Міжнародний уїкенд: проблеми захисту IP та допомога українцям | НААУ

Міжнародний уїкенд: проблеми захисту IP та допомога українцям

Взаємодія
14:30 Чт 05.10.23 7980 Переглядів
Версія для друку

Днями Європейська асоціація молодих адвокатів провела Міжнародний уїкенд. В ході тематичних семінарів представники Молодіжного комітету НААУ розповіли колегам про виклики у діяльності українських адвокатів, а також ознайомилися із реалізацією проекту підтримки наших громадян за кордоном.

The International Weekend – один з регулярних заходів, який Європейська асоціація молодих адвокатів (European Young Bar Association, EYBA) традиційно проводить у Лондоні восени. Він організовується спільно з Відділом молодих правників Юридичного товариства Англії та Уельсу, Комітетом молодих баристерів Ради адвокатів, Групою молодих юристів Лондона.

Цього року участь у заходах взяли голова Молодіжного комітету НААУ, президент Європейської асоціації молодих адвокатів Сергій Барбашин та його заступниця в UNBA NextGen, член Дослідницького комітету EYBA Юлія Сергет.

З початком повномасштабної агресії РФ проти України в Європейській асоціації сформували список юристів, які спеціалізуються на питаннях, пов’язаних із міграційним правом та захистом прав біженців у європейських країнах. Утворена у такий спосіб робоча група фахівців проекту «EYBA Task Force» була покликана надавати правничу допомогу українцям, що шукали прихисток у країнах Європи. Нещодавно EYBA вирішила оновити список учасників цієї групи та запросила адвокатів долучитися до ініціативи.

Освітню частину конференції, яка була присвячена темі «Перетин права, мистецтва, культури та медіа» відкрив С.Барбашин. Він акцентував увагу на вимогах до захисту авторських прав, зокрема, щодо фіксованої форми та оригінальності. Також на основі актуальних прикладів розглянув виклики, з якими стикаються адвокати та юристи IP-галузі. Учасники також мали можливість зануритися в тему Due Diligence, яка охоплювала проблеми відносин та реституції на арт-ринку, отримати уявлення про інтелектуальну власність культурних символів, зрозуміти динаміку неправомірного використання персональних даних в ЗМІ, а також дослідити тонкощі боротьби з підробкою вина та об’єктів мистецтва.

Нагадаємо, вперше участь у заходах Європейської асоціації молодих адвокатів представники UNBA NextGen взяли у 2019 році під час Щорічної весняної конференції у Кишиніві. Саме тоді українські адвокати домовилися про співпрацю, зокрема про проведення спільних заходів. У червні цього ж року під час Літньої конференції було проведено презентацію Національної асоціації адвокатів України та Молодіжного комітету. Згодом UNBA NextGen повноцінно приєднався роботи EYBA. А в 2021 НААУ організувала міжнародну літню онлайн-конференцію. С.Барбашина було вклчено до виконавчого комітету Європейської асоціації молодих адвокатів восени 2020-го, а у червні 2023 року обрано президентом організації. Ю.Сергет увійшла до складу Дослідницького комітету EYBA.

Популярні новини

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 131

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 1819

За кордоном

Як оформити паспорти українцям в Північній Ірландії? (вебінар)

Громадяни України, які через війну тимчасово перебувають в Північній Ірландії, можуть записатися на прийом до консульських установ в межах консульського округу в місті Единбург. Там надаються послуги з оформлення паспортного документа, реєстрації народження дитини, продовження дії паспорта та отримання проїзного документа для повернення в Україну.

13:26 Чт 11.04.24 1886

Законодавство

Місцеве самоврядування: огляд останніх законодавчих новел

З жовтня 2023 року по березень 2024 року розроблено та прийнято велику кількість законодавчих актів, що стосуються вирішення стратегічних завдань державних органів та органів місцевого самоврядування. Більшість з них пов’язані з подоланням наслідків воєнних дій в Україні.

11:34 Чт 11.04.24 1942

Дискусія

Усиновлення дітей за кордоном прокоментувала голова Комітету НААУ

Національне законодавство надає перевагу усиновлення українським громадянам. Разом із тим, коли вичерпано такі можливості, дітей можуть усиновити і іноземці. В умовах повномасштабного вторгнення, коли чимало дітей опинилися за кордоном, питання набуло особливого значення.

16:12 Ср 10.04.24 3205

Законодавство

Економічне бронювання краще за невизначеність, - голова Комітету…

Концепція економічного бронювання військовозобов’язаних працівників українськими підприємствами, яку мають утілити у проекті Закону №10449 про посилення мобілізації, покликана збільшити надходження коштів для потреб армії. Чого від неї чекати?

14:54 Ср 10.04.24 4108

Різне

Повідомлення про розгляд позову у справі № 640/1859/22

НААУ повідомляє про те, що Київський окружний адміністративний суд прийняв до нового розгляду позовну заяву в адміністративній справі № 640/1859/22 за позовом Плескача В`ячеслава Юрійовича до Недержавної некомерційної професійної організації «Національна асоціація адвокатів України» в особі Ради адвокатів України, за участю третьої особи Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України.

13:47 Вт 09.04.24 4690

Cудова практика

Хай спробують, а ми подивимось, - заступник голови ВС про…

«Якщо йдеться про те, чи можуть адвокати використовувати штучний інтелект для того, щоб створювати документи, які вони подадуть у судовому процесі, то, мабуть, тільки практика буде критерієм істини».

13:12 Вт 09.04.24 3548

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл