USAID побачили в Україні ототожнення адвоката з клієнтом | НААУ

USAID побачили в Україні ототожнення адвоката з клієнтом

Cудова практика
14:04 Вт 21.11.23 5484 Переглядів
Версія для друку

Українські адвокати готові забезпечувати захист у кримінальних справах щодо воєнних злочинів і робити це професійно. Але при цьому вони зазнають особистих викликів.

Такими є результати дослідження Програми USAID «Справедливість для всіх». Їх 16 листопада озвучила юридична радниця цієї програми Уляна Пашинна під час XII Судового форуму, організованого Асоціацією правників України, передає кореспондент видання "Закон і Бізнес".

Вона пояснила, що опитування проводилося серед українських адвокатів, зокрема, системи безоплатної правничої допомоги. Також ураховувалася позиція суддів, прокурорів, а також юристів, які були дотичні до цих справ. Особливий фокус - на  юристах, які беруть участь у вирішені цих питань на міжнародному рівні.

«Загалом половина адвокатів, яка мала досвід захисту в цій категорії справ, вказали на негативну реакцію суспільства щодо їхньої участі. Тобто, ми побачили ототожнення адвокатів з клієнтом», - відзначила У.Пашинна. - Адвокати у цій категорії справ часто зазнають погроз і громадського осуду».

Як про окрему проблему в роботі експерт говорить про відсутність сталої судової практики у воєнних злочинах. «Ми з вами знаємо, що цифра зафіксованих злочинів за статтею 438 КК (Порушення законів та звичаїв війни, - прим. Ред.) колосальна. Там щось більше ста тисяч злочинів за даними на сайті прокуратури», - розповіла експерт. - Але вироків ще не так багато, зауважила вона.

Серед викликів для адвокатів радниця програми  назвала провадження за відсутності обвинуваченого. «Насправді це дуже складно вести справу, коли немає доступу до клієнта, коли немає можливості отримати інформацію», - прокоментувала У.Пашинна.

Вона також відзначила, що до повномасштабного вторгнення у адвокатів не було потреби вивчати міжнародне кримінальне право, практику міжнародних трибуналів. І зараз є потреба оперативно отримувати знання в цих галузях права.

Юридичний радник Програми озвучила рекомендації, що треба зробити для подолання цих викликів:

1. Розробка і проходження комплексної навчальної програми з міжнародного кримінального права для адвокатів. Під час опитувань адвокати відзначили важливість проводити спільні тематичні заходи і для суддів, і для прокурорів, і для адвокатів одночасно, щоб можна було погодити питання правозастосування.

2. Підготовка посібника, який би був помічником для адвокатів в цій категорії справ. Проведене USAID дослідження містить опис наповнення цього посібника. Усі погодились, що це має бути дуже практичний робочий інструмент.

3. Створення професійної мережі українських адвокатів, які працюють з цією категорією справ. До мережі залучати іноземних колег, адвокатів, які практикують в міжнародних кримінальних трибуналах (для обміну досвідом).

4. Проведення інформаційної кампанії для суспільства і журналістів для роз’яснення права на справедливий суд і роль адвоката в цій категорії справ.

5. Психологічна підтримка для адвокатів і запобігання безпековим ризикам, з якими вони стикаються, коли працюють у кримінальних справах, пов’язаних із воєнними злочинами.

Також У.Пашинна запевнила, що Програма відкрита до співпраці і до підтримки адвокатури у цим питаннях.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Навчання

На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі

Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

16:40 Пт 08.12.23 3730

Анонс

Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…

14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

15:15 Пт 08.12.23 3765

Дискусія

Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…

В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

13:40 Пт 08.12.23 4102

Анонс

Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…

У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

12:00 Чт 07.12.23 5476

Законодавство

Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити

Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

11:18 Чт 07.12.23 9479

Навчання

Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)

Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

15:00 Ср 06.12.23 6834

Cудова практика

Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…

Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

17:50 Вт 05.12.23 5749

Навчання

Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів

Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.

17:45 Пн 04.12.23 7072

Вестник:№11 листопад 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл