником для адвокатів в цій категорії справ. Проведене USAID дослідження містить опис наповнення цього посібника. Усі погодились, що це має бути дуже практичний робочий інструмент.

3. Створення професійної мережі українських адвокатів, які працюють з цією категорією справ. До мережі залучати іноземних колег, адвокатів, які практикують в міжнародних кримінальних трибуналах (для обміну досвідом).

4. Проведення інформаційної кампанії для суспільства і журналістів для роз’яснення права на справедливий суд і роль адвоката в цій категорії справ.

5. Психологічна підтримка для адвокатів і запобігання безпековим ризикам, з якими вони стикаються, коли працюють у кримінальних справах, пов’язаних із воєнними злочинами.

Також У.Пашинна запевнила, що Програма відкрита до співпраці і до підтримки адвокатури у цим питаннях.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Нормотворчі ініціативи щодо політичних партій дослідили на…

Інститут політичних партій у демократичному суспільстві є колективним інструментом вираження політичної волі. І партії повинні мати можливість повною мірою реалізовувати право на свободу об’єднань і вільне висловлювання думок.

15:43 Ср 12.06.24 1321

Навчання

Сімейні спори заради відстрочки від мобілізації суперечать…

Виклики воєнного стану безпосередньо впливають на суспільні відносини та формування судової практики, в тому числі, і в сімейних спорах. Але найкращі інтереси дитини залишаються головним критерієм при ухваленні судами рішень.

12:41 Ср 12.06.24 1911

Cудова практика

Суд спростував тезу про дискримінаційний характер підвищення…

Адвокат, виконуючи протягом року обов’язок з підвищення свого професійного рівня, має можливість самостійно, без обмежень, на власний розсуд обрати той чи інший спосіб (усього їх чотирнадцять) підвищення кваліфікації.

11:52 Ср 12.06.24 1767

Гарантії діяльності

Щодо тиску НАЗК на суддів КС: заява Ради адвокатів України

11 червня Національне агентство з питань запобігання корупції поширило на своєму сайті новину під заголовком «Чи мають декларуватися члени кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури: на чий бік стане КСУ?», у якій закликало громадськість, журналістів та міжнародних партнерів уважно стежити за розглядом у Конституційному Суді України скарги члена Дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Закарпатської області Оксани Бухтоярової щодо конституційності деяких положень Закону України «Про запобігання корупції». Засідання КСУ за цією справою має відбутися о 10 годині 12 червня 2024 року.

8:48 Ср 12.06.24 2049

Законодавство

Локалізація публічних закупівель: чи працює закон (результати…

Вдосконалення механізму ведення реєстру виробників товарів з локалізацією не тільки зменшить рівень шахрайських схем у реєстрі, але й підвищить зацікавлення інвесторів до розвитку українського бізнесу.

12:21 Вт 11.06.24 3047

Дискусія

Як захистити права дитини, коли батьки нею маніпулюють?

Поки батьки вирішують особисті спори, права дитини порушуються і вона стає механізмом для вирішення конфліктів між дорослими. Як наслідок – дитина потерпає від психологічного і фізичного насилля. Як захистити права дитини, коли законні представники не діють в її інтересах?

11:39 Вт 11.06.24 3303

Анонс

Подаруй життя захиснику: адвокатів закликають здати кров

З нагоди Всесвітнього дня донора крові, який щороку відзначається 14 червня, адвокати та всі небайдужі громадяни мають змогу долучитися до збору крові для наших захисників і захисниць, що боронять Україну.

10:24 Вт 11.06.24 3280

Гарантії діяльності

Адвокатів, які пішли на військову службу, закликають усунути…

Оскільки військова служба є несумісною з діяльністю адвоката, у військових частинах почали попереджати військовослужбовців, які не виконали вимогу закону про несумісність, про ініціювання застосування до них заходів дисциплінарного впливу.

12:18 Пн 10.06.24 15187

Вестник:№ 5 травень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл