Попередження адвокатам відображатимуть у ЄРАУ | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Попередження адвокатам відображатимуть у ЄРАУ

ЄРАУ
11:08 Вт 05.09.23 4917 Переглядів
Версія для друку

Відтепер у Єдиному реєстрі адвокатів України, серед інших відомостей про адвокатів, буде також відображатися інформація про накладення такого виду стягнення як попередження. Раніше у ЄРАУ позначали лише зупинення, припинення або поновлення права на заняття адвокатською діяльністю.

Відповідні зміни внесені до Порядку ведення Єдиного реєстру адвокатів України. Рішення РАУ від 11-12 серпня 2023 р. № 69 оприлюднене на сайті НААУ.

Згідно зі змінами, у випадку застосування до адвоката попередження, до ЄРАУ вноситимуться відповідні зміни. У профайлі адвоката відображатимуться підстава застосування цього стягнення, а також назва дисциплінарного органу, який прийняв рішення, назва і дата такого рішення.

Нагадаємо, відповідно до ст. 35 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» за вчинення дисциплінарного проступку до адвоката може бути застосовано одне з таких дисциплінарних стягнень:

1) попередження;

2) зупинення права на заняття адвокатською діяльністю на строк від одного місяця до одного року;

3) позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю з наступним виключенням з ЄРАУ (для адвокатів України) або виключення з ЄРАУ (для адвокатів іноземних держав).

Єдиний реєстр адвокатів України – це інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення реєстрових даних та надання реєстрової інформації про чисельність і персональний склад адвокатів України та адвокатів іноземних держав, які відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» набули права на заняття адвокатською діяльністю, про обрані адвокатами організаційні форми адвокатської діяльності, а також інші відомості.

Популярні новини

Комітети НААУ стали джерелом правових позицій — звіти за 2025 рік

Самоврядування

Комітети НААУ стали джерелом правових позицій — звіти за 2025 рік

Національна асоціація адвокатів України оприлюднила підсумки роботи комітетів за 2025 рік: 115 висновків до законопроектів, 108 освітніх подій і 457 публікацій на сайті. За цими цифрами — готові правові позиції, дайджести практики й прикладні матеріали, які адвокати можуть напряму використати у справах і в щоденній роботі.

19:47 Чт 26.02.26 151
Дорожня карта не передбачає демонтажу чинної моделі адвокатури —  звіт

Євроінтеграція

Дорожня карта не передбачає демонтажу чинної моделі адвокатури — …

Дорожня карта з питань верховенства права не є законом, директивою чи іншим обов'язковим до виконання нормативно-правовим актом і, відповідно, не встановлює прямих правових зобов'язань щодо конкретної інституційної моделі адвокатського самоврядування.

13:57 Чт 26.02.26 175
Як підготувати дитину до участі в судовому процесі — практикум в Одесі

Навчання

Як підготувати дитину до участі в судовому процесі — практикум в…

Підготовка дитини до візиту в суд — важливий етап забезпечення дотримання її процесуальних прав як учасника провадження, чия думка має бути зрозуміла та почута. Консультації мають враховувати вік, рівень розвитку, індивідуальні особливості та мову, яку дитина сприймає найкраще.

11:48 Чт 26.02.26 213
Законопроекти про ДРТ потребують доопрацювання — НААУ

Законодавство

Законопроекти про ДРТ потребують доопрацювання — НААУ

У Національній асоціації адвокатів України звернули увагу на існуючі термінологічні розбіжності, прогалини в регулюванні реєстрів і донорства, а також на ризики непропорційних обмежень доступу до допоміжних репродуктивних технологій у проектах, внесених на розгляд парламенту.

9:17 Чт 26.02.26 204
НААУ долучиться до розробки курсу HELP про Конвенцію про захист професії адвоката

Гарантії діяльності

НААУ долучиться до розробки курсу HELP про Конвенцію про захист…

Правнича спільнота потребує системного навчального продукту, який би комплексно розкривав механізми реалізації прав і гарантій, передбачених Конвенцією Ради Європи про захист професії адвоката.

11:29 Ср 25.02.26 221
Дайджест практики Верховного Суду із земельних спорів підготували в НААУ

Cудова практика

Дайджест практики Верховного Суду із земельних спорів підготували…

Комітет НААУ з питань аграрного, земельного та довкілевого права оприлюднив огляд судової практики Верховного Суду із земельних спорів за ІІ півріччя 2025 року. Дайджест систематизує актуальні правові підходи, які сформували Велика Палата та касаційні суди.

9:23 Ср 25.02.26 381
Як тіньові звіти стали грантовим сервісом, пояснили дослідники зі США

Євроінтеграція

Як тіньові звіти стали грантовим сервісом, пояснили дослідники зі…

Тіньова звітність часто стає інструментом грантової економіки й конкуренції за вплив на політику. Така «експертиза» підміняє неупереджений аналіз делегітимізацією адвокатського самоврядування, маскує конфлікт інтересів і використовується як канал зовнішнього тиску на інституцію.

19:31 Вт 24.02.26 308
Чи може захисник лишатися у справі після втрати довіри?

Cудова практика

Чи може захисник лишатися у справі після втрати довіри?

Порушене місцевим судом питання про відповідальність адвоката перед КДКА через неналежну процесуальну поведінку та відмова обвинуваченого від нього з цих підстав унеможливлює перегляд справи за участю даного захисника.

12:47 Вт 24.02.26 288

Вестник:№ 12 грудень 2025 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл